CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Правила на форумот!!!

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Правила на форумот!!!   Пон Окт 20, 2008 4:56 pm

01. Не ги навредувајте другите членови и персоналот на форумов. Ова е јавен форум и може да биде читан од секого. Почитувајте ги другите членови.

02. Не се расправајте јавно со персоналот на форумот. Пратете им приватна порака доколку имате некои прашања.

03. Направете нова тема во „Претставете се!“ форумот и претставете се себеси. Убаво е да се запознаете со членовите. Не пишувајте само „Еј“, „Здраво! Нов сум тука“, туку напишете нешто повеќе за вас. Пр. како сте дознале за форумот, од каде доаѓате итн.

04. Задржете се на зададената тема било каде. Не пишувајте офтопик! Сите офтопик мислења (мислења коишто се надвор од зададената тема) ќе бидат избришани без никакво образложување!

05. Не отварајте повеќе од 1 членство. Тоа се казнува со повремено или перманентно банирање.

06. Не пишувајте повеќе од едно мислење едно по друго. Постои опција “измени“ ако нешто ви текнало подоцна или сте заборавиле да го пишете.

07.Cool Zone Форумот има право да измени/избрише било кое мислење во било кое време со или без известување.

08.Пишувајте на кирилица

09.Забрането е постирање на пораки во темата Канта доколку пишува некој му следува бан без никаква опомена

10.Во делот ваши предлози и забелешки пишувајте ги само вашите предлози или забелешки.сите офтопик постови ќе бидат бришени без објаснување

11.Ниеден член нема право да бара поголем статус(модератор,вип или администратор).Доколку некој го направи ова директно е ставен на црната листа и сигурно дека тој и да заслужил нема да добие повисоко ниво.Модераторите и администраторите ја пратат активноста на сите членови и само они одлучуваат кој да се придружи на администрацијата.

Cool Zone тимот го задржува правото за менување на правилата.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
 
Правила на форумот!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Генерално :: Правила и известувања-
Отиди до: