CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Ваши предлози и забелешки

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 2:32 pm

Тука ќе можете да давате предлози за форумот како и забелешки со цел подобро функционирање на форумот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 2:37 pm

Па за секој македонски форум најмногу одликува пишување на кирилица. А тоа баш и не се применува
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 2:44 pm

хехе ова со кирилицва се однесува на мене ок еве сеа ќе ја поправам грешката.......(пишувајте кирилица)
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 2:51 pm

Не не, зборував општо бидејќи овде има повеќе што не ја применуваат кирилицата

И ПОД ИТНО ДА СЕ ОТВОРИ ЛИТЕРАТУРНА СЕКЦИЈА
бидејќи инспирација може да се добие во секој момент Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 2:52 pm

ок вашите желби ќе бидат исполнети..додека трепнете
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 11:16 pm

се надевам дека ке се навикнам да пишувам на кирилица,инаку еве сега ги исправам грешките од минатото Wink


Последната промена е направена од Dimce* на Вто Окт 28, 2008 2:44 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Окт 24, 2008 11:20 pm

Ти ќорав си или не гледаш? АЈДЕ ЕДНО МАЛО ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА СИТЕ ШТО САКААТ ДА ПИШУВААТ НА КИРИЛИЦА А НЕЗНААТ.ПРИТИСНЕТЕ SHIFT+ALT И СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ УСПЕЕ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Саб Окт 25, 2008 1:50 am

мн лесно може да се направи ке отидес contol panel->regional and language options->i na pagackite menie birate fyro macedonian a podole kaj sto pisi location macedonia i voala imate makedonska podrska
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Саб Окт 25, 2008 11:50 am

Практикувајте кирилица :Д
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
IkeMale Број на мислења : 2
Registration date : 2008-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 12:48 am

Копчињата (new topic, reply, profile, log in, home итн...) да се направат на македонски. Гледам неколку описи на форуми и имиња на форуми се копирани од кајгана, можат да се променат, другото е добро гледам и активни членови имате...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.vdsv.tk
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 2:27 am

Сакам да отвориме катче насловено „Нашата мила Македонија“...има многу нешта да се пишуваат верувајте. Почнувајќи од дијалектите од Македонија па се’ до нејзините природни убавини изразени преку слики.

И под итно одворање на литературна секција.

И таму кај вестите би можело да се поделат на вести за Македонија и вести за светот зашто вака настанува голема бркотница. Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 8:57 pm

Денес забележав уште нешто; форумот „Хумор“ е некако многу лито направен. Зошто не ставиме како прво два основни титла: „Сеир“ и Шеги“ и после во нив соодветно да бидат сместени вицовите смечните клипови и слики ама да иа место да се додадат и други теми што повеќе би спаѓале во „сеир“ отколку во шеги. Ве молам да се прифати предлогот, мислам дека ќе биде пофункуционално а пред се’ поинтересно Wink


Едииит:
имам уште забелешки: Сакам еден подфорум во „култура“ насловен „Од светот на модата“ или нешто така Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 9:49 pm

Go Ka напиша:
[G]irL4[E] ме изненадуваат твоите предлози =) значи има овде кој да мисли за подредување .. ми се допаѓа предлогот

Благодарам...мило ми е што оставив таков впечаток.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 10:34 pm

Решен е и тој проблем..ви благодарам за подршката и за вашите идеи кои можам да кажам дека се оригинални.поздраф..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Warez_Topansko
VIP
VIP
avatar

Male Број на мислења : 6
Age : 23
Локација : ТоПаНсКо
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Нед Окт 26, 2008 11:40 pm

ОК ај еден предлог од мене
Портал да имате? Не би било лоше..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://wareztopansko.blogspot.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пон Окт 27, 2008 9:11 am

Нема проблем ..ако се согласат другите..ок.но ќе има малце повеќе работа..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пон Окт 27, 2008 9:12 am

[G]irL4[E] напиша:
Сакам да отвориме катче насловено „Нашата мила Македонија“...има многу нешта да се пишуваат верувајте. Почнувајќи од дијалектите од Македонија па се’ до нејзините природни убавини изразени преку слики.

И под итно одворање на литературна секција.

И таму кај вестите би можело да се поделат на вести за Македонија и вести за светот зашто вака настанува голема бркотница. Wink

Вака..ако може да бидете попрецизни во вашите предлози за да не биде после држ не дај..магде или објасни ми на мсн или тука ама детелно.поздрав Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 29
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пон Окт 27, 2008 12:45 pm

и јас се согласувам за литературната секција ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пон Окт 27, 2008 2:02 pm

Admin напиша:

Вака..ако може да бидете попрецизни во вашите предлози за да не биде после држ не дај..магде или објасни ми на мсн или тука ама детелно.поздрав Laughing

Ете ја бидна работата, да не ми се нервира админот Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Сре Окт 29, 2008 5:06 pm

Ај за да не отварам посебно нова тема овде ќе ви соопштам
Незнам колку приметивте дека некои личности... нема да посочам кои, самите си знаете.. кога отвараат теми копираат од други форуми а најчесто од кајгана . Ние не сме кајгана, тоа е наш форум и не значи дека треба да копираме се што имат тие и со тоа да станеме најдобри. За наслов на темата не е проблем ама кога во првиот пост од темата тоа што треба да го напишете во првиот пост го копирате од друг форум веќе претставува проблем ... Треба да бидеме свои
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Вто Ное 25, 2008 1:51 pm

гледајте вака, кога стигнува повратен меил за одговарање на некој пост, има грешка. Пишува вака:

Цитат :
Го примате овој е-маил затоа што ја набљудувате оваа теНа "Let's Speak
Only English" на сајтот CoolZone. На оваа тема има одговор по твојата
посета на сајтот. Кликнете на врската да видите што е одговорено. Нема
да ве известуваме за други одговори ако не ја видите оваа тема....

тоа Н од теНа да се преправи во М Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
b1g-b3n1

avatar

Male Број на мислења : 70
Age : 28
Локација : C:\WINDOWS\system32\Macedonia\Skopje\Cair\Topansko Pole...!!!
Registration date : 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Пет Ное 28, 2008 2:50 pm

Иве брат ова тема со кирилица и латиница може да заврши значи тоа е закон и ред во форумов значи да не давате мислења кои се одлучени од самото формирање на форумот значи не мора до толку да се зборува зе несшто што е завршено ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vizito.net & http://dizajnkreativ.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   Сре Дек 03, 2008 1:06 pm

Има многу непреведени работи на македонски. така ќе остане или може нешто да се измени?:

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ваши предлози и забелешки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ваши предлози и забелешки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Генерално :: Предлози-
Отиди до: