CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Такси или автобус?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 2:42 pm

Добро прашање...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 2:44 pm

Немам потреба за автобус .. повеќе се возам со такси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 3:50 pm

Точак ЛоЛ хуеахиехиа се палам , такси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
beam

avatar

Број на мислења : 31
Registration date : 2008-10-21

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 6:38 pm

zavisi od finansiskata sostojba ako ima pari so taksi ako ne so privaten hahahah
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
eli
VIP
VIP


Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 6:55 pm

со пешки е најубаво Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 7:33 pm

eli напиша:
со пешки е најубаво Very Happy
ем бесплатно ем корисно
2 во 1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 9:59 pm

Автобус. Такси е буржоазиска работа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 24, 2008 10:16 pm

се сложувам со менгеле
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Саб Окт 25, 2008 1:19 am

hehe jas pretezno pesanka zdravo e a i taksi e malce kako so kaza drugarceto burzoaska rabota...hehe a za podalecni relacii zlatna kola mn poevtinoi od taksi ama sepak poskapo od avtobus...hehe a preku leto se razbira so velosiped:p Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Саб Окт 25, 2008 11:28 pm

Јас сум по буржоазија...Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 9:35 am

Ех добро куманово е подруго..јас кд сам бија у куманово,од автобуску сам фатија такси и ме возија до соколану,човек ми зема само 30 денари
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 12:45 pm

Admin напиша:
Ех добро куманово е подруго..јас кд сам бија у куманово,од автобуску сам фатија такси и ме возија до соколану,човек ми зема само 30 денари

Сга и овде га поскупнасва такси, ама нвм...ја би ипак буржоаски хха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 1:36 pm

хехе абе види куманово од крај до крај има 2км а јас само од дома до центар имам 4 а да не збориме за повеќе што значи останува пешки велчосипед или со моја кола хехе не се исплати со такси златен плин за 200денари се утепувам од возенје од овде до тетово и назад....
ама сепак за подолги медуградски релации користам воз (тамо каде што поминува) можеби е малце поспоро ама е мн поевтино и не се гушам во миризби на дизел и во тресење.....добро сеа малце термините со воз се зезнати или е рано или касно ама сепак најдобро....според мене за подалечни релации а за тука во градов своја кола е најдобро па додека чекаш такси посебно навечер сите се зафатени па ќе ти се погоди некој кој не ги знае адресите па.....најубаво со своја кола.....се разбира ако имаш возачка


Последната промена е направена од Иво на Пет Окт 31, 2008 9:47 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : пост под пост)
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 1:43 pm

Lover20 напиша:
хехе абе види куманово од крај до крај има 2км[/size] а јас само од дома до центар имам 4 а да не збориме за повеќе што значи останува пешки велчосипед или со моја кола хехе не се исплати со такси златен плин за 200денари се утепувам од возенје од овде до тетово и назад....

Не ми го вреЏај градот we... Razz

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 1:46 pm

хехе не не секоја почит до коуманово и до ми кумановке ми кумановке.....хехе супер си е градот само ти ја воочувам разликата во големината и во цената на таксиото која овде е астрономска хехе.....
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 1:56 pm

Lover20 напиша:
хехе не не секоја почит до коуманово и до ми кумановке ми кумановке.....хехе супер си е градот само ти ја воочувам разликата во големината и во цената на таксиото која овде е астрономска хехе.....

знам знам...се зезав

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 4:01 pm

Абе овде за 50 денари ќе те однесат на 3 различни страни од градот =)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 4:08 pm

Peski e najubavo nema sto:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пон Окт 27, 2008 6:07 pm

јас немам потреба да одам со такси или со автобус затоа што не сум доволно голема да излегувам натака-навака низ град.+школото ми е многу блиско што стигам за рекордни 5 минути.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:32 am

Ane напиша:
јас немам потреба да одам со такси или со автобус затоа што не сум доволно голема да излегувам натака-навака низ град.+школото ми е многу блиско што стигам за рекордни 5 минути.

еее и јас така стизав у школо до осмо, а сеааа... Mad Evil or Very Mad Rolling Eyes

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:36 am

Е добро де сеа со автобус ништо страшно јас од лисише со бутел што одев секој ден 4 години леле младоста у 35 ја оставив...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:36 am

hehe abe pesanka jas koga bev 4ga god sredo idev so tocak 25km dnevnop pa super mi bese hehe
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:38 am

И јас сеа пешки одам, не е толку далеку колку што се жалам хахах

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:40 am

Епа срамота е да се жалиш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   Пет Окт 31, 2008 1:41 am

еее Embarassed многу сум поалена од основното, премногу беше блиску хехе

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Такси или автобус?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Такси или автобус?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: