CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Се откажувате ли лесно ?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Се откажувате ли лесно ?   Пет Окт 24, 2008 3:35 pm

Едноставно прашање ама доста големи одговори содржи..
Дали цврсто се држите за нешто што е ваше и ви значи, без разлика од кој тип е, љубов, работа, семејство, бизнис... Се борите ли до крај, одите во крајности, ги употребувате сите можни расположливи средства и оружја само за да го зачувате она за вас што е свето и кое ве исполнуваи прати во животот, или пак не ја терате со сила работата едно ставно одите и играте на картата што е мое ќе си дојде, или не било за мене речено.. и ред други реченици кои ве вадат од ситуација и ја покриваат вистината дека лесно сте испуштиле прекрасна личност, добра зделка или можност да се докажете и напредувате?
Се борам за она што е мое правам се што можам, но понекогаш и она кое навидум не е возможно, штитам се што ми значи и стојам цврсто зад него, крајноста се уште неможам да ја увидам, мислам дека до последното камче би играла само за да го зачувам она што е мое и со она кое се гордеам и мислам дека е можноста да се искачам погоре, односно да напреднам во секоја смисла на зоброт.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Пет Окт 24, 2008 3:41 pm

Уф прекрасна тема и има што да се зборува овде.
Пред малце во еден пост реков за мојата надеж а сега ќе кажам и за друга моја одлика упорност. Најважни во животот за мене се тие две. ( полека, полека и се ќе дознаете за мене Wink )
Порано не бев толку упорна но откако изгубив личности кои многу ми значеа и сеуште ми значат решив дека не треба да се откажувам лесно од ништо.
Сега цврсто си го чувам и бранам тоа што е мое бидејќи премногу е лесно со само една грешка, секундарна грешка да се изгуби нешто за кое што си се борел долго време и го носиш во срцето.
Значи да се разбереме да не ве ставам во дилема зборувам за личности - другарки
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Пет Окт 24, 2008 9:33 pm

тоа што ми треба на ланец ми е врзано и да се откажам кога сакам пак ке го вратам ! А за многу работи се откажувам во минута
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Пет Окт 24, 2008 10:22 pm

кој е упорен добива..така да ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Пет Окт 24, 2008 10:45 pm

јас се согласувам со го ка овој пат,јас см изгубил исто така многу,само заради тоа што сум бил тврдоглав или човек кој што се откажува лесно во животот,али од сега натака почнувам да се средувам и да го градам мојот карактер на подобро во упорност и во истрајност ... Very Happy
инаку според мене и упорноста која што е многу голема.посебно за љубов,кога некој сака да добие нешто на брзина е лоша карактеристика затоа внимавајте до која граница ке бидете упорни

јас веќе еднас се изгорев во животот,не сакам повеќе пати да ми се повтори тоа Neutral


Последната промена е направена од Dimce* на Вто Окт 28, 2008 3:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Саб Окт 25, 2008 1:26 am

upornosta i isktrajnosta se glavna dvizecka sila hehe sekoj koj sto e uporen i istraen vo ona sto go posakuva sekogas se isplati ne za gabe japoncite rekle upornosta i rabotata sekogas davaat rezultat a dodeka srekata ponekogas...dime bratko so tvrdoglavosta mozes mn da izgubis veruvaj i jas go imam toa pocustvuvano samo za sreka brzo go uvidov toa.....
_______________________________________________________
ama se razbira za se si ima granica ne moze bas se da se doie kolku i da si uporen postojat granici do kade sto moze i pred se vredi da se bide uporen nekogas koga i premnogu ke se zaneseme vo nesto kako sto vikaat gledaki vo zatvorenata vrata i probuvaki da ja otvoris mozebi ke zatvoris mn vrati koi ti bile pred toa otvoreni i posle ke bide docna da svatis kolku si izgubil...veruvaj mi za ova sum go prepatil....
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Саб Окт 25, 2008 1:29 am

___________________________________________
Друже не пишувајте пост под пост..се што сакате да кажете ставете во еден пост а доколку сте заборавиле нешто да допишете има опција ИЗМЕНИ..
Last edited by Admin
Вратете се на почетокот Go down
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 29
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Саб Окт 25, 2008 2:01 am

pa ko malite deca sum koa ke zapnam za nesto mora da go ispolnam ili dobijam....so da se prai malo dete ili malo bebe ko so bi kazal dime:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Саб Окт 25, 2008 11:11 pm

Не се откажувам лесно, поточно никогаш не се откажувам од некоја цел која ми е важна за освојување во животот. Тоа не значи дека не попуштам кога сум виновна, сепак темава е многу широка зависно од тоа во која смисла ќе се сфати.
Сепак, не се откажувам лесно од целта, а попуштам при донесување на некои одлуки, посебно кога се работи за некоја блиска личност.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Саб Окт 25, 2008 11:17 pm

јас многу лесно се откажувам,не се ни трудам да го постигнам оа што сакам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 1:33 pm

Епа Ане немој така за да го добиес она сто го сакас треба да си упорен...затоа теско кога се отказувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 7:51 pm

послушај ја плавушка ... љубовен советник хуаихеиае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 7:53 pm

S0tE напиша:
послушај ја плавушка ... љубовен советник хуаихеиае

Е зашо само љубовен?! Нема откажување само во љубовта Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 7:54 pm

па онака тоа најмногу ме тера да се борам за нешто .. само во љубовта
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 7:56 pm

иии голем љубовџија си бил, само така Wink Very Happy

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 7:58 pm

мислам .. хеллоооооУУУУ која шмизла еј хахахах бтв во право си
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:00 pm

Абе сите се даун за мене...мислим хелоу...хахахах се зезам
И секако форумов и форумџиите нема никогаш да се даун па ни на шала Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:01 pm

кул форум , кул луѓе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:12 pm

jas imam edna poinakva idea a da otvorime chat soba ne bi bilo loso neli....hehe
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:13 pm

хмммм добра идеа .. сега ќе го прашам иво ако се согласи Топ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:14 pm

нееее....ќе ја уништиме целта со која е создаден форумот. Зарем форумот не претставува комуникација поинаква од мсн и чатови? Wink Да ја сочуваме традицијата Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:15 pm

S0tE напиша:
хмммм добра идеа .. сега ќе го прашам иво ако се согласи Топ

Ако отвориме чат соба, веќе ретко кој ќе пишува на форумот кога ќе има повеќемина онлајн истовремено, зар не? Стварно би било жалосно да го урнуваме тоа што го градиме Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 8:16 pm

ваууууу можеби си во право .. можеби би требало подоцна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 10:25 pm

не можеби, туку во право e... ќе го изгубиме форумот ако отвориме чет соба .. сепак ве молам да ги слушате предлозите од женските нема да зажалите Razz Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   Нед Окт 26, 2008 10:40 pm

цела администрација заљубена..што ќе правам со вакви заљубени луѓе хехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Се откажувате ли лесно ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Се откажувате ли лесно ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: