CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 “Крлежите“ на Македонија!

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: “Крлежите“ на Македонија!   Пет Окт 24, 2008 3:53 pm

Меѓу 100те најуспешни фирми во Југоисточна Европа се најдоа познатите “крлежи“ на Македонскиот народ,тоа се Македонскиот Телеком,ЕВН,МЕПСО,Макпетрол и ОКТА.На тој начин како никаде во Европа Македонија со само 2 милиони жители стана заложник на овие таканаречени “монополски крвопијци“,со изим од државата која себеси се представува за демократска и антимонополска творба,додека реалноста го говори токму спротивното кое укажува дека Македонија живее уште во времето на социјалистичките монополи,или таканаречениот “реал комунизам“ и покрај технократската декларативна определба на нејзината власт предводена од ДПМНЕ.Самиот факт што овие монополи се во врвот на 100те најуспешни фирми укажува токму на спротивното,дека во Македонија сеуште владеат комуњарите,без разлика дали тие се викаат ДПМНЕ и дали носат портокалови очила.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
 
“Крлежите“ на Македонија!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Свет, случувања, македонска дијаспора-
Отиди до: