CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Еден од најлошите пороци - Цигарите

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пет Окт 24, 2008 8:50 pm

Дали имате пробано или пак ако немате дали сакате да пушите ?
Други искуства со цигарите, и се во врска со нив - ОВДЕ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пет Окт 24, 2008 9:54 pm

Пушам 2 години и више.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пет Окт 24, 2008 10:18 pm

Знам да запалам по некоја цигара у петок или сабота но сеа дадов ветување на администраторката дека нема да пушам цигари *** може да ме банира хехе
_________________________
***bidejki/govorete literaturno Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пет Окт 24, 2008 10:34 pm

Nikogas ne sum pusela i nemam namera da pocnam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
eli
VIP
VIP


Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пет Окт 24, 2008 11:14 pm

taka e pusenjeto e stetno po zdravjeto Very Happy
se izvinuvam za fontot,megutoa nemam mak.poddrska
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Саб Окт 25, 2008 1:06 am

хехе јас ке се надоврзам на маца никогаш ама бас никогаш не сум пушел не знам што е толку убаво и зошто пушат некои викаат не можам да се откажам хехе се се може ама ако се сака...барем јас сум така убеден
Вратете се на почетокот Go down
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 29
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Саб Окт 25, 2008 9:05 pm

pusev porano ama se otkazav i sum epten gorda na toa...Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Саб Окт 25, 2008 10:20 pm

Не пушам и не планирам да почнам од единствена причина: не го оправдувам пушењето цигари за да се биде главен у друштво или нешто така, а тоа е најчестата причина заради која младите почнуваат да пушат. Не вреди да си уништуваш здравје заради глупости.

И бај д уеј не ми е јасно како секаде (па дури и на паклата цигари) на големо се зборува и пишува дека пушењето е штетно по здравјето и ПОВТОРНО се продолжува со користење на цигарите... Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пон Окт 27, 2008 1:10 am

Кога ќе видиш некоја врата на која пишува DO NOT ENTER пак ке влезеш да видиш што има зад таа врата.... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пон Окт 27, 2008 2:24 am

Е што зар кога ќе пишува на некоја врата: DO NOT DUSTURB ќе влезеш иако знаеш дека ќе си го изедеш по носот од билдерот кој спие внатре?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пон Окт 27, 2008 6:16 pm

ни јас не сум пушела, а и неам намера..цигарите ги оштетуваат белите дробови(јее сум научила нешто биологија)ха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Пон Окт 27, 2008 8:16 pm

Јас само во друштво онака ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Вто Окт 28, 2008 1:23 am

јас мож сум пробал по некоја и тоа колку да ги засмејувам другите зашо незнам да пушам цигара држам ко дон корлеоне хахаха инаку не мислам понатака ни да држам а ни да пушам позз
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 11:57 am

ако сакате да се прснете од смеење дајте му цигара на диме и ќе ве забавља цел ден
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:12 pm

Хах е баш сакам да го видам и тоа осекам дека ке се изгазам од смеење ах бе Диме...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:27 pm

хехе диме ај баш во недела на водно не ти даваме да пушиш само да те видиме како ја држиш мислам на цигарата хехе
Вратете се на почетокот Go down
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:29 pm

Хаххаа не може на Водно да го загадува воздухот..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:30 pm

не бе срц ке му дадеме ама не запалена само да видиме како ја држи хехе малце да не забавува
Вратете се на почетокот Go down
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:32 pm

Аааааа па така ти доискази се ме збуни инаку
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:35 pm

ај важи хехе ке знам за следен пат бе срц а инаку еве ми ја женичката нели ми е најдобра хехе најногу си ја сакам јас....
Вратете се на почетокот Go down
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:36 pm

Imas zena?Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Чет Окт 30, 2008 3:48 pm

хехе нееее сеа не ама за 4години да да
Вратете се на почетокот Go down
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Саб Ное 22, 2008 9:58 pm

диме ке ти купам цела штека,ти само покажи..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Саб Ное 22, 2008 10:20 pm

Јас најискрено сум пробал да пушам цигари али не иде таа работа така да сега многу ми се гадни и немам намера да пробувам да пушам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   Нед Ное 23, 2008 2:22 am

@komita@ напиша:
Јас најискрено сум пробал да пушам цигари али не иде таа работа така да сега многу ми се гадни и немам намера да пробувам да пушам Smile
па не е лошо да пробаш ама треба да знаеш да престанеш а не тоа да ти прерасне во навика
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Еден од најлошите пороци - Цигарите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Еден од најлошите пороци - Цигарите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: