CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Далеку од Македонија

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Далеку од Македонија   Пет Окт 24, 2008 8:59 pm

Каде и кога сте биле најдалеку од Македонија. Пофалете се овде и споделете ги вашите доживувања. А исто така ако планирате да одите некаде подалеку слободно може да ни ги кажете вашите планови и намери Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пет Окт 24, 2008 9:35 pm

пред 3 година со воз на граница на србија и назат Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Саб Окт 25, 2008 11:47 pm

Летово бев во Турција. Интересно беше не да не, ама нигде не е како во земјичкава наша. Ми фалеше друштвото, местото, се’...
Патем, Турците се многу чуден народ... Rolling Eyes

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 10:46 am

[G]irL4[E] напиша:
Летово бев во Турција. Интересно беше не да не, ама нигде не е како во земјичкава наша. Ми фалеше друштвото, местото, се’...
Патем, Турците се многу чуден народ... Rolling Eyes
што е тоа чудното во турци .. кажи ми сакам да го знам твоето мислење за нив Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 6:45 pm

Интересен народ се, поинаков од Македонците. Имаат различни обичаи, друг начин на исхрана, многу се суеверни...интересни ми се многу Smile
И тешко е да се најде турчин у турција што знае англиски, одвај се разбравме со нив. И со раце научив да зборам покрај нив хаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 6:56 pm

хехе гирл4е јас само малце да те дополнам и мн гостопримлив народ се ама до сега не сум видел погурман народ кај нив во хотелите нема сто нема на сведските маси уште да имаш здрав и голем стомак за да пробаш се супер ќе биде..
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 7:00 pm

а најдалеку сто сум бил аргентина хехе и веќе неќам да одам тамо, тамо како чеок не можеш да си прошеташ ако не ги знаеш пробнлематичните делови од градовите мора нон стоп да си со придружба инаку те киднапираа мн лошо место за жвеење исто како и мексико не е ама баш ич како што е на филмовите ама сепак многу се гостопримливи ама македонија си е македонија си ја сакам најмногу дома си е дома каква ние таква ни е ама најубава ни е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 7:13 pm

Lover20 напиша:
хехе гирл4е јас само малце да те дополнам и мн гостопримлив народ се ама до сега не сум видел погурман народ кај нив во хотелите нема сто нема на сведските маси уште да имаш здрав и голем стомак за да пробаш се супер ќе биде..

Е да, гостопримливи се, точно знаат како со туристите. А храната им е што да ти зборам, има се’ и сешто, иако начинот на готвење на некои јадења многу се разликува од нашиот. И прават салата од секаква трева Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Нед Окт 26, 2008 10:34 pm

За англиски не ги бива ... учат англиски во училиште ама многу тешко им оди ... тоа им е маана
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пон Окт 27, 2008 1:37 am

Go Ka напиша:
За англиски не ги бива ... учат англиски во училиште ама многу тешко им оди ... тоа им е маана

Јас како разбрав не сакале да им прават ќеиф на Американците и Европјаните па затоа не учеле англиски. Ама затоа растураат Руски!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пон Окт 27, 2008 1:38 am

[G]irL4[E] напиша:


Јас како разбрав не сакале да им прават ќеиф на Американците и Европјаните па затоа не учеле англиски. Ама затоа растураат Руски!
За ова за Англискиот lol! баш утре под итно ќе прашам за ова што го рече Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пон Окт 27, 2008 1:44 am

хехехе важи, баш сакам да знам да не ме излажале Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пон Ное 24, 2008 9:57 am

[G]irL4[E] напиша:
хехехе важи, баш сакам да знам да не ме излажале Smile
во истамбул не се баш по рускиот а за англиски јазик учат во училиштата ама изгледа не му обраќаат толку внимание.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DarkLordБрој на мислења : 1
Registration date : 2008-12-01

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Пон Дек 01, 2008 10:38 pm

Ако некој бил во Аргентина,ке може ли краток опис како е таму,нека раскаже малце.
Иначе јас сум бил во Турција,германија,Англија,Словенија,Хрватска,Грција(sucks)
Бугарија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Вто Дек 02, 2008 9:46 pm

најдалеку до унгарија, поточно будимбешта на екскурзија и си поминав прекрасно.
а сум бил и во хрватска, црна гора, србија, бугарија и гејлада.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   Сре Дек 03, 2008 1:35 pm

иии сите нашетани овде SmileSmile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Далеку од Македонија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Далеку од Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: