CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 24, 2008 10:57 pm

мислам дека ќе има доста дискусии на темава..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Саб Окт 25, 2008 12:32 am

Тешко прашање.
Незнам и самата колку време ми треба за да се одлучам да кажам некому нешто многу важно ама од срце, искрено ( не зборувам само за љубов... туку и за другарство да не ме сватите погрешно Razz ) Епа тоа е така бидејќи кога бев многу сигурна во себе ги направив најголемите грешки во животот и затоа сега многум многу размислувам дали сум во право и не сум сигурна во одлуките, се плашам дека пак можам да повредам некого.
За џабе не се вели „од грешките се учи“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Саб Окт 25, 2008 1:32 am

hehe paa da mnogu pati da i se obiduvam da bidam siguren uste pred da go napravam toa sto sakam da go napravam i se trudam a bide na najdobriot nacin sepak sme luge i mozeme dovolno da razmislime za nasite postapki pa i za odlukite koi gi nosime i treba da se vnimava na mn raboti pred se tie nasi odluki da ne dnesat nekoi negativni posledici za nas a i za lugeto koi se okolu ili pokraj nas...sekogas se trudam nikoj okolu mene da ne bide povreden bo bilo koja smisla zosto od koga stetata e napravena gabe e posle se i kaenje i se....
Вратете се на почетокот Go down
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Саб Окт 25, 2008 2:42 am

ловер, збучиш исто како мајка ми Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Саб Окт 25, 2008 10:41 pm

Цитат :
Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?

Овој збор ме наведе да кажам НЕ. Дефинитивно никој не може да каже дека е баш секогаш сигурен во своите одлуки. Многу пати донесуваме одлуки верувајќи дека се вистинските, а подоцна се покајуваме, ама јбг тоа е животот...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 10:11 am

е да ама кога ќе размислиш подобро..еден е животот..затоа треба да секој ден да си го живееме како последен...што сакаш да направиш денес не оставај за утре..зашто утре може ќе немаш шанса за тоа..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 12:55 pm

така е бате и секогаш искористувај си ја шансата никогаш не знаеш дека баш таа можеби ке ти е последна....
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 12:58 pm

хм па еве еден факт барем кај нас машките...искачаш у дискотека глеаш јака цура,ти се допаѓа..би сакал да направиш нешто со нејзе...ама те мава психа..и сеа се плашиш дали ќе ти мавне корпа или не..и 99 % од машките немаат храброст..и после се каат зашо нишо не направиле..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 5:09 pm

мислам дека не сум сигурна секогаш кога донесувам одлука..понекогаш да,а понекогаш не
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 5:28 pm

Па да се трудам да бидам сигурна и да биде ок во тоа што сум сигурна али има и моменти кога едноставно незнам што да правам..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Сре Окт 29, 2008 9:37 pm

Да, понекогаш правиме нешта без да мислиме...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Чет Окт 30, 2008 11:11 pm

е да и тогаш мн лесно можеме да повредиме некој кој што ни е мн мил........
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Чет Окт 30, 2008 11:12 pm

А со тоа и сами себеси да си го загорчиме животот...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Чет Окт 30, 2008 11:25 pm

И да се проколнуваме до крајот на животот ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 27
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Чет Окт 30, 2008 11:40 pm

неможам секогаш да бидам сигурна за мојата одлука често пати се прашувам дали сум го направила е она вистинското за кое мозе некогаш би се каела во животот.Jас верувам во мене и во моите способности и мислам дека треба прво најубаво да се размисли пред да се донесе било каква одлука,или како што викаат изброј до десет па какжи што мислиш............
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:24 am

Цитат :
изброј до десет па какжи што мислиш............

Ова ми се свиѓа, ама ретко се воздржувам од коментари. Иако во последно време сум многу потрпелива од порано и прво го печам она што ќе го речам!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:45 am

hehe pa so tek na vreme ke steknes iskustvo i ke naviknes deka ima idioti od luge i deca koi ne znaat kako da se odnesuvaat i pravat se za prestiz pa ke svatis deka ne vredi da e zamaras so gluposti.......
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:47 am

Да, исто така и на време ќе можеш да ги препознаеш лицемерните луѓе и оние кои ти се смејат од зад грб.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:51 am

dada se ke si dojde na vrmee konecno i od tebe da vidime nesto pametno hehe :p
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:52 am

А така ли? Ок.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:53 am

hehe sala be girlce hehe pa ti odma ljutis hehe bac bac
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 12:57 am

еее таман работа...зар на тебе ќе ти се љутам?! Ноу веј...па нели брат4е си ми хехе

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 1:13 am

hehe da da uzivaj src hehe mora malce da se vzesti temata za da bide ineteresno hehe
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 1:14 am

секако...успеавме Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   Пет Окт 31, 2008 1:16 am

uff sea mora da ja ostavime da se ladi dane ni pregree hehe
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте секогаш сигурни во своите одлуки?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: