CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Што би избрале?

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Што би избрале?   Саб Окт 25, 2008 1:51 am

Еве вака дали повеќе сакате лаги со вештачка насмевка(лицемерност) од некого или да ви ја кажат вистина во лице ?
Што ќе ви дојде поубаво.. што повеќе ќе ве налути ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Саб Окт 25, 2008 11:36 am

Секогаш ја одбирам и ќе ја одбирам вистината во лице макар и да биде болна но тоа е тоа.подобро така отколку уште полошо да направиш..да даваш на некој лажна надеж и да го повредиш многу повеќе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Саб Окт 25, 2008 10:32 pm

Admin напиша:
Секогаш ја одбирам и ќе ја одбирам вистината во лице макар и да биде болна но тоа е тоа.подобро така отколку уште полошо да направиш..да даваш на некој лажна надеж и да го повредиш многу повеќе

Види вака...сите го велат тоа Wink Ама многумина кога ќе се соочат со вистината (зборувам доколку таа не е позитивна за слушателот) 100 пати во себе си помислуваат подобро да не ми кажеше...

Јас лично практикувам да ја соопштувам вистината колку и да е таа болна зашто кога-тогаш ќе се дознае и тогаш ќе е полесно. Согласно со тоа сакам и мене да ми се кажува вистина во лице.

Ама на прашањето што полесно примам: слатка лага или горка вистина, би одговорила слатка лага (секако додека не ја дознаам вистината Very Happy ).

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Саб Окт 25, 2008 11:21 pm

подобро да ја кажам вистината во лице ,тоа е поискрено
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Нед Окт 26, 2008 12:23 pm

јас па секако би ја избрал да ја кажам вистината, но ако е болна ќе се обидам а најдам начин да ја кажам на некој поубав начин ако е тоа возможно,а мн е лесно да се каже слатка лага но за жал колку и да е слатка на крај ке стане солена па може и горка а да не збориме за болна подобро е или да си ќутиш ако не си способен да ја кажеш вистиата или па вистината во лице но сепак колку е можно да биде поблага......
Вратете се на почетокот Go down
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Нед Окт 26, 2008 1:19 pm

Se razbira deka vistinata vo lice...lagi NE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Нед Окт 26, 2008 4:56 pm

Повеќе сакам да ми ја кажат вистината веднаш в лице ама потоа ми е многу мака и ќе се почувствувам лошо и повеќе ќе сакам да добијам слатка лага
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Нед Окт 26, 2008 4:59 pm

Go Ka напиша:
Повеќе сакам да ми ја кажат вистината веднаш в лице ама потоа ми е многу мака и ќе се почувствувам лошо и повеќе ќе сакам да добијам слатка лага

Ете...сосема искрен одговор..така треба

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Нед Окт 26, 2008 10:34 pm

[G]irL4[E] напиша:
Go Ka напиша:
Повеќе сакам да ми ја кажат вистината веднаш в лице ама потоа ми е многу мака и ќе се почувствувам лошо и повеќе ќе сакам да добијам слатка лага

Ете...сосема искрен одговор..така треба
па така е колку и да си силен пак ќе те повреди вистината
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Пон Окт 27, 2008 9:40 pm

вистината ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Пон Окт 27, 2008 10:10 pm

S0tE напиша:
вистината ...

Вистинала би ја избрал или вистината повеќе ќе те налути? Конкретизирај, прашањето иде у две насоки Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Пон Окт 27, 2008 10:12 pm

вистината би ја кажал
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Вто Окт 28, 2008 12:34 am

вистината ама колку може да се преточи да не биоде толку груба...ако е тоа возмозно сепак лагите кога ќе се дознаат се уште погорки
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Вто Окт 28, 2008 12:37 am

мхм ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Вто Окт 28, 2008 3:19 pm

абе јас сум на пола-пола најубаво ке биде,кога за нешо ке ми се каше вистината,но понекогаш ја почитувам и слатката лага,а таа значи дека не сака никого да повреди,во некој момент и таа попотребна од вистината tongue
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Вто Окт 28, 2008 4:04 pm

Dimce* напиша:
абе јас сум на пола-пола најубаво ке биде,кога за нешо ке ми се каше вистината,но понекогаш ја почитувам и слатката лага,а таа значи дека не сака никого да повреди,во некој момент и таа попотребна од вистината tongue
Перфектен одговор ... всушност тука некаде сум и јас Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 10:09 am

еве ти бе братче пример...имаш девојче во србија така? сеа мислам дека идете или не идете не е битно..девојчето цело време ти вика ќе дојдам у скопје за нова година да бидеме заедно..на мсн се допишувате секој ден,си праќате пораки,ти си заљубен во неа..доаѓа нова година нејзе ја нема и секој ден ти вика не се секирај диме ќе дојдам јас ќе дојдам...поубаво вака или да ти каже во лице диме јас несакам со тебе и крај .фати си друга женска за нова година..ај изјасни се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 12:42 pm

Иво напиша:
еве ти бе братче пример...имаш девојче во србија така? сеа мислам дека идете или не идете не е битно..девојчето цело време ти вика ќе дојдам у скопје за нова година да бидеме заедно..на мсн се допишувате секој ден,си праќате пораки,ти си заљубен во неа..доаѓа нова година нејзе ја нема и секој ден ти вика не се секирај диме ќе дојдам јас ќе дојдам...поубаво вака или да ти каже во лице диме јас несакам со тебе и крај .фати си друга женска за нова година..ај изјасни се

е иво фала на убавиот пример од твоја страна,но не ги лажи луѓето дека јас и она си праќаме кој знае колку љубобни пораки,кога не е така..инаку сега да не зборам многу,а она тоа што вика,може да си вика колку сака,јас од такви се изгорев(поточно таквите ги мачкам на леб) Very Happy ,сега може секоја да вика што сака,можам да претпоставам која сака да биде со мене,а која не,и затоа си го гледам патот пред мене,едноставно си го живеам животот што ми останал,така да не ми е ама ич гајле дали некој ќе ме излаже или не,али колку за твоја информација,јас тоа ѓо предосеќам,така сите што мислат дека ме ижлажале грешат.

само на тие што кажуваат слатки лаги,може да им простам,
а за слатка лага сега ке објаснам сто значи според мене,тоа е лага,значи некој сте го излажале,а не било намерно,односно се дешава спонтано,тоа едноставно ќе му дојде како еден вид тешење,колку и да не е така,некој вас ви вика дека е така и дека е добро,не е нешто лошо и затоа тоа за мене преставува и слатка лага....инаку ги сваќам таквите луѓе,тие постојат за да ни го направат животот поубав и се надевам дека не ни мислат ништо лошо


се надевам дека свативте,инаку кумашине не сакам да ми ја спомнуваш таа од србија,разбра зашто ништо не ми е,со нејзе сум само за забава,затоа нека оди кај што сака....

позз иво
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 12:46 pm

не не јас само дадов пример..не реков конкретно за тебе...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 12:50 pm

хехе иво бате закон сте а диме убаво се потрудил да ни го искаже своето мислење хехе....
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 12:52 pm

хехе абе го терам да пишува повеќе многу ни е неактивен на форумов
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 1:08 pm

Иво напиша:
хехе абе го терам да пишува повеќе многу ни е неактивен на форумов

еј немој да лажеш многу,зашто не дај боже да ме изнервираш, да знаеш дека нема да ме видиш ама никогаш Crying or Very sad разбра ли бе
заради тебе ќе треба да се откажам од убавото дружење на форумот
ме расплака сега срам да ти е хахах pirat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   Сре Окт 29, 2008 9:39 pm

Ееее немојте така ви се моЉам, без конфЉикти WinkSmile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што би избрале?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што би избрале?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: