CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Контактирате ли со бивши?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 12:29 am

Дали контактирате со бившите партнери? И што е уште поважно-дали му дозволувате на партнерот да контактира со бившите?

Јас сметам дека не е сосема кокектно да се контактира со бившите додека си во врска со некој, посебно ако си заљубен. Може да имаш едно здраво ама никаков поголем контакт, освен секако, ако не ти значел нешто многу посебно на времето или сеуште ти значи. Или од друга страна, ако премногу те навредил некогаш.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 11:52 am

да да јас еве контактирам со бившата ама не е исто и никогаш нема да биде исто колку и да не те интересира сепак сте имале убави заеднички работи и се....ама нема да биде исто бар не додека не помине подолго време а и пак ке има нешто во срцето некоја мала ронка која ке те копка и ке те боли за некои работи...ама како и да е сепак треба да останеме луѓе и ако не повеќе да остане и почитта а не после врската ваков бил онаков и секакви муабети како сто е најчест случај сто мене лично многу ме нервира тоа е акт на неижевани луѓе и не треба да се дискутира за такви....
Вратете се на почетокот Go down
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 2:04 pm

jas si kontaktiram ne kojznae sto ...ama decko mi znae i ne e ''ljubomoren'' ama kako i da e.... vo red e da kontaktiras ama sekako da imas granica za toa...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 2:24 pm

јас контактирам .. и добри пријатели сме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 8:05 pm

da da sote sepak toa sto ste go imale zaednicko ne moze tuku taka da se zaboravi pa i zosto da ne sepak sme luge neli....
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 8:05 pm

да да се согласувам со тебе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 8:06 pm

А ви замераат сегашните партнери поради контактот ?

Бај д веј...ете што се дешава кога ќе заборавите да смените подршка хахаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 8:07 pm

не нема зосто да ни замеруваат знаат тие се сега и нема зосто да ни замеруваат можеби се јавува мала љубомора ама сепак ако постои доверба нема потреба од такво нешто...
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 9:13 pm

ги поштувам мислењата на шоте,ловер и на колешката ивана Very Happy но според мое мислење не би требало тоа да го сватиме многу погрешно,зашто понекогаш од тоа што сме го имале порано,може сега да бидеме пријатели барем јас така мислам
ништо не е страшно тоа,освен ако со некој/а сме раскинале,а после тоа пак мислиме на него/неа е тоа веке нечини,
тоа според мене се нерасчистени сметки во љубовта
затоа гледајте да си ги расчистите сто порано тоа поубаво

поззз френдови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 9:16 pm

Еииии се научи диме на кирилица да пишува...честитам Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 9:19 pm

О М Г !! Конечно !! Честитки , да не забегуваме од темава !! само потсетувам јас , држете се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 9:21 pm

А дали сте љубоморни на партнерот/ката кога контактира со својот/та бивш/а?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Нед Окт 26, 2008 10:03 pm

voopstooooooooooooo imam 100% doverba vo nego ..a toa e najbitno nesto vo edna vrska neli?Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 1:47 am

ivan4e напиша:
voopstooooooooooooo imam 100% doverba vo nego ..a toa e najbitno nesto vo edna vrska neli?Very Happy

Уау! Секоја чест! Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 1:59 am

[G]irL4[E] напиша:
Бај д веј...ете што се дешава кога ќе заборавите да смените подршка хахаха
затоа има опција промени и ќе си ја поправиш грешката Very Happy Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 2:00 am

Go Ka напиша:

затоа има опција промени и ќе си ја поправиш грешката Very Happy Wink

А што ме мрзи? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 2:01 am

[G]irL4[E] напиша:
Go Ka напиша:

затоа има опција промени и ќе си ја поправиш грешката Very Happy Wink

А што ме мрзи? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
затоа се овде модераторите Wink
Ајј да не леткаме од темата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 9:37 am

хх..јака тема..па повеќето мувачици и со некои шо сум идел се од топанско ама ретко се глеам заради обврски но и кога се глеам обично тоа е случајно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 10:54 am

ivan4e напиша:
voopstooooooooooooo imam 100% doverba vo nego ..a toa e najbitno nesto vo edna vrska neli?Very Happy

браво браво колешке,алал да ви е,а инаку кога ке биде свадбата би сакал сите да не викнеш,да ти изиграме едно пајдушко и еден чочек за тебе и за дечкото хаха lol! tongue
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 12:41 pm

Ти Диме опасно го играш пајдушкото, 100% проверено хехе...Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 1:56 pm

да да иванче довербата е столб не секоја врска и ајде што чекате еве со диме ни се игра пајдучко па ке го заиграме македонка хехе драчевка....се ќе изиграме за тебе ако треба.....хехе
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 1:57 pm

Lover20 напиша:
ајде што чекате еве со диме ни се игра пајдучко па ке го заиграме македонка хехе драчевка....се ќе изиграме за тебе ако треба.....хехе

УАУ! Тоа че да буде спектакАл! едвај чекам! ОМГ, која привилегија! Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 3:45 pm

Pa sosema slucajno i dovolno e edno zdravo cisto od kultura....i da sakas ne mozes nisto poveke so nekoj sto ti bil poveke od drugar prethodno!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 5:33 pm

мхмммм се согласувам со Плавушка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   Пон Окт 27, 2008 6:23 pm

јас немам бивш,така да не знам што да одговорам..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Контактирате ли со бивши?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Контактирате ли со бивши?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: