CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Зборови кои често ги употребувате

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Зборови кои често ги употребувате   Нед Окт 26, 2008 12:37 am

Зборови кои често ги кажувате, а тоа тешко го приметувате кај себе но затоа пак многу брзо кај другите. Па дури и ви станува здодевно, а често знаете и иронично да го опоменете соговорникот.

Често викам “Еј да’’ и она “бе’’ кое ужасно ме
нервира кога други ќе го кажат ама го имав и јас едно време како
узречица...и “ма’’ (Ти ма каква си, мори ...и сл) Ме нервираат ама ги употребувам, не знам зошто Embarassed Исто и кога прераскажувам некој настан, често велам „вели“ ... и пак не знам зошто е тоа така?! Навика? I really don't know...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Нед Окт 26, 2008 10:44 am

Има многу зборови кои ги користиме од навика можеби и не сакаме да ги користиме но кога ќе ти влезат во главата секогаш ќе ги употребуваш освен ако пробаш да се одвикнеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Нед Окт 26, 2008 11:10 am

пааа најчесто .. да тибам , шо , а , море и др ЧДЧДЧД
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 12:51 am

"каков човек !"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 6:19 pm

мрш магаре едно.го слушнав од К15 кога го кажа тоа Тошо и од тогаш ми е навика и тоа грда
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 6:32 pm

и кој е најчесто навреден од тој збор ? хухуху
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 6:34 pm

паа на кој ке стигнам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 10:56 pm

Кој си заслужи Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Окт 27, 2008 11:57 pm

абе мене ако ми текнува на секој збор што го употребувам најчесто ехееее зависи од ситуација и од располозение
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Вто Окт 28, 2008 1:03 am

јас понекогаш,мада и почесто може да ги искористам хаха како прво, односно и значи затоа кај мене животот има многу големо значење хаха Wink lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Neno

avatar

Male Број на мислења : 5
Локација : Скопје
Registration date : 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Вто Окт 28, 2008 8:48 pm

Најчесто брат, и ти е*ам... rabbit
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 29
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Вто Окт 28, 2008 9:14 pm

хмм....епа сеа....иииииииии?...ваљда....пошо.....срци ...злато ...мило....пуно.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Вто Окт 28, 2008 9:20 pm

јас во последно време користам " умрено едно " !! :@
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
ICEMAN

avatar

Male Број на мислења : 11
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 2:14 am

мн често почнав да го користам зборот “брат“ што дури и мама и тато почнав да си ги викам така иако е малку незгодно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 10:04 am

педер еден,..сонце,џиџи, и уште многуу.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 12:48 pm

е да заборавив,и кога сум во муабет со блиски луѓе како што се моите другари,поточно како со иво си го имаме нати го дајми го хаха се шалам,јас му викам да те е**м а он пе**п еден и така ни поминува животот и тука според мене нема ништо лошо во овие зборови,затоа што не ни се исполнети со такви мислења,туку едноставно таков речник сме си изградиле помеѓу нас хахаха Very Happy lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 12:53 pm

Dimce* напиша:
,поточно како со иво си го имаме нати го дајми го хаха се шалам,јас му викам да те е**м а он пе**п еден и така ни поминува животот Very Happy lol!
и сеа диме сакаш перманентен бан или на една недела..ццц нати го дајми го лууд си човек
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 1:13 pm

добро де мала шала на форумот сакам да имам и со администраторот,поточно сакам и него да го вкључам во шали и смеи, не се љути па ти одма леле каков си хаха да му е**м шајката affraid
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
eli
VIP
VIP


Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 7:20 pm

hehe,mene najcesto upotrebuvani zborcinja mi se "kakov covek, prase edno, soncence angelce "...i uste mnogu drugi megu koi i najubavite 2 zborcinja "TE SAKAM!" koi se odnesuvaat na mojata ljubov i na site onie koi mi se prijateli i na site onie koi me sakaat mene/... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Сре Окт 29, 2008 9:26 pm

денес цел ден си викам шугле еден, шугло една...не знам што ми стана

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Ное 24, 2008 9:40 pm

eli напиша:
hehe,mene najcesto upotrebuvani zborcinja mi se "kakov covek, prase edno, soncence angelce "...i uste mnogu drugi megu koi i najubavite 2 zborcinja "TE SAKAM!" koi se odnesuvaat na mojata ljubov i na site onie koi mi se prijateli i na site onie koi me sakaat mene/... Smile
да де забораи да напоменеш мочко,газле,лигле...итн

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Ное 24, 2008 10:13 pm

Иво напиша:
eli напиша:
hehe,mene najcesto upotrebuvani zborcinja mi se "kakov covek, prase edno, soncence angelce "...i uste mnogu drugi megu koi i najubavite 2 zborcinja "TE SAKAM!" koi se odnesuvaat na mojata ljubov i na site onie koi mi se prijateli i na site onie koi me sakaat mene/... Smile
да де забораи да напоменеш мочко,газле,лигле...итн


Издајник! Шпиун! ххаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Ное 24, 2008 10:42 pm

Најчесто незнам на сите им вика брат како си ми ама ке прекинам очигледно па јас имам еден брат хехехехех со мора на другите да им викам нели ама мислам тоа и не е така лоша навика баш супер е да го чувствуваш некој како брат но не треба на сите да им викаш само на поединци
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Ное 24, 2008 10:43 pm

абе викај сестро повеќе се исплати.може ќе бидеш како сабрина

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   Пон Ное 24, 2008 10:46 pm

хехехехххххххх не сум по тие работи брат што да се праи тоа за некој кој е како тие обратните ке му вика на алфата хехххехахха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зборови кои често ги употребувате   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зборови кои често ги употребувате
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: