CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Секој ден по малку живееме или по малку умираме?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Нед Окт 26, 2008 12:53 am

Животот е долг временски период. А зошто живееме ако еден ден, веќе докажано, ќе умреме и се’ што сме создале ќе остане зад нас? И еве едно морбидно прашање: Секој ден живееме по мал дел од животот или секој ден по малку губиме од животот?!?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Нед Окт 26, 2008 10:34 am

Па значи времето мине така да животот си тече. Со секој ден поминува еден дел од животот а исто така и губиме од тој наш живот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 12:54 am

Според мене зависи ти како ќе избереш.Со секоја помош си го продолжуваш животот за деценија. Кога би им помогнал на многу луѓе никогаш нема да умреш.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 1:09 am

MengelE напиша:
Според мене зависи ти како ќе избереш.Со секоја помош си го продолжуваш животот за деценија. Кога би им помогнал на многу луѓе никогаш нема да умреш.
само ќе живееме во сеќавањата но сепак физички нема да бидеме овде ... а тоа не е исто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 2:27 am

Дали зависи од насоката на расположение: песимизам или оптимизам?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 2:28 am

[G]irL4[E] напиша:
Дали зависи од насоката на расположение: песимизам или оптимизам?
секако дека зависи ... тоа се два спротивни поима ... и зависно од расположението се менува и мислењето за животот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 9:20 am

Јас сум голем оптимист..затоа што увидов дека ако за секоја работа се грижиш,се плашиш што како ќе биде..треба да имаш резерва нерви..а животот е толку краток да уште сега се замарам со непотребни работи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 1:09 pm

па вака, секој од нас има моменти кога мисли дека живее за џабе, дека никој не го цени и дека на крајот колку и да се трудел у живот, ќе заврши исто како и сите. И сите не’ измачува големата мистерија: што после?

Дали ви се дешава да имате некои денови у кои сте мнооогу песимистички настроени и мислите дека со тоа што го живеете денот, си скратувате уште еден ден од животот?

Мене ми се има десено и ...бррр морбидно е, подобро не се замарајте со такви размислувања Very Happy

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 1:29 pm

секој ден си е уникат за себе и како што сака да каже нашиот ценет администратор секој ден треба да се обдеме да си го направиме што е можно подобар поисполнет со нешто интересно, но ако пак секој ден е совршен не би било интереснои кога ќе дојдат убавите работи....хехе сто значи колку и да ни е животов мизерен осамен несреќен .... или како и да го наречеме така стануваме прави луѓе што значи според мене секој ден по малку живееме откриваќи го светот околу нас запознаваќи многу нови лица, можеби зивотот мн пати ќе не клекнена колена ама правиот човек учи од своите грешки и продолжува понатака......
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 3:53 pm

Колку и да сакам да мислам секогаш на доброто многу работи околу мене ме наведуваат да бидам песимист. Но тоа се случува во определен дел од месецот или денот. Ми се има случено наутро да мислам дека сум најсреќна а вечерта веќе да се мразам самата себе... Така одат тие работи.
И баш не е убаво да си многу среќен ниту пак многу тажен. Затоа секогаш ја барам средината помеѓу среќата и тагата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 6:12 pm

јас секој ден живеам по малку,а сум песимист-помислувам на најлошото иако нема потреба
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Окт 27, 2008 9:45 pm

кога помислувам на тоа ..брррр се наежувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Вто Окт 28, 2008 12:41 am

хехе пубартет кога ќе излезете се па ќе ви помине се во свое време хехе
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Чет Окт 30, 2008 12:55 am

јас ги доживувам и едното и другото,така што кога учам некој предмет или ко на пример сега математика и треба да го полагам,ми се чини дека скоро сите делови ми умираат,а кога слушам музика тогаш па обратно,во тој случај се препородувам хаха sunny
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Чет Окт 30, 2008 11:36 am

хехе епа комбинирај диме малце математика малце музика и ќе испадне нешто убаво и учеќи математика хехе не знам ама мене математика не ми е проблем баш е интересно хехеVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 9:42 pm

НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ !! на диме сите делови му умираат коа учи..диме брат или како мал си паднал на глава или си надуван со таа травата од кај тебе пред влез што е јој мајкаа..ја не помислувам како ќе умрам,кога...ако треба да умрам ќе умрам сеа јебига така дедо боже се договорил на мсн со свети петар..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 9:46 pm

ццццц улавооо хахххххахахах ме изнасмеаа хихихихи

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 9:49 pm

Ако убаво е да се смееш ти се продолжува животот а и бар на момент забораваш на сите грижи

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 10:09 pm

дада благодарам за секундата живот повеќе! Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 10:09 pm

5 минути бе каква секунда

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 10:20 pm

добро добро се извињавам ... Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 11:31 pm

еејјј Иво ти дава 5 минути ти го навредуваш немој така хехехех навистина мислам дека треба да го живееме животот да се смееме радуваме бидејки тоа ке не одржи во живот нели?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 11:36 pm

@komita@ напиша:
еејјј Иво ти дава 5 минути ти го навредуваш немој така хехехех навистина мислам дека треба да го живееме животот да се смееме радуваме бидејки тоа ке не одржи во живот нели?
да да тоа најмногу не оддржува во животот .. ако не го живееме животот како што сакаме и со тие што сакаме џабе ни е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 11:46 pm

ете гока се знае..сезнајка на бато она

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   Пон Ное 24, 2008 11:54 pm

Иво напиша:
ете гока се знае..сезнајка на бато она
хахах немој сега има една веќе .. јас не сум ни блиску до нашата сезнајка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Секој ден по малку живееме или по малку умираме?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Секој ден по малку живееме или по малку умираме?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: