CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Девојки vs Момци

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Ное 22, 2008 6:48 pm

И ја немам(ако се лажеме) хихи.инаку обожавам пиво

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 5:07 pm

*биолошки женскиот пол е појак од машкиот-факт е дека женските имаат подолг животен век од машките
*кај женското подеднакво се ангажирани е двете полутопки на мозокот,додека кај момчињата само едната е активна и во функција
*момчињата се физички посилни од девојките,но денес се повеке девојки вежбаат и го достигнуваат физичка сила која го надминува машкиот физикус
*девојките се посолидни ученици од момчињата,полесно сфакаат,со помалку труд ги совладуваат лекциите
*девојките се поорганизирани и поподготвени за нови предизвици
*момчињата се плашат од доктор,инекција,од забар(доказ-мојот брат),додека девојките со леснотија ги поминуваат овие моменти
*девојките се покултурни од момчињата,ја сакаат уметноста,ја обожаваат модата и дизајнот,а момчињата се како изгубени во вселената за овие работи
*девојките се поначитани и пописмени од момчињата,многу мал е процентот на момчиња кои до крајот на средното образование прочитале повеке од пет книги
*момчињата предначат со познавањето на техниката,но се повеке девојките ја освојуваат и оваа машка зона
*момчињата се поголеми спортисти,но фудбалот повеке не е табу тема за девојките,речиси 50% од девојките ги знаат ѕвездите како Пандев,Меси,Кристијано Роналдо,Фабрегас,Торес..
ПА,КОЈ Е ТОГАШ ПОСИЛЕН ПОЛ?МАШКИТЕ ДЕФИНИТИВНО НЕ СЕ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 9:03 pm

ххеххехехе супер супер Smile

А ианку не сум знаела дека иво се плаши од забар Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 11:24 pm

хаха абее јас ја подзаборавив оваа тема .. браво ане =)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 11:25 pm

како така..не смееш да ја заборавиш хахахах

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 11:26 pm

Најборбена тема на форумов Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 11:27 pm

хахаххахаа најжестока..

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 03, 2008 11:32 pm

Ајде магде дај некој интересен факт тука да им дадеме уште еден МАТ на овие момциве
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Чет Дек 04, 2008 3:50 pm

абе што има да се мачиме кога се знае дека сме попаметни?!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Чет Дек 04, 2008 9:45 pm

Да да повеке живеете од машките ке им ја изедете жолчката и од нервоза ке си умрат срамота Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Чет Дек 04, 2008 10:55 pm

@komita@ напиша:
Да да повеке живеете од машките ке им ја изедете жолчката и од нервоза ке си умрат срамота Smile
еех незнам кој оди по меани до касните вечерни вечерни часови, а жената не спие туку го чека својот маж, а мажот уживал и не му текнало за домашните. Кој на кого му ја вади душата?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 05, 2008 4:34 pm

МАЖОТ НА ЖЕНАТА-НОРМАЛНО!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 05, 2008 10:55 pm

душовадници еххеххе Smile ама голема душа имаат жените, колку и да им ја вадат дужата пак имаат за сите и за сите се грижат.

Едно детенце ја запрашало својата мајка
- Зошто плачeш?
- Затоа што сум жена - му одговорила мајката.
- Не разбирам - рекло детето.
Мајката само го гушнала и му рекла - Никогаш и нема да разбереш.
Покасно детето го прашало својот татко - Зошто ми се чини дека мама плаче без причина?
- Сите жени плачат без никаква причина - било единственото нешто што таткото знаел да одговори.
Детето порaснало, станало возрасен човек кој сеуште се прашувал, зошто
жените плачат. Не можејќи да го најде одговорот, се обратил на Бог:

- Боже, зошто жените толку лесно се расплакуваат?...и добил ваков одговор:

„ Кога ја правев жената, таа мораше да биде посебна.
И дадов раменици доволно силни , да може да ја носи цела тежина на овој
свет, а сепак доволно нежни да може да пружи прегратка нежна и
утешителна.
И дадов внатрешна сила толку многу,да може да поднесе породување.
И дадов цврстина да може да продолжи и тогаш кога сите се откажуваат,
да може да се грижи за своето семејство во болести и несреќи без
никаков приговор.
И дадов чувствителност да ги сака своите деца без оглед на СЕ, и тогаш кога тие најмногу ја повредуваат.
И дадов и сила, да може да го носи својот партнер низ неговите грешки,
и ја направив од неговото ребро за да може да го штити неговото СРЦЕ.
И дадов МУДРОСТ, секогаш да знае дека добар маж никогаш не би ја
повредил својата сакана, туку дека повремено ја тестира нејзината сила
и решителност, постојано и засекогаш да остане покрај него.
И на крај...И ДАДОВ СОЛЗИ ДА СЕ ИСПЛАЧЕ

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 05, 2008 11:57 pm

Абе немој немој ти на мене вака така да ми се правдате душата им ја вадите на мажите мажууу направи она , направи она . ова она и чоекот од нервоза што да си праи ке си .... што да се прави
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 06, 2008 12:01 am

ајде не се правдајте сега
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 06, 2008 12:06 am

Не се правдаме ја кажуваме вистината дефинитивно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 06, 2008 2:38 pm

@komita@ напиша:
Абе немој немој ти на мене вака така да ми се правдате душата им ја вадите на мажите мажууу направи она , направи она . ова она и чоекот од нервоза што да си праи ке си .... што да се прави

oooo милите вие...#ртвички Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 06, 2008 8:47 pm

[G]irL4[E] напиша:
душовадници еххеххе Smile ама голема душа имаат жените, колку и да им ја вадат дужата пак имаат за сите и за сите се грижат.

Едно детенце ја запрашало својата мајка
- Зошто плачeш?
- Затоа што сум жена - му одговорила мајката.
- Не разбирам - рекло детето.
Мајката само го гушнала и му рекла - Никогаш и нема да разбереш.
Покасно детето го прашало својот татко - Зошто ми се чини дека мама плаче без причина?
- Сите жени плачат без никаква причина - било единственото нешто што таткото знаел да одговори.
Детето порaснало, станало возрасен човек кој сеуште се прашувал, зошто
жените плачат. Не можејќи да го најде одговорот, се обратил на Бог:

- Боже, зошто жените толку лесно се расплакуваат?...и добил ваков одговор:

„ Кога ја правев жената, таа мораше да биде посебна.
И дадов раменици доволно силни , да може да ја носи цела тежина на овој
свет, а сепак доволно нежни да може да пружи прегратка нежна и
утешителна.
И дадов внатрешна сила толку многу,да може да поднесе породување.
И дадов цврстина да може да продолжи и тогаш кога сите се откажуваат,
да може да се грижи за своето семејство во болести и несреќи без
никаков приговор.
И дадов чувствителност да ги сака своите деца без оглед на СЕ, и тогаш кога тие најмногу ја повредуваат.
И дадов и сила, да може да го носи својот партнер низ неговите грешки,
и ја направив од неговото ребро за да може да го штити неговото СРЦЕ.
И дадов МУДРОСТ, секогаш да знае дека добар маж никогаш не би ја
повредил својата сакана, туку дека повремено ја тестира нејзината сила
и решителност, постојано и засекогаш да остане покрај него.
И на крај...И ДАДОВ СОЛЗИ ДА СЕ ИСПЛАЧЕ

ГОСПОД и дал се само МОЗОК НЕ И ДАЛ

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Нед Дек 07, 2008 10:17 pm

АБЕ НЕМОЈ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Чет Дек 11, 2008 9:23 pm

ПА ете прочитај го текстот и те молам најди каде пишува дека господ и дал мозок

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 2:47 pm

Иво напиша:
ПА ете прочитај го текстот и те молам најди каде пишува дека господ и дал мозок
во текстот нема затоа што мозокот произлегува од сите овие работи Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 3:44 pm

Има мозок повеке од што вие можете да замислите..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 3:53 pm

Па намерно е изоставено тоа дека имаме мозок
За да видат дали машките сами ќе го сватат тоа кога ќе го прочитат целиот текст Wink
Ама еве вие се докажувате колку сте паметни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 4:15 pm

Хаха ако и сега сватат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 4:16 pm

Plavuska напиша:
Хаха ако и сега сватат
не верувам ... ај ќе оставам малце тие да одговорат на темава Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   

Вратете се на почетокот Go down
 
Девојки vs Момци
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: