CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Девојки vs Момци

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
АвторПорака
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 9:58 pm

[G]irL4[E] напиша:
лелеее господ памет не ни дал...ај ти се молам...само тие без мозок можат да заклуччат такво нешто Wink

епа јас не го напишав ова хеххехх ти ај сега види Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:02 pm

Мажите не се попаметни од жените

Адриан Фурнхем, професор по психологија на универзитетот во Лондон ги испитувал резултатите од 30 меѓународни истражувања кои ги споредувале коефициентите на интелигенција на жените и мажите. Во резултатите немало големи отстапувања, но професорот забележал големи разлики во перцепцијата на интелигенцијата.

Жените, според Фурнхем, се навикнати да ги потценуваат сопствените способности. Дури и најбистрите жени живеат со оваа заблуда.

Мажите имаат сопствен биолошки часовник

Биолошкиот часовник на мажите со текот на времето наместо да застане, продолжува да работи со грешки. Како што стареат, секоја година мажите губат по еден отсто од тестостеронот, поради што се намалува квалитетот на спермата. Од овие причини постарите мажи имаат поголема шанса да добијат дете кое боледува од аутизам, шизофренија, Даунов синдром и слично.

Секои 16 дена, клетките кои ја произведуваат спермата и го одредуваат нејзиниот генетски код, минуваат низ процес на делба. Кога мажот ќе го прослави 50 роденден, клеточната делба е извршена повеќе стотини пати. Во тој момент генетскиот код станува поранлив на промени кои можат до доведат до значајни генетски грешки. Сето тоа го зголемува ризикот за раѓање на дете со мани.

Ќерките повеќе го менуваат ставот на татковците отколку синовите

Дваесет и петгодишната студија, која го проучувала ефектот што децата го имаат врз погледот на светот на нивниот татко покажала дека мажите благодарение на ќерките стануваат „поосетливи на теми како што се традиционалните ставови кон жената и нејзиното тело и сексуалност или насилството врз жените и еднаквите можности на работното место.

Ебони Вашингтон, професорка по економија на Јеил неодамна ги анализирала семејните структури на американските конгресмени и бројот на нивните гласови за поддршка за решавање на дваесетина прашања за правата не жените. Вашингтон открила дека конгресмените кои имале повеќе ќерки повеќе ја изразувале својата поддршка за таквите прашања.

Мажите полесно ја поднесуваат болката од жените

Мажите навистина полесно ја поднесуваат болката од припадничките на понежниот пол. Но, тоа нема никаква врска со потребата да се покаже кој е „вистински маж“, туку е поврзано со хормонот естроген.

Кај жените нивото на естроген варира од месец во месец, што предизвикува и брзи промени на расположението. Но, за време на менструалниот циклус и бременоста расте количината на естроген во организмот на жената. Во тој период мозокот „добива сигнал“ да го зголеми одговорот на болка преку излачување на ендорфин, кој го ублажува сигналот на болка во мозокот. Кога нивото на естроген е пониско, оваа контрола на болката во мозокот станува помалку ефикасна. Со други зборови, толеранцијата на болката всушност е диктирана од нивото на хормоните во организмот.


Последната промена е направена од Go Ka на Пет Дек 12, 2008 10:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:04 pm

од кај е статијава?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:06 pm

немам зборови ..... незнам што да ви кажам тој кога испитувал можда бил пијан
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:07 pm

ххахахаххахаа во состојба сте и против науката да штрајкувате Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:08 pm

Хаха вие мора да се правдате за се и сешто нели
Од идивиди ми е ова. А чекајте сега ќе ви дадам уште нешто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:09 pm

давај давај Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:13 pm

1. Жените можат да зборуваат подолго од мажите со помал напор. Тоа е докажано неколку пати. Зошто? Бидејќи гласните жици на жените се пократки од мажите, па ослободуваат помалку воздух за да го носат звукот. Се е во начинот на дишењето.
2.Мажите се предомислуваат два до три пати почесто од жените.
3.Постарите домородци на Нова Гвинеја имале обичај, кога мажот се бори, еден прст од раката на неговиот противник да го даде на неговата девојка како спомен, а таа го носела на вратот како приврзок.
4.Заљубен дечко од Данска се јавувал на својата девојка од Индија, која никогаш не ја видел во живо, туку се запознале преку магазин кој разменува огласи за запознавање на странци. Тој само се јавил за да и каже дека ја сака, се јавил пак и пак... се додека не направил сметка од 117 илјади долари.
5.Скоро 90% од мажите мразат да одат на шопинг. Затоа во поголемите шопинг центри со облека, машкиот оддел се наоѓа на првиот спрат, најблизу до влезот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:15 pm

ееееее гледаш ова петото тоа е од памет па што ке шета нагоре надоле се знае привилегирани за нас на први а вие шетајте си хехеххех
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:15 pm

мрзички SmileSmile

Инаку, скоро сите најголеми војни во светот започнале поради жените!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:16 pm

@komita@ напиша:
ееееее гледаш ова петото тоа е од памет па што ке шета нагоре надоле се знае привилегирани за нас на први а вие шетајте си хехеххех
Пфф а да имаше обложувалница и на 5ти спрат ќе одевте
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:16 pm

хахахахха ќе одлетаа Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:24 pm

Гледаш како го фатив на дело? Ништо не кажува сега ... нема зборови Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пет Дек 12, 2008 10:25 pm

ноу комент ххаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 12:11 am

Комита јави се појави се ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 12:19 am

Go Ka напиша:
1. Жените можат да зборуваат подолго од мажите со помал напор. Тоа е докажано неколку пати. Зошто? Бидејќи гласните жици на жените се пократки од мажите, па ослободуваат помалку воздух за да го носат звукот. Се е во начинот на дишењето.-сакаш да кажеш штедите на воздух?
2.Мажите се предомислуваат два до три пати почесто од жените.-кој рекол не пресекол
3.Постарите домородци на Нова Гвинеја имале обичај, кога мажот се бори, еден прст од раката на неговиот противник да го даде на неговата девојка како спомен, а таа го носела на вратот како приврзок.-ее што ти се вика љубов..
4.Заљубен дечко од Данска се јавувал на својата девојка од Индија, која никогаш не ја видел во живо, туку се запознале преку магазин кој разменува огласи за запознавање на странци. Тој само се јавил за да и каже дека ја сака, се јавил пак и пак... се додека не направил сметка од 117 илјади долари.-е ја вака да направам тато ме сели
5.Скоро 90% од мажите мразат да одат на шопинг. Затоа во поголемите шопинг центри со облека, машкиот оддел се наоѓа на првиот спрат, најблизу до влезот-паметно.

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 12:33 am

алоооо тука сум и не ме фативте на дело туку ви кажав дека ке бидам отсутен нели а вие вака ми вракате неможе така хеехехSmile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 12:46 am

Ајде дај и ти некоја приказна кажи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
b1g-b3n1

avatar

Male Број на мислења : 70
Age : 28
Локација : C:\WINDOWS\system32\Macedonia\Skopje\Cair\Topansko Pole...!!!
Registration date : 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 6:57 am

Кратко и јасно ова важи за сите области и крај е на све според мојот свет хаха...

МАЖОТ е: СУРОВИНАТА ( НАБАВУВАЧОТ ) ... МАЖОТ ќе почне на било што..
ЖЕНАТА е: ФАБРИКАТА ( ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ) ЖЕНАТА завршува...

Тоа не дека МАЖОТ не е способен сам да заврши меѓутоа така е создадено од самата природа да се делат рабоите на 50-50 значи да не се измори само 1 туку да ја делат работата или мислењето за да може побрзо да се дојде до РЕШЕНИЕТО.

Ипак не може да се донесат на ист ранг МАЖОТ и ЖЕНАТА затоа што има 1 нешто кое го прави МАЖОТ МАЖ и да биде Главен во куќата.. ТОА Е - МЕСТЕЊЕ НА ЌЕРАМИДИ (МАЖОТ МОЖЕ ДА НАМЕСИ ЌЕРАМИДИ) а ЖЕНАТА никогаш...! хахаха

* Без навреди си давам мое мислење ДЕМОКРАЦИЈА!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vizito.net & http://dizajnkreativ.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 12:43 pm

Те подржувам бењо

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 2:58 pm

Хаха ајјде ќе се качам горе и ќе местам ќе видите вие
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 3:20 pm

Нешто се заќутевте женски каде сте?

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Саб Дек 13, 2008 3:28 pm

Спиеме .. сега кога не сме овде на форумот не барате
Ај да бевме на форумот па да не пишевме оправдано
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Пон Дек 15, 2008 9:32 pm

гледам дека се бориме до крај
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   Сре Дек 17, 2008 1:38 pm

иначе бењо браво кај им даваш пола пола пак несакаат абе женска работа што да се правиSmile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Девојки vs Момци   

Вратете се на почетокот Go down
 
Девојки vs Момци
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: