CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Еден review на мојот Sony Ericsson W610i

Go down 
АвторПорака
Warez_Topansko
VIP
VIP
avatar

Male Број на мислења : 6
Age : 23
Локација : ТоПаНсКо
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Еден review на мојот Sony Ericsson W610i   Нед Окт 26, 2008 11:27 pm

НЕДОВРШЕНО - ИМА УШТЕ СЛИКИ ДА СЕ СТАВААТ, НО ВИЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ДОСЕГАШНИТЕ ТЕСТ ШОТОВИ!
*Како забелешка :
Модеаторите и администраторите можат да ја преместат темава каде што и
припаѓа место ,пошто јас навистина незнам...Би можело и еден форум за
мобилки да се направи,хмм..нема врска....Сликите за да го видите
дизајнот, ќе бидат земени со SAMSUNG SGH- E250 V и префрлени преку
Bluetooth на овој телефон.Tелефон кој навистина изгледа нежен од прв поглед, но навистина е чудовиште.Да видиме што се крие “под хаубата“.Имам еден голем за телефонов.

Основни спецификации :
Код:
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w610-1845.php

Tоа е тоа што има да кажат сајтовите. Јас своето ќе го кажам со моето едно месечно искуство со телефонот ..

Вистинскиот Review :
Како го купив??
-Пошто
телефонот го гледав на интернет веќе 8 месеци, редно беше да тркнам до
Германос заедно со моите и да го купам.Беше какод а купувам леб од
продавница.
-Дајте ми го тој телефон.
-Еве.
-Аха(малце го разгледував).
ДОбро го земам.
-ОК, 8 980 денари ве молам.
-Еве
-Пријатно!
-Пријатно!
==============
Откако го распакував, првите импресии беа - WOW.Еве се што дојде во кутијата (исклучувајќи неколку работи)


-Телефон (х)- Поморанџеста верзија
-Инструкции(х)
-CD(x)
-Слушалки(х) - HPM-70
-USB (x) - DCU 65
-Полнач(х)
-Звучници( )
-Заменливи гумички за слушалките(х)
Според тоа гледате дека само не ми дојдоа звучниците.Но не е голема штета.

=====================
ПРВИ ИМПРЕСИИ Sadсликите се сликани од Samsung SGH-E250V)
[size=12]Телефонов
на поглед ти краде вид.Навистина стилски телефон.Како прво- тенок е(14
милиметри), одпозади е многу убаво изграден, куќиштето е направено од
мазна површина која не е баш толку добра(многу брзо се “шлапа“).Екран
голем, тенки копчиња на кои ОДЛИЧНО се снаоѓам за разлика од на татко
ми прстиња ко ќебапи ...

Значи- за изглед телефонов за мене е БоМбА! 9.8 поени од можни 10.
====================
[size=16]Вистинската страна на телефонот :
[size=12]-Па, вистинската страна таа му е.
Нема некои особени свои “лоши“ страни само некои добри...Еве, досегашни
проблеми(може и не се,али јас ќе ги спомнам) :
1)
[/size][/size][/size]
Цитат :
Кога ќе падне од висина одприлика 20 центиметри, ќе се исклучи и после
мораш да му извадиш батерија и пак да ставиш и после се си функционира
одлично.
[size=12][size=16][size=12]*Ова може не е проблем, пошто мислам јас со ова телефонот се штити.

[/size][/size][/size]
[size=12][size=16][size=12]2) [/size][/size][/size]
Цитат :
Однапред некако ко да е “премачкан“ со некоја мазна маст(масло) и многу
е осетливо на допир. Што сакам да кажам е - Многу се шлапа и екранот и
околу тастерите куќиштето. Она изгледа убаво на изглед, али мораш
телефонот многу претпазливо да го чуваш.

[size=12][size=16][size=12]*А одпозади е таман!

Немам некои други проблеми најдено
>>>Продолжува во следниот post>>>>
[/size][/size][/size]


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://wareztopansko.blogspot.com
Warez_Topansko
VIP
VIP
avatar

Male Број на мислења : 6
Age : 23
Локација : ТоПаНсКо
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден review на мојот Sony Ericsson W610i   Нед Окт 26, 2008 11:29 pm

[size=12][size=16][size=12]==========
Проширно кажување на телефонот и детално.
Тастери :
Тастерите на скоро сите мои другари им сметале. Викаат многу се мали
незнам што...еден рече каде се итн...Али можам да ве уверам - сето тоа
е лага.
Од првпат може ќе ви бидат тешки да се привикнете. Но после е добро - и
многу после лесно ќе пишувате пораки, еве слика да ве уверам
[/size][/size]
[/size]

[size=12][size=16][size=12]=============
Навигациони копчиња
Па, навистина се добри и изгледаат во најдобар стил.
Копчето W (walkman) за плеерот е сместен десно измеѓу select и back. Со
тоа копче имате од еднаш пристап на вашите песни.
Копчето play/pause/stop е сместено во средината помеѓу тастерите > < ^ и доле а го има и од страна.
Имате и таканаречен Тask Manager кој ќе ви менаџира ваши shortcuts,
bluetooth конекција и infrared конекција.Исто така и активираните
апликации.

[/size][/size]
[/size]

[size=12][size=16][size=12]==================================
Уште некои работи да докажам
[/size][/size][size=16][size=12]Телефонов
за разлика иако е тенок, има одлични, феноменални перформанси во гласни
околини. Особено кога си дома - како систем.Исто така, брзината кога
пребарувате низ телефонот е премногу брза. Што мислам :

Има Memory Stick Micro(m2) - една
од најбрзите мемориски. Кога пристапувате на my music, она не е како
W810i,W800i па да чекаш да ти се пуштат сите artist,tracks или
слично... Се сеќавам на W810i, ќе одев најдоле и одеднаш пак ми се
подредуваат уште песни.Многу споро на нивна страна. Е овој телефон тоа
го има добро совладано. И не само музика. Туку и слики, видео клипови и
останато. Кога пребарувате низ големите слики, тоа не оди бавно, туку
баш брзо.

Еден од листата на најбрзи процесори -
во листа на една страна мислам најдов дека имаше како предност што го
има брзиот 533mhz процесор мислам дека толку беше...Али по искуство
гледам дека стварно е брз...

Пошто следниот post е многу голем, ќе биде како следен
[/size][/size]
[/size]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://wareztopansko.blogspot.com
Warez_Topansko
VIP
VIP
avatar

Male Број на мислења : 6
Age : 23
Локација : ТоПаНсКо
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Еден review на мојот Sony Ericsson W610i   Нед Окт 26, 2008 11:36 pm

[size=12][size=16][size=12]===================================
[size=16]КАМЕРА + ТЕСТ СЛИКИ -ФИНАЛЕТО КОИ СИТЕ ГО ЧЕКАВМЕ!!!

[size=12]Епа
ајде, време е да покажеме што ова чудо знае да направи од камера. Да
спомнам - камерата не е за фалење али не е ни за фрлање...Единствена
предност е тоа што има автофокус, но леќите се за разлика од 4.8
милметарските на W810i овој има задоволителни 3.8 милиметарски. Што ова
значи?
-Па например во преизложени со сонце и со многу бои кадрови, телефонот
ги прелива боите со тоа што неможе убаво сцената да ги смири боите. Сепак, има модови за ова да се подобри мнооогу повеќе. Исто така има и блиц - што е голема предност за 150 евра телефон.

Оценки за сликање
На сонце - 9.3 од можни 10
Во ноќ (без близ) - 6.3 од можни 10
Во ноќ (со блиц) - 8.9 од можни 10
Во темни простори со извор на светлина(без блиц) - 7.8 од можни 10
Во темни простори со извор на светлина (со блиц) - 9.9 од можни 10
Ако според вас, не ми се точни оценувањата, епа тоа вие видете си

=============>>>>

[size=16]ТЕСТ СЛИКИ![size=12]<<<<<<================
*Забелешка - овие слики не се правени со фотошоп ни со ништо не се пипнати! -сосема untouched

На сонце - кај ристиќиева палата

(пошто сликите се големи, ќе давам само линкови)

>http://i33.tinypic.com/nve0bm.jpg<

[/size][/size][/size][/size][/size][/size]
[/size][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]Имајте
во ум - 1632х1224 резолуција. И би ТРЕБАЛо да има точки - сепак ова е
мобилен фотоапарат.Боите се добри и не се помешани.Ситните детали како
антените пошто се изразени на сонце, изгледаат ко да ги нема...
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]


[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]Во ноќ (без блиц) со[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12] користење само неонската светлина на мојата тераса.
>http://i35.tinypic.com/m98t5g.jpg<
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]


[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]*Ова
е сепак цвеќе сместено во агол. Неонката само помага.Инаку ниеден
фотоапарат неможе да слика во темница без блиц и без икаков извор на
светлина(не ме сфаќајте погрешно)
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]


===
[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]Во ноќ (со блиц) :
Баш направив така со раката. Седнав на каучот и ова е баш еден тест во
тоа да видите колку му стига блицот. Каучите се одприлика 10cm
оддалечени. Раката од каучот карши е оддалечена одприлика 35cm.
[/size][/size][/size][/size][/size][/size]
[/size]
>http://i37.tinypic.com/2zzp93q.jpg<
----------
[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]Во простори со извор на светлина (без блиц) :
Ова се нашите два пехари кои стојат кај наставникот во кабинет освоени по ракомет. Ги сликнав само така, одшто сакав.
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]


>http://i34.tinypic.com/141uzgo.jpg<
===
[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12]Во простори со извор на светлина - со блиц :
Во мојата соба се сликав со блиц и со обично светло - во ноќ.Али се разбира, со извор на светлина
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]

>http://i37.tinypic.com/212wo6g.jpg<
[size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=16][size=12][size=21]СЛЕДЕТЕ
ЈА ТЕМАВА УШТЕ. ПОШТО ИМАМ И ДРУГИ СЛИКИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПРИКАЧАМ КОИ
СЕ СЛИКАНИ ВО РАЗНИ ТЕРМИНИ НА ДЕНОТ - ИЗУТРИНА, НАВЕЧЕР, НАПЛАДНЕ. ВО
РАЗНИ МЕСТА И СЕ...ВЕ МОЛАМ НЕ СЕ ТРГАЈТЕ ОД ТЕМАВА!ГИ ИМАМ НАД 250 слики од мобилниов, за ако сакате да видите повеќе од нив, на
http://pcbudala.hi5.com
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]
[/size]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://wareztopansko.blogspot.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Еден review на мојот Sony Ericsson W610i   Пон Окт 27, 2008 12:20 am

size size size size ... среди ги бидејќи така неможам ни да го читам право ме фаќа нервоза
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Еден review на мојот Sony Ericsson W610i   

Вратете се на почетокот Go down
 
Еден review на мојот Sony Ericsson W610i
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Мобилни телефони и телефонија-
Отиди до: