CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Цајкани

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Цајкани   Пон Окт 27, 2008 12:54 am

Нашол цајкан пингвин, и не знаел што да прави со него па го носи во станица да го праша шефот-носи го во золошка градина што друго може со негода правиме!

После некое време, шефов завршува со работа и трга накај дома...оди
така по улица и го гледа цајканов кај што го фатил за крили пингвинов и
оди по улица-па не го однесе во золошка??

- го носев, сега идеме во кино...Стручен тим на доктори доаѓа до заклучок дека во
главата на полицаецот кој е на операционен стол, нема ништо друго освен
една жица

-ај да ја пресечеме да видиме што ќе се случи-предлага главниот хирургЈа сечат и на цајканот му одпаѓаат ушите...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
dj_Feuerberg

avatar

Број на мислења : 42
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Цајкани   Вто Ное 04, 2008 8:31 pm

* зашто полицаец кога иде у кино седи у последен ред?
- зашто слуснал кој последен се смее најслатко се смее!

* зашто полицаец кога грми и удираат молњи седи на прозор?
- мисли дека од што е познат секој го сликува а башка сака и сликата да му е у рамка!

* зашто полицаец кога иде у кафана има облечено панцир?
- за да не го погоди некоја песна у срце!

* како полицаец фаќа риби?
- кога ја фаќа првата ја испрашува (ако треба и ја малтретира) да му каже кај се другите.

* што им значи она РМ на полицајците на капчинјата?
- резервен мозок!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Цајкани
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Хумор :: Шеги :: Вицеви-
Отиди до: