CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Стилот на раперите

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор


Female Број на мислења : 1887
Age : 23
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Стилот на раперите   Пон Окт 27, 2008 1:19 am

Во последно време се’ повеќе се соочуваме со фактот дека машката младина (па и женската) се огледува во стилот на раперите. Посебно машките, носат широки маици и блузони, навечер ставаат капи и глумат гангстери, Носат фармерки до пола г’з итн...

Дали лично ви се допаѓа овој стајлинг? Дали го практикувате?

И прашање за женските: каков треба да биде стајлингот на еден дечко за да ви се допадне?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор


Female Број на мислења : 2188
Age : 22
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   Пон Окт 27, 2008 1:30 am

Стилот на раперите не ми се допаѓа ... вистина е дека треба да бидат типски ама не да се прават толку болни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ


Male Број на мислења : 711
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   Сре Окт 29, 2008 10:34 am

тоа е веќе стереотип..значи кој како сака нека се облекува немам ништо против..но искрено еве имам забележано некои девојчиња кои се облекуваат така и искрено како прво не се забележува дали е машко или женско,а и не доликува на женско така..женските треба да си ги покажат облините а не да ги кријат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   Сре Окт 29, 2008 12:15 pm

да да така е иво а и сепак женско е како ни не привлеко нешто нас мачките кога не знаеш дали машко или женско хехе
Вратете се на почетокот Go down
AneFemale Број на мислења : 624
Age : 20
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   Сре Дек 03, 2008 3:04 pm

го мразам..
сепак подобро им стои на машките
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
PlavuskaБрој на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   Сре Дек 03, 2008 4:02 pm

Мене не ми се допаѓа ни кај едните ни кај другите се знае како треба прибрано убав изглед да се знае што всушност е машко а што женско ....јас воопшто не ни забележувам такви машки така да...... а инаку не ми пречат нивни избор...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Стилот на раперите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Стилот на раперите
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Уметности :: Од светот на модата-
Отиди до: