CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Интересни трикови

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Интересни трикови   Вто Окт 28, 2008 1:06 pm

Trik #1 :

Nikoj ne moze vo Microsoft Windows bilo kakov Windows da otvori folder so ime :CON,AUX, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, i LPT9. Probajte pa ke gledate.

Trik #2:

1. Otvorete go Notepad-in ( start - run - notepad )
2. Pisuvajte Bush hid the facts sto znaci Bus gi krije faktite.
3. Save so ime kako sakas.
4. Otvori go i ke go gledas rezultatot.

Trik #3:

Na ova prasanje nitu Microsoft ne moze da mu odgovara nitu Bill Gates !!!

Otvori go Microsoft Office Word (bilo kakva verzija).

Tamu pisuvaj =rand (200, 99)
Posle nekolku sekundi cekajte sto ke gledate...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   Вто Окт 28, 2008 2:20 pm

Ги пробав сите ... какво е ова чудо Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   Вто Окт 28, 2008 3:02 pm

Very Happy И јас исто супер се стварно баш се интересни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   Сре Окт 29, 2008 1:57 am

хехе за тркот 1 не може да се отворат заради тоа што не ни можеш да ги зачуваш тие збрчиња се клучни за правилно работење на ос и за да не настане забуа самиот ос ги штити хехе и број три тоа е извадок од вирус и си игра со програмскиот код на word а на никој друг несака нема иста платформа
Вратете се на почетокот Go down
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   Пет Окт 31, 2008 3:03 am

Trick #4

Креирајте нов фолдер, преименувајтего на овој начин: држете Alt и пишете го кодот 0160 . нема да се појави никакво име. Стиснете десен клик properties, costumize и сhange icon. Скролајте и ке видите неколку празни икони, без слика. Изберете и сочувајте, но пазете каде ви бил фолдерот зашто нема да се гледате више, невидлив ке биде Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   Пет Окт 31, 2008 8:48 am

фала за надополнувањето менгеле
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Интересни трикови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Интересни трикови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: ОС и програми-
Отиди до: