CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 12:26 pm

Дали врската меѓу двајца каде што има возрасна разлика од 1,2 или повеќе години може да опстане?кои се предностите и мааните во ваква врска?која е идеална разлика во години за вас?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 1:03 pm

па според мое мислење нема баш граници во љубовта,али сепак јас мислам дека разлика до 6/7 години се прифака,а после тоа некако не е убаво а инаку секој си има свое мислење,па затоа на никој не му сугерирам и не сакам да вљијааам

инаку чекам и други коментари за ова...позз I love you
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 4:39 pm

разлика од 2,3,4,5,6 години не пречи бидејќи љубовта нема граници. Еве да земам пример баба ми и дедо ми се 9 години разлика. Но сепак кога ќе видам некој отишол 40 години и е со девојче од 20 години тоа не оди.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 4:40 pm

Јас мислам дека нема врска годините , мајками е помлада од татко ми 8 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 5:05 pm

јас имав другарки(поранешни),нивните мајка и татко се 11 години разлика..е тоа не личи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 5:09 pm

Па тоа велам јас не одговара .. тие колку и да се сакат сепак таа врска не е како обичните
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 5:21 pm

Значи ако зборуваме за врска разликата во години и не е толку важна, но доколку зборуваме за брак и тоа како е битна затоа што со самото тоа што сте голема разлика во години имате различни погледи и свакања за животот...и од тука произлегуваат несогласувањата што значи според мене идеално би било кога машкто е постаро барем 3 години со тоа што женските порано созреваат со исклуцоци се разбира(во врска со машките).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 5:26 pm

Ахам се согласувам со Маја
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Сре Окт 29, 2008 9:53 pm

Паа сметам дека разлика во години би требало да постои, најчесто женските се помалите но не мора да значи. Мислам дека некоја врска од типот машкото да е три години постаро од женското е најидеална.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Чет Окт 30, 2008 10:40 pm

хехе пааа зависи за колку години збориме бидеќи реално гледано доколку 16годишна девојка би идела со 22 гпд дечко е голема разлика огромна па и 17 со 21 пак е огроман зошто како прво тука е искуството на дечкото кое е неминовно мн поголемо од тоа на девојката второ сепак таа и не ни знае како да расмислува и да расудува за своите одлуки уште е во таа пубартетска фаза,а аод друга страна пак 22год девојка со 27год дечко не е никаков пролем од проста причина што двајцата се зрели и доволно свесни за сето тао што го прават...что значи 23гпдишен фраер што иде со 16-17годишна девојка е човек кој нема храброст или не може да најде некој постара или колку него, според мене најдобрата разлика за врска во години е 1до 2 доколку личностите се до кај 18-19 а нас тоа 3до 5 години е убава разлика а и пристојна како што напишала маја ќе се надоврзуваат понатака.......
Вратете се на почетокот Go down
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 29
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Чет Окт 30, 2008 10:54 pm

јас не се замарам за разлика во години добро да е онака во границите на нормалата...ама ипак нели казано е дека љубовта нема граници?Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Чет Окт 30, 2008 10:56 pm

абе да ама сепак тоа е кажано од некој кој немал друга работа па се вадел заради која причина лажел деца хехе според мене за се си има морални и етички граници
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Чет Окт 30, 2008 11:14 pm

Во право си Љуки!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 27
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Чет Окт 30, 2008 11:27 pm

па јас мислам дека годините не се толку битни ако е во прашање вистинска љубов
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ani4kaБрој на мислења : 25
Registration date : 2008-11-11

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Вто Ное 11, 2008 10:59 pm

Јас сепак мислам дека годините не би можеле да претставуваат проблем ако вистински се сака еве на пример татко ми е 11 години постар од мајка ми,врската ја почнале мајка ми кога имала 18 години и им успеало се венчале и во брак се 19 години ,а за врска сега во овој 21 век помеѓѕ машко постарно од девој4ето повеке од 5 години незнам што да кажам не коментирам зошто имав нешто со де4ко постар од мене 7 години ама не почнав нешто сериозно зошто не бев сигурна во чубствата.....а и уште незнам што да правам.... Rolling Eyes Question Question Question
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tamaraБрој на мислења : 41
Registration date : 2008-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Пет Ное 14, 2008 12:35 am

jas mislam deka godinite ne se bitni ako lubovta e vistinska
no sepak ako mora da se stavi granica ne bi trebalo povishe od 7 8 godini i pokraj toa shto sum slushnala za brakovi koi imaat razlika i po 15 godini i uspeale potocno receno uspala relaciata pomegu niv
ali jas mislam deka toa se generacija na nashi roditeli dodeka jas licno ne bi se soglasila za tolkava golema razlika
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Пет Ное 14, 2008 6:09 pm

до 6 максимум седум години е ОК мислам.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bajadrekaБрој на мислења : 1
Registration date : 2008-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Нед Ное 16, 2008 12:32 am

mislam deka toa nema vrska ako ima ljubov megu tie dvajca luge toa nema vrska ja sum postsra od deckomi 4 god i sovrseno ni e edna godina sme zaedno taka da luge sakajtese
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Нед Ное 16, 2008 12:53 pm

bajadreka напиша:
mislam deka toa nema vrska ako ima ljubov megu tie dvajca luge toa nema vrska ja sum postsra od deckomi 4 god i sovrseno ni e edna godina sme zaedno taka da luge sakajtese
мило ми е бајадерка ии уште долго да сте заедно Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Пон Ное 17, 2008 3:32 pm

И јас исто ви посакувам само напред!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Нед Ное 23, 2008 11:08 pm

убоо сите да се сакаме

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   Нед Ное 30, 2008 11:42 am

Ехее па зашо да не....најубаво е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Разлика во години..дали е тоа пречка за љубовта?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: