CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Со перо в рака за Тебе Ангеле

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Со перо в рака за Тебе Ангеле   Сре Окт 29, 2008 4:10 pm

Можеби некој од нас уште кога се случи трагичната вест доби мотивација и чувствуваше потреба да напише нешто за нашиот Ангел . И сеуште не е касно да се напише нешто бидејќи болката е сеуште голема, тешка, мрачна а тој секогаш во нашите срца ќе завзема посебно место.
Да го овековечиме неговиот лик и дело со пишаниот збор ископан длабоко од дното на нашите души само за него.

П.С Темата сеуште нема соодветно место но сега за сега нека стои овде
Па мили мои слободно почнете ... а јас покасно ќе истакнам нешто од мене Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Со перо в рака за Тебе Ангеле   Саб Ное 01, 2008 3:36 pm

За нашата поп икона

Ангел си ти, ние пееме за тебе,
Ангел си ти, засекогаш ќе те чуваме во себе,
Овој свет минус тебе во него
Она што ќе остане - малку е!
Твоето лице ко икона
засекогаш ќе свети и одблеснува
во нашите срца.
Ти не беше еен од најдобрите,
Не, Ти беше едноставно НАЈДОБАР!
Прекивката на заборавот
никогаш нема да те избрише од нашите срца
а восхитот кон твојата висост
ќе ни остане единствена утеха!
Сите морски бранови засекогаш
ќе го шепотат твоето име,
ситните брезови лисје
ќе треперат во тактот на песните
кои Ти ни ги подари нам!
Птиците ќе пеат по нотите
на композициите кои вечно ќе ги помниме,
срцата на твоите фанови ќе
чукаат во ритмот на твоите мелодии.
Тие вечни очи врежаа длабока трага
во моето срце.
Сега моите очи се полнат со солзи
при секоја помисла на тебе.
Солзи кои бескоечно паѓаат кон усните
кои непрестано шепотеа:
ЗОШТО БАШ ТИ?!
Ужасна болка се всели во душата
на сиет Македонци.
Проклет нека е денот на твојата смрт!
Зошто те зеде Господ?
Зошто? Зошто баш ти?
Замина млад, за вечно да останеш таков.
Со онаа вечна насмевка која
не ја симнуваше од лицето.
Истата насмевка вечно
ќе спие во нашите срца!
Господ ги повикува ангелите за себе,
свири му и пеј му на бога,
чувај не и грижи се за нас
како што го правеше тоа додека беше во Македонија
Почивај во мир, Ангелу наш
и спокојно сонувај,
зашто ТВОЈАТА МАКЕДОНИЈА
нема да те заборави!

СЛАВА ТИ!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Со перо в рака за Тебе Ангеле   Саб Ное 01, 2008 4:26 pm

Македонија плаче,
ангелот си оди.
Животот не му згасна,
во божјиот рај оди.
Животот негов „игра без граници “
со хумани дела
и насмев на лице
секогаш беше околу нас.
Со верба во Бога,
И во сите луѓе.
Носејќи ја в срце
Татковината своја.
Не сакаше нас,
го сакаме и ние.
Не носеше во срце
го носиме и ние.


Англиска :

Macedonia is crying
The angel has gone.
His life be never ended
To wonderfull heaven he’s gone
His life is a game that never ends
With human things
And smile on his face

Will be always among us
With faith in god
And in every person
Carring hs home land
In his hearth
He loved us
We loved him
He carried us in his hearth
We’ll keep him in our hearts
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Со перо в рака за Тебе Ангеле   

Вратете се на почетокот Go down
 
Со перо в рака за Тебе Ангеле
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Нашиот ангел Тоше :: Живот-
Отиди до: