CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Народна музика

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 4:27 pm

Нашите народни песни се многу ... Кои ви се поомилени и ако барате некоја народна песна или некој текст се надевам дека ќе можам да ви помогнам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 10:21 pm

Македонско девојче и земјо македонска дефинитивно!
и бтв знаете ли дека македонско девојче е авторска песна?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:44 pm

[G]irL4[E] напиша:
Македонско девојче и земјо македонска дефинитивно!
и бтв знаете ли дека македонско девојче е авторска песна?
знаеме знаеме ама си ја сметаме како народна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:45 pm

Е јас не знаев до пред два дена...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:49 pm

хех чудно ... а ја знаете ли песната „Доста, доста лично ле Стојне“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:50 pm

дај видео

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:54 pm

[G]irL4[E] напиша:
дај видео
нема мислам ... затоа ве прашував ... можеби некој случајно ја има


Доста, доста лично ле Стојне
слугинче слугуваш,
слугинче слугуваш ле Стојне
секој го горуваш.

Ајде, ајде лично ле Стојне
бегај ти за мене
бегај ти за мене ле Стојне
јас страдам за тебе.

Не можам, не можам бре лудо
ништо јас си немам
сираче сум јас пораснало
без мајка и без татко.

Ништо не ти сакам ле Стојне
засакај ме од срце
љубовта е скапа ле Стојне
најсакана до гроба.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Окт 29, 2008 11:59 pm

Прв пат ја слушам песнаФа, поточно прв пат ја читам хехе ама ми се свиЏа текстот.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Чет Окт 30, 2008 12:02 am

јас ретко слушам народно ама најомилени се оние славските домаќине добри гости ти дојоја.......
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Чет Окт 30, 2008 12:04 am

[G]irL4[E] напиша:
Прв пат ја слушам песнаФа, поточно прв пат ја читам хехе ама ми се свиЏа текстот.
Прекрасна е и мелодијата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Чет Окт 30, 2008 12:16 am

домакине добри гости ти дојдоја хехе или мајка само еднас јунак рага....хехе
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пет Окт 31, 2008 1:05 pm


_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пет Окт 31, 2008 1:42 pm

Еј јас сум ептен за народно,посебно кога треба нешто да се игра,со задоволство го прааам тоа,а највеќе си го сакам пајдушкото хаха lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пет Окт 31, 2008 2:52 pm

Dimce* напиша:
Еј јас сум ептен за народно,посебно кога треба нешто да се игра,со задоволство го прааам тоа,а највеќе си го сакам пајдушкото хаха lol!
денеска цел ден игравме оро во училиштето ... едноставно народните песни повеќе расположуваат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Саб Ное 01, 2008 1:24 pm

Абе диме диме...доста се фалеше со тоа пајдушкото! хехе се шалам...знаеш Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Саб Ное 01, 2008 1:26 pm

Ако сакате да слушате народни песни
отворете си го пакетот
https://www.youtube.com/view_play_list?p=C1A2D36CA179776C
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Чет Ное 06, 2008 11:30 pm

Сега бидејки збориме искрено слушам Македонска музика ама само Патриотски

Од каде дојдовте, Бисер балкански и многу други убави песни

Многу ми прават мерак Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пон Ное 10, 2008 1:35 am

еве една прекрасна песна за нашиот Брат Љубе


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Ное 12, 2008 9:41 pm

Абе не го бива љубе....го ослободија и сега вика не е за вмро више и Македонија би требало да се прилагоди спрема промената на името! сра*е!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пон Ное 17, 2008 6:59 pm

Ej немој така те молам ме пипаш директно во срце , навистина неможам кога ми го вреѓаат Братот Љубе. Па и ти кога ке бидеш 4,5 години во Хаг за бранење својата мила татковина и никој кога нема да дојде да ти помогне за да се ослободиш нормално дека кога ке се вратиш ке се изолираш малку од политиката и ке го посветиш животот малку на твоето семејство кое не си го видел со години.... А тоа дека тој сеуште не ја сака МАКЕДОНИЈА мислам дека не е точно и дека сака промена на името Neutral . Мое мислење е дека тој секогаш ке ја носи Македонија во срцето


Последната промена е направена од @komita@ на Вто Ное 18, 2008 3:23 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Пон Ное 17, 2008 8:19 pm

[G]irL4[E] напиша:
Абе диме диме...доста се фалеше со тоа пајдушкото! хехе се шалам...знаеш Wink

е магде знаеш дека јас можам да ви предавам на сите часови за пајдушко,ако не си сигурна во мене слободно прашај го иво кумашинот па ќе се увериш позз Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Сре Ное 19, 2008 11:27 pm

@komita@ напиша:
Ej немој така те молам ме пипаш директно во срце , навистина неможам кога ми го вреѓаат Братот Љубе. Па и ти кога ке бидеш 4,5 години во Хаг за бранење својата мила татковина и никој кога нема да дојде да ти помогне за да се ослободиш нормално дека кога ке се вратиш ке се изолираш малку од политиката и ке го посветиш животот малку на твоето семејство кое не си го видел со години.... А тоа дека тој сеуште не ја сака МАКЕДОНИЈА мислам дека не е точно и дека сака промена на името Neutral . Мое мислење е дека тој секогаш ке ја носи Македонија во срцето

Извини, не знаев дека толку ти е важен човекот. Само така слушнав за него па напишав, извини уште еднаш.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   Чет Ное 20, 2008 6:37 pm

Не не немораш да се извинуваш само секој си има свое мислење за некоја личност нели ти си го кажа своето а јас моето Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Народна музика   

Вратете се на почетокот Go down
 
Народна музика
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Наша мила Македонија-
Отиди до: