CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Текстови на песни

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Текстови на песни   Сре Окт 29, 2008 6:11 pm

Овде оставајте ги текстовите на песните ( се разбира од Тоше )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
eli
VIP
VIP


Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Сре Окт 29, 2008 7:12 pm

Srce nije kamen-TOŠE PROESKI

Ne zaboravi nikad,
na tvojoj sam strani,
da voliš me niko
ti neće zabranit,
još minut pa ponoć
i suza za kraj
al tu sam za tebe znaj.

Jer srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
da ga samo baciš iz kaputa
kao kartu poslije puta.
Srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
kad pukne na dva dijela nije vrijedno
jer više na kuca ko jedno,
srce nije kamen.

Tebi je lako
proglasit me greškom,
skupit sve stvari,
i otić sa smješkom.
Sad ti je lako,
a loše kad krene,
onda se sjetiš mene.

Jer srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
da ga samo baciš iz kaputa
kao kartu poslije puta.
Srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
kad pukne na dva dijela nije vrijedno
jer više na kuca ko jedno,
srce nije kamen.

U dušu me tvoj pogled tako,
lomim se pucam ko staklo.
Kako da kažem ti zbogom,
kad sve gubim s tobom.

Jer srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
da ga samo baciš iz kaputa
kao kartu poslije puta.
Srce nije kamen,
ne, srce nije kamen,
kad pukne na dva dijela nije vrijedno
jer više na kuca ko jedno,
srce nije kamen.


edna od negovite najubavi pesni e i ovaa koja bez somnenie nema koj ne ja znae neli?
pozdrav do site koi go obozavaat nasiot ANGEL Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Сре Окт 29, 2008 7:16 pm

Нема кој не го обожава Тоше , нели ?

Cekorot moj vodi kaj sto si ti
Sonliv grad i kutre,
Cuvas li ti eden kufer so sni
Malku sjaj za utre
Tropnuvam pak kako togas kaj vas
Glasot tvoj go slusam
Prekrasna si gledam bezdna pred nas
Mojot cvet bez dusa?!

Chorus:
Ima li den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Ima li bar eden den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Prozbori!

Vratata nokjva e svedok na se
Bolkata e tocna,
Nieden zbor nema ogan i led
Kako li da pocnam?
Cekorot moj vodi kaj sto si ti
Sonliv grad i kutre
Cuvas li ti eden kufer so sni
Malku sjaj za utre?

Chorus:
Ima li den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Ima li bar eden den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Prozbori!

Ima li den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Ima li bar eden den za nas
Da otkrijam deka sum ziv
Da frlam prevez od strav i strast
Da potpisam deka sum kriv
Prozbori!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Сре Окт 29, 2008 10:53 pm

Zosto otide

Ljubovta e ikona
Znaevme da kazeme
Sekoja nokj zakletva
Vetrovi na neboto
Mozevme da sopreme
Samo Bog znae se
Zosto otide...
[Uuu..aa...]
Zosto otide...
[Ooo..uooo...]

[Ref.]
Zaspivam samo da
Bidam so tebe
Makar na son da sum tvoj
No, sonuvam kako ti
So drug cekoris
So nepoznat pogled minuvas
Minuvas

Barem da se javese
Zbogum da kazese
Posleden baknez za kraj
Nesto sto ke trae
Dolgo da ni ostane
Ili da mi kazes zosto otide

Vo mene uste ognot gori
Ne zgasnat
Se e bledo, lazno znam -
Bez tebe ne mozam

[Ref.]
Zaspivam samo da
Bidam so tebe
Makar na son da sum tvoj
No, sonuvam kako ti
So drug cekoris
So nepoznat pogled minuvas
Minuvas
Uuu..eee...
Minuvas
Minuvas

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 3:37 pm

Жена Балканска

Барам сјај во тие очи,
Само тага таму чува,
Еден живот, многу тајни
А на образ солза сува!

Толку многу љубов дава,
Топли зборој за да слушне
А на срце камен става,
Кога нема да ја гушне!

Залудно е да се кае,
Се што вели вистина е,
Долго време мракот трае,
Што ќе биде, кој да знае!

Секој чекор крие прекор,
Покрај него време губи,
Мора да му биде слуга,
Час го мрази, час го љуби!

А во гради срце стега,
Нема храброст за да бега,
Зад неа е цела младост,
На моменти малку радост!

Свиена зад тешко бреме,
Ни за себе нема време,
Залудно е да се кае,
Нема назад, добро знае!

СИНТЕЗИС:
Еден живот тајна е,
Ова Балкан, Балкан е,
Една жена тажна е,
Ова Балкан, Балкан е,
Една жена тажна е,
Една силна жена!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 4:25 pm

Прости ми што те навредив
со ништо веќе не би погрешил
моите зборови заборави ги
ко да не биле кажани
Бакни ме и прегрни ме
ја признав душо вината
дај не мачи ме
ајде прозбори
во нас верува судбината

Рефрен:
Твојте бакнежи на моите бели кошули
цела ноќ ми будат спомени
Две недели разделени и осамени
Зар некој може да те замени ?

Снегови стојат меѓу нас
со бакнеж можеш да ги растопиш
Срце сонува и ќе направи
мост од твојте нежни прегратки

Рефрен:
Твојте бакнежи на моите бели кошули
цела ноќ ми будат спомени
Две недели разделени и осамени
Зар некој може да те замени ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 7:17 pm

Tose - The Hardest Thing

I sleep all night, right by your side,
I love to hear, your breathing, breathing.
The morning light, opens my eyes,
It's nearly time for leaving leaving.

I know that it's seems, like it's easy for me,
oh I wish you could feel, what's going on inside.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

Another day, Is she awake?
I close my eyes, to see your face.
The more away, the longer it takes,
it feels like time,is standing still.

Where ever you go, what ever you do,
I want you to know, that you're on my mind.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

Just to let go of your hand,(It's the hardest thing)
to make you understand that to love you, feel you,
till the time I see you again, It's the hardest thing.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

I sleep all night, right by your side,
I love to hear, your breathing, breathing.

извинете што е на ваков фронт но песната е англиска позз


Последната промена е направена од ivana на Саб Ное 01, 2008 7:27 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 7:26 pm

Ај те молам корегирај го насловот во The hardest thinG Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 7:27 pm

upssssss greska Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 7:29 pm

Tose Proeski - Malecka

Адреса не знам ни број, каде си ти
а јас сум сеуште твој, каде си
Љубов ме гризе, малечка
вака заборавен
откачен, отфрлен
живеам од спомени.


Срцата полни, а утрото yвони
со љубовен звук, еден за друг
и како празник секој почнуваше ден
Бакнежи, прегратки, очи насмеани
Помниш ли сe што имавме
премногу среќа за да ни потрае.


Минливо и потрошно за тебе сум
подстанар во срцето, на крај на ум
љубов ме гори, малечка
признавам виновен
повреден, победен
живеам од спомени


Срцата полни, а утрото yвони
со љубовен звук, еден за друг
и како празник секој почнуваше ден
Бакнежи, прегратки, очи насмеани
Помниш ли се што имавме
премногу среќа за да ни потрае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   Саб Ное 01, 2008 7:32 pm

Велам Лејди

Зошто ликот го сокрива
Ко да не ме познава,
Земја отвора да ме проголта,
Молчи, ништо не ми зборува
Мирна како тишина,
Сите мисли ми ги убива !

Врне дождот досаден,
Мојот поглед ја допира пак
И чекам само да ми даде знак !

РЕФРЕН :

Велам лејди
Имаш очи ѕвезди,
Остани бар ноќва,
Заспиј ми во прегратки !

Лејди, тука сум
Треперам ко лист,
Прсти ми се војници
Во походи,
И може стотти пат
Те прашувам за нас,
Дали е љубов ова што почнува !?

РЕФРЕН :

Велам лејди
Имаш очи ѕвезди,
Остани бар ноќва,
Заспиј ми во прегратки !

Врне дождот досаден,
Мојот поглед ја допира пак
И чекам само да ми даде знак !

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Текстови на песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Текстови на песни
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Нашиот ангел Тоше :: Албуми-
Отиди до: