CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Тепање од страна на наставник

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:32 pm

Дали одобрувате наставникот да го смири детето со шамар ?
Дали мислите дека наставниците не треба да ги тепат своите ученици... а ние учениците може слобдоно да им се качиме на глава на наставниците и тие да неможат да направат ништо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:35 pm

епа сеа зависи .. доколку му се качуваме на глава и не дозволуваме да го одржи часот .. секако дека му е дозволено да ни удри шаамар .. ноо во одредени мери , секако да не употребува боксови и сл Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:37 pm

S0tE напиша:
епа сеа зависи .. доколку му се качуваме на глава и не дозволуваме да го одржи часот .. секако дека му е дозволено да ни удри шаамар .. ноо во одредени мери , секако да не употребува боксови и сл Very Happy:D

lol! lol! БОКСОВИ ... абе наставниците се плашат да викнат на децата не пак со бокс да удрат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:38 pm

СЕ ПЛАШАТ ?!?!?!?! хахха не за џабе еден професор беше взатвор 3.5 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:38 pm

не треба да не тепаат,треба една единица да ти стави и толку.Не одиме во школо за да не малтретираат физички
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:40 pm

S0tE напиша:
СЕ ПЛАШАТ ?!?!?!?! хахха не за џабе еден професор беше взатвор 3.5 години
добро сега не зборувам за сите ... туку во општо кај нас се плашат
во Струмица децата се СИЛА Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:41 pm

ееех бе Струмица , опасни сте вие Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:43 pm

S0tE напиша:
ееех бе Струмица , опасни сте вие Very Happy
дојди и ќе се увериш .. ама ај ќе отворам тема за Струмица и таму ќе се запознаете подобро со мојот град Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 8:44 pm

Ајде Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Окт 29, 2008 10:41 pm

ја коа ќе идам у Струмица, само на улица ќе си седам...доста ми е од школо и овде. Може и на едно кафе до кај Гока Smile
На професорите им е забрането со закон да тепаат, па така да не оправдувам. Има и друго образовно-воспитни мерки за решавање на проблемите. Во моето сегашно училиште нема шанси професор да те удри, колку и да си немирен. Всушност и е не можеш да бидеш многу недисциплиниран, се’ имаат на око!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Чет Окт 30, 2008 12:16 am

[G]irL4[E] напиша:
ја коа ќе идам у Струмица, само на улица ќе си седам...доста ми е од школо и овде. Може и на едно кафе до кај Гока Smile
може може ... не се сеќирај нема да те носам в училиште Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Чет Окт 30, 2008 12:19 am

богами какви генрации идат не само со шамари туку заслужуваат и мн повеке од тоа со нивното однесување кои е крајно иритирашко и недолично
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Ное 12, 2008 3:24 pm

немој така....

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Ное 12, 2008 3:47 pm

Со закон е забрането тепањето..тоа е девијантно однесување и е казниво со закон.така да образован психолог-професор не треба во ниеден момент да си дозволи да крене рака на ученик
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Саб Ное 15, 2008 10:41 pm

никој наставник нема право да го тепа ученикот...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 3:52 pm

Има и други дисциплинки мерки освен тепањето. За еден професор да може сам за себе да си каже дека е добар професор, треба пред се’ да знае да ги смири учениците без да ги тепа. Тепањето е последната елтернатива, тоа и всушност не е алтернатива.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:01 pm

Не смее тоа порано можеби да али сега....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:26 pm

За да бидеш добар наставник треба да се навикнеш да не бидеш добар
И наставниците морат да бидат строги за да бидат добри !

Незнам дали ги разбирате овие реченици ... и баш денес учев за тоа и веднаш го споделувам со вас сето мое знаење


Последната промена е направена од Go Ka на Пон Ное 17, 2008 4:27 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:26 pm

Во потполност те разбирам, го делиме истото мислење!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:29 pm

[G]irL4[E] напиша:
Во потполност те разбирам, го делиме истото мислење!
па има некои луѓе кои размислуваат многу паметно па треба да го следиме нивниот пример
а што се однесува за наставниците
Има 1000 начини да ги смират ... но кроток наставник не може да воспостави ред и дисциплина и атмосфера за работа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:33 pm

Не смејат да се премногу мирни, на глава ќе им се качиме. Сепак, не смеат да тепаат!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 4:36 pm

[G]irL4[E] напиша:
Не смејат да се премногу мирни, на глава ќе им се качиме. Сепак, не смеат да тепаат!
па веќе неможат да не смират им се качуваме на глава ... не смеат да запишат ученик или да стават минус за дисциплина .. веднаш ќе почне кавга
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 5:35 pm

ее тоа веќе е нешто друго...кај нас нема такви работи. Какви кавги какви бакрачи, професорот ти е претпоставен и би требало да се почитува.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Пон Ное 17, 2008 8:03 pm

прашајте го админот кога беше осмо одд како го бутна од стол таа по македонски...ццц
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   Сре Ное 19, 2008 11:34 pm

Како бе? Неее..не е могуЧе Shocked

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тепање од страна на наставник   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тепање од страна на наставник
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Образование и наука-
Отиди до: