CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Зоран Џорлев

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Зоран Џорлев   Сре Окт 29, 2008 11:41 pm

Зоран Џорлев - виртуозот на виолина. Македонска икона што можеби и не сме доволно свесни дека ај поседуваме. Овој човек, заедно со Борис Трајанов и Симон Трпчески, моментално се најголемите амбасадори на Македонија низ светот.

Многу голем впечаток ми остави песната на Џорлев и Трајанов:

Кога падна на Пирина
ранет Јане Сандански,
полетеја три сокола
и на Јане збореја:
Ајде Јане со нас појди,
ние лек ќе најдиме.
Мајка Македонија,
За таков јунак лек ќе најдеш.[2]
Први сокол ќе те носи,
Долу кај Варадарот
Втори сокол ќе те носи
Дур’ на Белото Море
Трети сокол ќе те носи
горе в' Пирин Планина.
Белким ти ќе оздравиш
Македонија да ослободиш.[2]
Ој бре вие три сокола
В срце луто сум ранет,
Остајте ме тук да умрам
Мене лек не лекува.
Македонија други ќе роди
Ќе ја ослободат.
Мајко Македонијо,
Други да раѓаш да те ослободат.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Сре Окт 29, 2008 11:42 pmПовелете со ваши коментари за Џорлев и оваа песна. Колку имате слушнато за него? Што знаете за него? Колку го цените и почитувате?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Сре Окт 29, 2008 11:50 pm

хехе не сум знаел за него ама еве дознав и мило ми е што има уште еден наш голем човек секоја му чест и само така нека продолжи.....
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Сре Окт 29, 2008 11:51 pm

како може да не знам за нашиот Зоки .. од Струмица е
а се што е излезено од Струмица нема промашај хахаха Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Сре Окт 29, 2008 11:52 pm

Го имаше вчера во „оТпуштено“ па сфатив што се’ имаме во Македониичкава наша а не знаеме да цениме...

Go Ka напиша:
како може да не знам за нашиот Зоки .. од Струмица е
а се што е излезено од Струмица нема промашај хахаха Razz

Ама вие Струмичани...страва сте еееј! Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:07 am

[G]irL4[E] напиша:
Го имаше вчера во „оТпуштено“ па сфатив што се’ имаме во Македониичкава наша а не знаеме да цениме...

Go Ka напиша:
како може да не знам за нашиот Зоки .. од Струмица е
а се што е излезено од Струмица нема промашај хахаха Razz

Ама вие Струмичани...страва сте еееј! Smile
а како мислите вие Razz
ка ќе ви се качме горе и шиптари сичко усфет ќе фане ... малце на дијалект така Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:09 am

да да гока сите сме јаки на зборови а кога ќе дојдете тука во ск коски ви се тресат од албанците...така да без непотребни коментари.....
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:10 am

Зашо си толку критички расположен вечерва?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:11 am

ајде без провоцирања !! тука сме за забава , инаку не сум слушнал за овој " виртуоз "
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:12 am

јас неее хехе јас се трудам да сум колку може пореален а и сепак тука сме за забава....
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:54 am

Lover20 напиша:
да да гока сите сме јаки на зборови а кога ќе дојдете тука во ск коски ви се тресат од албанците...така да без непотребни коментари.....
бре јас така велам со зафрканции за да ни биде поинтересно и ... уствари немам намера да објаснувам кој саќа сфаќа кој не нека ја чука главата во ѕидот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   Чет Окт 30, 2008 12:59 am

Зоран Џорлев го знам само по тоа што живее позади мене ...Ч)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зоран Џорлев   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зоран Џорлев
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: