CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Пубертет !

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Пубертет !   Сре Окт 22, 2008 9:00 pm

- Пубертет е процес низ кој под дејството на хормоните, телото на девојчињата и момчињата се менува и созрева

- Кога се јавува?
Обично, кај девојчињата започнува порано отколку кај машките. Постои широк ранг на возраст, на која може да започне. Кај девојчињата најчесто започнува помеѓу 9 и 13 години. Кај момчињата помеѓу 10 и 16 години. Најчесто започнува во исто време како што било кај родителите.

- Колку трае пубертетот?
Може да трае и до 8 години. Кај некои луѓе завршува побрзо. Кај други тече поспоро.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Чет Окт 23, 2008 12:17 pm

hehe vrska nemam bratko jas imam 20 god i use sum zabegan kako i sekogas hehe ke da e od toa:D hehe neznam nekade do kaj 17-18 bi rekol jas kaj nas maskite a kaj devojcinjata malce porano pa zatoa se i po malce popametni od nas:D hehe
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Чет Окт 23, 2008 12:58 pm

еј пубертет..мислам дека од тогаш коа ме фати пубертет се изреметив у секоја смисла на зборот..али подобро така нели? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Чет Окт 23, 2008 7:25 pm

hehe da da najubavo e da si detence vo srceto za cel zivot togas e najlesno samo kolku godinkite rastat zaedno so niv rastat i makite ama toa e moa da se gura hehe ako ne ide ke gurneme mora da ide:D
Вратете се на почетокот Go down
beam

avatar

Број на мислења : 31
Registration date : 2008-10-21

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Пет Окт 24, 2008 2:12 pm

ne da se izremetiv me mavnaa hormonite vo galava i se smeniv 100% hahah
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Нед Окт 26, 2008 1:13 am

Lover20 напиша:
devojcinjata malce porano pa zatoa se i po malce popametni od nasVery Happy hehe

Конечно некој да признае Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Вто Окт 28, 2008 1:46 pm

колку само нема врска..интелигенцијата е индивидуална работа..нема делење машко женско...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Вто Окт 28, 2008 9:01 pm

Се разбира...точно така. Многу ни е бистар админот. скоро Секогаш има право.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Вто Окт 28, 2008 9:03 pm

не тој се когаш е во право LD
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Вто Окт 28, 2008 9:54 pm

ете кој си е паметен си знае..хехе..секој жив чоек греши..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 12:59 am

да да... ние сме попаметни од вас машките....залам ама вистината боли хехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 1:09 am

ivan4e напиша:
да да... ние сме попаметни од вас машките....залам ама вистината боли хехе

еј не се секирајте,френдови за ова,кога ќе ја видам дадичка одма ке и го сменам мислењето хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 1:30 am

гирлце со е ова местенки ц ц ц ц вака ли ќе градиме држава е ок де попаметни сме си и со сеа хехе ај ете си признавам
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 10:26 pm

Шо бе местенки? Ги пиша ли тие зборови - ги пиша! Што сакаш сеа

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:20 pm

hehe
pa gi pisav ama ne vo smislata vo koja ti gi napisa c c c
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:25 pm

хахха јас само ги нагласив најважните поединости...како сиже едно ништо повеќе SmileSmileSmile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:42 pm

хехе ај така нека биде ама сепак не е фер ц ц ц тоа се извртени зборови......
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:45 pm

хахахаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:46 pm

ај ќе ти простам сеа не дека сум добар ама ајде нека помине сеа ова вака ама следечи пут на мама и на тато ќе видиш ти....
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Окт 29, 2008 11:47 pm

Немој немој те моооЉааам....

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   Сре Ное 05, 2008 10:36 pm

абе луѓе,се гледа дека ова со пубертетот многу влијае на сите,поточно мнпгу ве удрило во глава,све сте пореметни од прв до последен хахах а ни јас не сум подобар,али битно е што се наоѓам во златна средина Wink Razz cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пубертет !   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пубертет !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Дом и семејство-
Отиди до: