CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Љубовни пораки..

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 1:37 pm

Овде може да ги пишувате љубовните пораки што сте ги добивале,кои се смислени од вас...само ве молам немојте пост под пост Evil or Very Mad
______________________________________
Денес не е обичен ден,денес е ден кој ме потсеќа на оној ден кога си ја пронајдов својата среќа,денес е ден кога највеќе ми недостигаш.Сакам во овие мигови да дојдам до тебе и да слушнам како дишеш спокојно,сакам да го погалам твоето заспано лице и нежно да заспијам во твојата прегратка,сакам да ги бакнувам твоите усни,ги сакам твоите раце кои го допират моето врело тело,се обидувам да те дофатам но неможам па затоа ти пишувам*ТЕ САКАМ*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 4:13 pm

еве порака што ја примив


- Болно е кога те сакам , а ти мене не , болно е кога ме сакаш а јас тебе не , а најболно е кога двајцата се сакаме а не можеме да бидеме заедно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 4:17 pm

• Еве ти го срцето мое на дланка, земи го нека биде твое, зошто откога тебе те знам, тоа секако веќе не е мое ! I love you


инаку темата е прекрасна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 6:54 pm

Си одам од тебе,те спасувам од моето присуство,од мојата комплицираност и преголемата љубов која ти е дојдена преку глава Crying or Very sad

инаку да ја пофалам темава е најкул и наромантична,за искажување романтика и љубов................позззМи се допаѓа jocolor lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 6:56 pm

• За светот можеш да бидеш една личност, но за една личност можеш да бидеш цел свет =)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 7:03 pm

• Еден бакнеж опива,еден допир разгорувам една воздишка смирува, а за твоја близина се умира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 8:48 pm

Нека сонцето ти е светлина,небото слобода,облакот надеж,јорганчето топлина,а јас поим за љубов.... king
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Окт 31, 2008 8:52 pm

• Ако водата се бакнежи, ќе ти испратам море. Ако листот е прегратка, тогаш ќе ти испратам шума. Ако љубовта трае засекогаш, тогаш ќе то подарам вечност.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elena.....!

avatar

Број на мислења : 11
Registration date : 2008-10-31

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Саб Ное 01, 2008 2:40 am

I LOVE YOU. TI AMO UN TE DUA. ZUTEM BEN SENVIORUM. MANGAVA TU. VOLIM TE.
TI VOJ A NAJMNOGU TE SAKAMMMMM!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Саб Ное 01, 2008 1:18 pm

• Што е младост - тоа го знаеш, што е живот - тоа ќе сфатиш, а што е љубов - нема да дознаеш додека не заплачеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Саб Ное 01, 2008 1:19 pm

Времето тече, животот вене, прими ја поракава и сети се на мене! Те сакам!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Саб Ное 01, 2008 1:23 pm

• TЕ CAKAM како рибата водата, како птицата слободата, како мајката детето, како јас тебе и само за себе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 27
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Нед Ное 02, 2008 5:11 am

Mожда ову поруку нечеш прочитати, можда никад за мене нечеш питати, можда ми је суџено да знам само за тугу, знам да твоје срце воли неко другу, можда си самном док ја теби поруки пишем, можда љубиш њу док ја сузе бришем !!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Нед Ное 02, 2008 12:27 pm

• Тешко је волјети некога ко није твој ! - Тешко је речи *ПрИјАтЕлУ* а мислити *НаЈдРаЖи МоЈ* ! I love you Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Lover20

avatar

Male Број на мислења : 21
Age : 30
Локација : skopje
Registration date : 2008-11-02

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Чет Ное 06, 2008 2:30 am

Koga ti se racete potat ... srceto zabrzano cuka ... a glasot ti zastanuva vo grlo?
- Toa ne e Ljubov... toa e Dopaganje.

Ne mozes da go trgnes pogledot ili racete od nego/nea?
Toa ne e Ljubov ... toa e Potreba.

Go posakuvas ... bidejki znaes deka e toj nekade?
Toa ne e Ljubov ... to e Osamenost.

Te privlekuvaat drugi ... no sepak ostanuvas so nego/nea?
Toa ne e Ljubov ... toa e Vernost.


Ostanuvas so nego/nea ... bidejki znaes deka te saka i ne sakas da go povredis?
Toa ne e Ljubov ... toa e Sozaluvanje.


So nego/nea si ... zatoa sto te saka ... i drzi te za raka?
Toa ne e Ljubav ... toa e Nesigurnost.

Da li si so nego/nea ... bidejki eden pogled na nego/nea i srce tvoe preskoknuva?
Toa ne e Ljubov ... toa e Strast.


Da li mu gi oprostuvas greskite ... bidejki se grizis za nego/nea?
Toa ne e Ljubov ... toa e Prijatelstvo.


Da li mu kazuvas sekoj den da e edinstveniot na kogo mislis?
Toa ne e Ljubov ...to e Laga.


Da bi se odrekol/a od svoite najdragi raboti samo za nego/nea?
Toa ne e Ljubov ... toa e Velikodusnost.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li toj/taa go oseka tvoje srce i dali dopira dlaboko vo dusata ... taka da te boli jako?
Da ... toa e Ljubov ! ! !


Da li si so nego/nea zatoa sto te sledat ... nesvatlivi mesavini od bolka ... sreka i uzivanje ... koja te doveduva do nego/nea i cvrsto te drzi?
Da ... toa e Ljubov ! ! !


Da li bi mu go dala svoeto srce ... svojot zivot ... svojata smrt?
Da ... toa e Ljubov ! ! !


DOLZNOST bez ljubov predizvikuva lutina
ODGOVORNOST bez ljubov predizvikuva bezobzirnost
PRAVEDNOST bez ljubov predizvikuva teskotii
PRIJATELSTVO bez ljubov predizvikuva licemerie
CESTA bez ljubov predizvikuva gordost
!!!!!!!!ZIVOTOT BEZ LJUBOV NEMA SMISLA!!!!! Evil or Very Mad Arrow silent sunny
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tamaraБрој на мислења : 41
Registration date : 2008-11-08

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пет Ное 14, 2008 12:58 am

izvinete shto e na angliski
ali jas za zal ne dobivam na makedonski
isto taka se izvinuvam shto pishuvam na latinica
ali kirilica teshko pishuvam


Wherever you go, whatever you do
I will be right here, waiting for you
Whatever it takes, or how my heart breaks
I will be right here waiting for you
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Нед Ное 30, 2008 11:53 am

Кога би можела да ти поклонам нешто би ти поклонила можност да се видиш себеси онака како што јас те гледам и дури тогаш ке сватиш колку си посебен!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Нед Ное 30, 2008 4:03 pm

Ниту еден бисер не вреди колку твоите очи,
ниту сонцето е големо колку твоето срце,
ниту едно царство не вреди колку твојот бакнеж,
а ниту небото е големо колку мојата љубов кон тебе...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   Пон Дек 01, 2008 5:01 pm

Neka ovaa nok e edna od najubavite vo tvojot zivot,neka neboto bide vedro nad tebe,a dzvezdite neka te cuvaat mesto mene...TE SAKAM SAMO TEBE.


(се извинувам ради латиницата, ми ја пратија таква пред една минута на мсн )

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки..   

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовни пораки..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: