CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   Пет Окт 31, 2008 1:39 pm

Вашингтон, 31 октомври (МИА) - Кандидатите за претседателските избори во САД, републиканецот Џон Мекејн и демократот Барак Обама вчера ги продолжија последните обиди за придобивање на нерешителните гласачи во сојузните држави, кои може да го одредат изходот од изборите.

Во планираните активности на Обама беа посетите на Флорида, Вирџинија и Мисури, при што тој ги користеше новите податоци на Владата, кои покажуваат пад на економијата за 0,3 проценти во третото тримесечие, како доказ дека е неопходна смена на пристапот во решавањето на економските проблеми.

Мекејн пет дена пред гласањето го осуди планот на Обама за зголемување на даноцоте на најбогатите Американци во корист на економскиот развој и ја стави под знак прашалник способноста на демократскиот кандидат да управува со земјата во време на криза.

- Сенаторот Обама сака да го потроши богатството, додека јас сакам да создадам ново, изјави Мекејн во Охајо.

Мекејн и кандидатката за заменик-претседател на републиканците Сара Пејлин ја продолжија својата акција во Пенсилванија, со цел да да ја привлечат традиционално демократската држава на страната на републиканците. Според анкетите Обама води со 9,5 проценти пред Мекејн во оваа сојузна американска држава.

Анкетите спроведени од „Расмусен“ и „Галоп“ му даваат предност од пет проценти на Обама во однос на Мекејн, додека според истражувањето на „Фокс њуз“ демократскиот кандидат води со три проценти._________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   Пет Окт 31, 2008 2:53 pm

мекејн треба да победи ама нема никакви шанси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   Саб Ное 01, 2008 1:37 pm

Не се баш никакви

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   Саб Ное 01, 2008 1:39 pm

Па според анкетите кои се вршат се гледа дека Обама е сигурен победник. Ама не верувам дека белците ќе саакаат црнец да им биде претседател
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   Саб Ное 01, 2008 1:41 pm

Епа сите така мислеа...останува да видиме!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вести / Свет Последни обиди на Обама и Мекејн за придобивање на неопределените
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Свет-
Отиди до: