CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Писмо

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Писмо   Нед Ное 02, 2008 1:03 pm

мајката му пишува на синот

... па вика:

драг синко,

ти го пишувам ова писмо за да знаеш дека ти пишувам,зошто ако го добиеш значи дека стигнало. ако не го добиеш јави ми, ќе ти го пратам повторно. ќе пишувам полека, знам дека споро читаш.

пред некој ден татко ти прочита во весник дека по најнови статистички податоци повеќето сообраќајки се случуваат на далечина од 1км од куќата, па затоа ние се преселивме малку подалеку.

куќата е преубава, имаме дури и машина за перење, само не знам дали работи. вчера ставив некои алишта да се перат, ја повлеков рачката за вода и алиштата ги снема. тука времето и не е така лошо. прошлата недела само два пати врнеше. првиот пат траеше 3 дена, а следниот пат 4.
во врска со јакната што ја бараше, вујко ти перо ми рече дека ако ги извадиме копчињата, пошто многу тежат, ќе не фати поефтино пратката во пошта. јас затоа ги отпарав копчињата и ти ги ставив во џеб.
конечно го погребавме и дедо ти. го најдовме телото во вторникот, кога ја чистевме куќата. беше во орманот од оној ден кога игравме жмурки и кога он победи. пред неколку дена ни експлодира плинската боца во кујна. татко ти и мене, експлозијата не исфрли надвор кроз прозор. какво убаво чувство беше тоа! после толку години, татко ти и јас, конечно излеговме заедно.

бидејки веќе го спомнувам татко ти, он најде нова работа!многу се гордее. има под себе околу 500 души...се запосли на градски гробишта, го коси травњакот.

сестра ти милева, знаеш онаа што се омажи, конечно се породи! не знаеме кој пол е, па затоа не можам со сигурност да ти кажам дали си станал тетка или вујко...сестра ти рече, дека ако биде женско ќе ја вика по мене. малку ми е чудно што нејзината ќерка ќе ја вика "мама", ама ете желба и е.

а брат ти радојче, он е стварно за никаде. замисли, ја затвори вратата од колата, а клучевите беа внатре. мораше да се врати во станот да го земе дупликат клучот за да не извлече од колата. катастрофа !!!

добро синко, нема да ти ја напишам адресата пошто незнам која е.семејството што живееше пред нас тука, си го земаа куќниот број од зидот со нив. ако ја видиш светлана, поздрави ја, а ако не ја видиш, не и кажувај ништо.

те сака мама,

станислава.

п.с. сакав да ти пратам и нешто пари, ама веќе го затворив пликот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Писмо   Нед Ное 02, 2008 6:37 pm

Ааа го знам ова, закон е! Ама посебно пост скриптумот!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Писмо   Нед Дек 07, 2008 1:06 am

хехехе закон е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Писмо   Нед Дек 07, 2008 1:31 pm

Да и јас го знам али писмово е крај жими се..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Писмо   

Вратете се на почетокот Go down
 
Писмо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Хумор :: Шеги :: Вицеви-
Отиди до: