CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Last FM.

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Last FM.   Сре Ное 05, 2008 4:00 pm

http://www.last.fm/

Колку го знаете овој сајт .. дали сте зачленети ? и ако сте веќе член овде да ги споделиме нашите информации па да видиме колку слушате музика Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Саб Ное 08, 2008 1:33 pm

ќе може ли нешто повеќе да ми објасниш за странава и начинот на која таа функционира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Нед Ное 23, 2008 3:27 am

Вака се инсталира плугин и кога слушаш музика во Windows Media Player песните се бележат на оваа страна и се води евиденција за неделата, месецот, годината кој пеач најмногу си го слушал, која песна
Песните мора да се правилно потпишани за да ги чита .. и тоа е многу важно

ТАКА МОЖЕБИ НЕ ВИ ЗВУЧИ ИНТЕРЕСНО ... АМА ПРОБАЈТЕ Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Сре Ное 26, 2008 11:38 pm

Ама пример сакам да направам музика што ќе пуштам на компјутер мој сите вие да слушате капираш?

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Сре Ное 26, 2008 11:48 pm

Иво напиша:
Ама пример сакам да направам музика што ќе пуштам на компјутер мој сите вие да слушате капираш?
епа за тоа треба радио на форумот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Сре Ное 26, 2008 11:49 pm

е да..и тоа би било баш супер идеја доколку е изводливо.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Сре Ное 26, 2008 11:58 pm

Па мислам дека е изводливо иако не е баш тешко .. а премногуу би сакала да бидам ДЈ овде =) да ве расположам Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Чет Ное 27, 2008 12:02 pm

Еве веќе се распрашувам за таа опција...и мене ми е желба да бидам ди џеј..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Пет Ное 28, 2008 2:33 am

бидете бидете на смена..прво воведи ти радио, а после ќе расправаме кој ќе е дј Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Пет Ное 28, 2008 2:36 am

[G]irL4[E] напиша:
бидете бидете на смена..прво воведи ти радио, а после ќе расправаме кој ќе е дј Wink
радиото да се воведе е многу лесна ама и малце зафркната работа... да бидеме трпеливи нашиот админ ќе го среди и тоа кај и да е Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Пет Ное 28, 2008 2:40 am

Go Ka напиша:

радиото да се воведе е многу лесна ама и малце зафркната работа... да бидеме трпеливи нашиот админ ќе го среди и тоа кај и да е Wink

закон си ххехеххее

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Пет Ное 28, 2008 2:45 am

Па тоа е финтата Razz
лесно ама зафркнато
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   Пет Ное 28, 2008 12:08 pm

Хаха душата ми излезе...вака ајде прво да побараме интернет страница каде што има онлајн радио...сега за сега да видиме како ќе иде...

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Last FM.   

Вратете се на почетокот Go down
 
Last FM.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Интернет и мрежи-
Отиди до: