CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Oбама и Мкејн

Go down 
АвторПорака
ile-shorty

avatar

Male Број на мислења : 14
Age : 27
Локација : pred PC
Registration date : 2008-11-03

ПишувањеПредмет: Oбама и Мкејн   Саб Ное 08, 2008 2:43 pm

Сто Мислите За Обама Дали Ке Издрзи 4Год.. На Прецедателската Позиција Или Ке Го Шутнат?
Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Саб Ное 08, 2008 6:53 pm

Обама ќе издржи со сигурност ... спремен е многу за неговото претседателско место
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Саб Ное 08, 2008 10:06 pm

че го отепа него за 1 година па не 4
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Нед Ное 09, 2008 1:43 am

Не верувам во тоа што го велиш Соте
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Нед Ное 09, 2008 1:09 pm

набрзо че му напра атентат и готово .. прв пат некој црнец е претсетадел на САД и зато мислам дека че го отепа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Нед Ное 09, 2008 1:35 pm

Koјзнае таа работа сумлива ми е не се знае може и да го кикнат прв пат црнец за претседател .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Нед Ное 09, 2008 1:49 pm

Абе за се има прв пат што се чудите толку
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   Нед Ное 23, 2008 2:29 pm

Американските власти очекуваат над 4 милиони гости на инаугурацијата на Барак Обама за претседател на САД.

Властите во Вашигтон очекуваа милион луѓе да го следат настанот закажан за 20 јануари догодина, но поради зголемениот интерес за билети изгледа дека очекуваната бројка посетители ќе се зголеми четири пати.

Милиони ќе пристигнат во главниот град на САД што ќе претставува логистички кошмар и ќе предизвика преплавување на подземниот систем и на патиштата.

Како што се ближи претседателската инаугурација, се бараат и популарни изведувачи кои ќе му дадат шмек на политичкиот настан.

- Ако требаат доброволци, јас прва ќе дојдам. Сакам да бидем таму и да го доживеам тоа. Ако побараат и ќе запеам. Зошто да не? - изјави популарната пејачка Бијонсе.

Американската тајна служба веќе ги прави сите безбедносни подготовки за моментот кога Обама ќе положи заклетва и ќе стане 44-тиот претседател на САД.

Се планира да инсталирааат џиновски телвизиски околу Капитол Хил за да може граѓаните да го проследат настанот.

Околу 240.000 влезници се пуштени во продажба, но само 30.000 од нив овозможуваат седиште за да се види заклетвата на Обама.

Влезници се продаваат и преку Интернет, но познатиот сервис eBay издаде забрана за препродажба на билети кои достигнаа и цена од 5.000 фунти.

Во меѓувреме, ќерките на Обама Малиа и Саша вчера прошетаа низ Белата Куќа за да ги видат своите соби, придружувани од Џорџ и Барбара Буш.

Исто така ги разгледуваат и потенцијалните училишта каде ќерките на Обама ќе продолжат со школување додека живеат во Вашингтон.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Oбама и Мкејн   

Вратете се на почетокот Go down
 
Oбама и Мкејн
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Свет-
Отиди до: