CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Ново! Најново !

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Ново! Најново !   Пон Ное 17, 2008 1:05 am

Сите новости во врска со музиката овде

Најлоши дуети во музичката историја
Листата на десетте налоши дуети според "Spinner":

1. Gwyneth Paltrow и Huey Lewis: Cruisin' (2000)
2. Paula Abdul и MC Skat Kat: Opposites Attract (1989)
3. Paul McCartney и Michael Jackson: The Girl Is Mine(1982)
4. Bono и Frank Sinatra: I've Got You Under My Skin (1993)
5. Willie Nelson и Julio Iglesias: To All The Girls I've Loved Before (1984)
6. Mariah Carey и Busta Rhymes: I Know What You Want (2003)
7. Jennifer Warnes и Bill Medley: I've Had The Time of My Life (1987)
8. Hilary и Haylie Duff: Our Lips Are Sealed (2004)
9. Mick Jagger и David Bowie: Dancing in the Streets (1985)
10. Madonna и Justin Timberlake: 4 Minutes (2008)

Најзаразна песна „Umbrella“

Хит песната "Umbrella" на младата пеачка Ријана, е прогласена за најзаразна песна според анкетата спроведена во Британија.
Анкетата ја спроведе Onepoll.com, а од компанијата истакнуваат дека "Umbrella" е хит кој луѓето го засакале по првото слушање, но после 100-то слушање песната им станала досадна.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Вто Ное 18, 2008 5:58 pm

ееј навистина оваа од ријана е заразна!ја слушав пред некое време и цел ден ми се вртеше песната во глава..и што е најтрагично ја пеев..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Вто Ное 18, 2008 11:37 pm

Ane напиша:
ееј навистина оваа од ријана е заразна!ја слушав пред некое време и цел ден ми се вртеше песната во глава..и што е најтрагично ја пеев..
трагично .. па не е трагично тоа што си го пеела ОГРОМНИОТ ХИТ !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Ное 19, 2008 2:51 am

еј а зашто спаѓа и хитот на мадона и на џастин тимберлејк 4 минути во лоши хитови кога беше добра песничка

значи овие странците се многу глуп народ или само така се праат,али како и да е се гледа дека се сите излезени од лудница хахах Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Ное 19, 2008 11:13 am

Dimce* напиша:
еј а зашто спаѓа и хитот на мадона и на џастин тимберлејк 4 минути во лоши хитови кога беше добра песничка

значи овие странците се многу глуп народ или само така се праат,али како и да е се гледа дека се сите излезени од лудница хахах Suspect
Па најинтересно е тоа што 4 minutes е во оваа група ... не се глупи тие ама се добри критичари и во оваа листа има исто така и голем број на познати светски имиња ... Пол Мекартни, Мајкл Џексон
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Ное 19, 2008 2:50 pm

Колку само ми се допаѓаше песната на Мараја и Басте...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 29
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Ное 19, 2008 3:59 pm

Plavuska напиша:
Колку само ми се допаѓаше песната на Мараја и Басте...

дада и таа е убава,незнам дали се ова критичари за добри или лоши песни или пак ја итнале струката хахах Cool Surprised
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Ное 19, 2008 9:13 pm

сега хит од ријана ми е дистурбија...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Чет Ное 20, 2008 12:25 am

ееее нема врска, најлошите дуети баш ми се кул хаха скоро сите ми се убави за слушање.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Пет Ное 21, 2008 11:39 pm

ОТКРИЕНА СНИМКА НА БИТЛСИ


До сега непозната снимка од концерт кој Битлси го одржале во склоп на својата прва турнеја во Америка е пронајдена по 44 години - во една фиока.

Филмот кој е во боја, но без звук, снимен е тајно на концертот на славната група во канзас во септемрви 1964 година.

Снимателот Дру Димел (59) кој го ставил 8 милиметарскиот филм на аукција, имал само 15 години кога отишол на концертот на омилениот бенд во својот роден град.

Дру тогаш ја понел со себе само што купената камера и покрај строгите ограничувања успеал да наговори еден локален репортер со неговата камера да го снима настапот. По враќањето дома, го поггледал филмот, го ставил во фиока и тотално заборавил на него.

Дури пред 2 месеци, Дру ја пронашол лентата расчистувајќи ја куќата на неговите родители. Иако снимката трае само 2 минути, проценета е на 6.000 фунти.


Последната промена е направена од Go Ka на Саб Ное 22, 2008 7:17 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Саб Ное 22, 2008 3:06 pm

иииих супер Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Саб Ное 22, 2008 7:20 pm

Камбек на рок бабичката

Tина Тарнер ја послуша Софија Лорен и по осум години "пензија" тргна на турнеја. Со првите настапи докажа дека и понатаму е кралица на сцената. Погледнете го видеото.

Осум години по последната турнеја и повлекувањето од светот на музиката, Тина Тарнер запеја пред 20.000 луѓе во Чикаго. На повратничката турнеја ќе се задржи до април наредната година.

Тина, која наредниот месец ќе наполни 69 години, покажа дека сеуште е во одлична форма. На концертот во Чикаго ги отпеа старите хитови како What's Love Got to Do With It, Private Dancer и Steamy Windows, но и обработки на класиците како It's Only Rock'n'Roll, Help и Addicted To Love.

Тина призна дека на турнејата ја натерала нејзината блиска пријателка Софија Лорен. Последната турнеја во 2000-та година и донесе заработка од преку 100 милиони долари, по што објави заминување од светот на музиката.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Сре Дек 03, 2008 2:33 pm

Тина рилз. Ја обожавам женава. ЅВЕР е Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Нед Дек 07, 2008 5:03 pm

меѓу најдобрите што ги знам..страва и’ е гласот. Секоја чест!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Вто Дек 09, 2008 3:33 am

Номинирани за Греми ...


Албумот "Тha Carter III" на раперот Лил Вејн води во трката за престижната награда со дури осум номинации, а во чекор го следи Колдплеј. Еве ги и останатите номинирани за Греми наградите. чие доделување ќе се одржи во Лос Анѓелес на 8-ми февруари.

Номинациите беа објавени вчера, на специјалниот концерт во Лос Анѓелес на кој настапија Кристина Агилера, Мараја Кери и Џон Маер.

Aлбум на годината:
• Viva la Vida or Death and All His Friends, Coldplay
• Tha Carter III, Lil Wayne
• Year of the Gentleman, Ne-Yo
• Raising Sand, Robert Plant & Alison Krauss
• In Rainbows, Radiohead

Видео спот на годината:
• Chasing Pavements, Adele
• Viva la Vida, Coldplay
• Bleeding Love, Leona Lewis
• i>Paper Planes, M.I.A.
• "Please Read the Letter, Robert Plant & Alison Krauss

Песна на годината:
• American Boy (Estelle featuring Kanye West)
• Chasing Pavements (Adele)
• I'm Yours (Jason Mraz)
• Love Song (Sara Bareilles)
• Viva La Vida (Coldplay)

Најдобар нов изведувач:
• Adele
• Duffy
• Jonas Brothers
• Lady Antebellum
• Jazmine Sullivan

Поп албум со вокал:
• Detours, Sheryl Crow
• Rockferry, Duffy
• Long Road Out of Eden, Eagles
• Spirit, Leona Lewis
• Covers, James Taylor

Рап албум:
• American Gangster, Jay-Z
• Tha Carter III, Lil Wayne
• The Cool, Lupe Fiasco
• Nas, Nas
• Paper Trail, T.I.

Рок албум:
• Viva la Vida or Death and All His Friends, Coldplay
• Rock N Roll Jesus, Kid Rock
• Only By the Night, Kings of Leon
• Death Magnetic, Metallica
• Consolers of the Lonely, The Raconteurs

Кантри албум:
• That Lonesome Song, Jamey Johnson
• Sleepless Nights, Patty Loveless
• Troubadour, George Strait
• Around the Bend, Randy Travis
• Heaven, Heartache and the Power of Love, Trisha Yearwood
Со Влатко Илиевски до поубава Нова Година!
Популарниот Влатко Илиевски за 22. декември го најавува излегувањето на неговиот долгоочекуван деби-албум насловен Со други зборови.

Предновогодишното расположение ќе ви ги поправат десетте одбрани песни, меѓу кои насловната Со други зборови (Скопски фестивал 2008), Премногу добро (Макфест 2007), Небо (Охрид-фест 2008), а тука се и дуетските теми со Тамара, Дани, како и еден куп други хитови и нови песни.

Несомнено, првенчето на Влатко е едно од најубавите изненадувања пред Нова Година, и одличен подарок за сите вљубени срца...
Анкета: Голем концерт на Ламбе – најпосакуван настан досега
Запрашани – Кого би сакале да го видите на голем концерт, посетителите на МММ најмногу гласови му дадоа на Ламбе Алабаковски – 42 проценти.

Со 24% зад Ламбе се најде Дани, додека третопласираните ДНК имаа 15, а Роберт Билбилов 13%. Кралевите на живата свирка Дуле и Коки освоија 6% од гласовите.

Анкетното прашање (констатација!) за следнава недела гласи: Две полуфиналиња и едно финале е концепт за Евросонг 2009!?, а опции за одговор се: а) Најдобра форма до сега, б) Најлоша форма до сега и в) Се едно, не верувам во регуларен избор.
Владо предновогодишно низ Македонија...
Менаџерскиот тим на Владо Јаневски објави убава вест за неговите фанови од внатрешноста на Македонија. Закажани се три концерти во последната недела од годината, и то во следните градови: Битола на 27-ми декември (сабота), Струмица на 28-ми декември (недела) и Охрид на 29-ти декември (понеделник).

Владо и неговиот бенд за овие концерти сценски се зајакнати со гудачкиот квартет Еквилибриум, кој дополнително ќе го збогати звучното доживување кое ги очекува неговите верни обожуватели. Серијата концерти започнува од Битола, Градот на културата за 2008-ма година, и тоа во тамошната спортска сала.

И другите два концерти ќе се одржат во спортските сали во тие градови со почеток во 20.30 часот. Влезниците во предпродажба чинат 200 денари, а на ден на концертите 250 денари.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Пет Дек 12, 2008 5:19 pm

Бојана на забава во Флорида

И покрај зафатеноста со снимањата за многубројните новогодишни телевизиски и радио програми и емисии, ексклузивците на Премиер продукција и овој викенд продолжуваат да имаат и свои концертни настапи. И додека Ноне се подготвува за својата промоција на новиот албум 3 во 1, Бојана ќе и се претстави на публиката во струмички Куклиш.

Нејзиниот настап е закажан за оваа сабота, 13. декември во дискотеката Флорида каде посетителите ќе имаат можност премиерно да уживаат во песните од новиот албум Во дилема, а тука се и нејзините стари хитови, како и сетот познати популарни екс-ју стандарди и актуелни хитови.


Пусикет долс во Белградска арена
Атрактивните девојки-членки на групата Пусикет долс, кои со хитовите Don't cha и Buttons ја достигнаа светската слава, на 25. февруари ќе настапат во Белград. Концертот ќе биде дел од големата светска турнеја Doll domination.

На официјалната интернет страница на групата, на листата градови кои шесте девојки Никол, Кармит, Кимберли, Ешли, Џесика и Мелоди ќе ги посетат стои и Белград, поточно Белградската арена.

Девојките соработуваат со еден од најпознатите продуценти Тимберленд и досега ги издадоа албумите PDC и Doll domination од кој се издвои синглот When I grow up.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Пон Дек 29, 2008 4:45 pm

леле ми се оди на пусикет долс!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   Вто Дек 30, 2008 5:32 pm

Џексон не умира, туку планира турнеја

Откако светот го обиколи веста дека Мејкл Џексон на едното око воопшто не гледа и дека умира од болест на белите дробови, пејачот ги демантираше гласините и вели дека сето тоа е лага.

Јан Хелперин, новинарот кој пишува книга за животот на Мајкл Џексон, ги започна гласините дека пејачот умира од потенцијално фатална болест на белите дробови, емфизем и има хронично внатрешно крварење, а на тоа додаде дека и Џексон го загубил видот на едното око и дека одвај зборува.Меѓутоа, портпаролот на Џексон остро ги отфрли шпекулациите и тврди дека Хелперин се обидува да ги експлоатира медиумите за промоција на неавторизираната биографија.

Приказните за болеста се тотална невистина, тврди портпаролот, додавајќи дека Џексон ги привршува преговорите за голема светска турнеја.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ново! Најново !   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ново! Најново !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: