CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Неколку интересни факти за вашето тело

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Неколку интересни факти за вашето тело   Пон Ное 17, 2008 4:57 pm

Вашите очи се 3,5% сол.

Возрасен човек има 206 коски, новороденчето има 300.

Киваницата излегува од вашето тело со брзина од 40 милји на час.

Човечкото колено е појако од бетон!

Човечките заби се речиси тврди како камења.

Ние трепкаме преку 10,000,000 пати годишно.

Нашето срце чука преку 100,000 пати дневно.

Јазикот е најсилниот мускул во човековото тело.

Вашите стапала на крајот на денот можат да бидат од 5 до 10 проценти поголеми!!!

Човечкиот мозок е 80% вода!

Најголемиот дел од зрната прав што ги имате дома се од мртва кожа!

Со смеење може да согорите 3,5 калории.

Трепката живее околу 5 месеци.

Ноктите на рацете растат 4 пати побрзо од ноктите на нозете!

Една четвртина од коските во вашето тело, се во вашите стапала.

Вашите коски се поместуваат околу 5 милиони пати годишно, секој пат кога дишете!

Човекот употребува околу 200 мускули кога зборува.

Просечно, нашето срце испумпува 5 супени лажици крв.

Дури во 1543 е докажано дека човечкото срце не е исто како и мајмунското, и дека човекот НЕМА една коска повеќе од жената. Анатомијата во ова време се сметала за богохулие!

Има повеќе бактерии во вашата уста отколку што има луѓе на светов!!!
Дробот врши преку 500 различни операции, вклучувајќи зачувување на витамини и одстранување штетни материи од крвта.

Вашиот нос и ушите никогаш не престануваат да растат.

Сигналите за болка патуваат преку нашите нерви со брзина од 50 стапки во секунда.

Бебињата почнуваат да сонуваат уште пред да се родат!

Вашето тело има преку 40 милји нерви.

Пластичните хирурзи најзафатени се за време на Божиќните празници.

Секој 3 дена вашето тело прави нова линија на вашиот стомак.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пон Ное 17, 2008 5:04 pm

Иво напиша:
Човечкиот мозок е 80% вода!

Најголемиот дел од зрната прав што ги имате дома се од мртва кожа!

Со смеење може да согорите 3,5 калории.
lol! lol! и сега да верувам во ова??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пон Ное 17, 2008 6:01 pm

Цитат :
Бебињата почнуваат да сонуваат уште пред да се родат!

Ме интересира како го докажаа ова?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пон Ное 17, 2008 6:08 pm

[G]irL4[E] напиша:
Цитат :
Бебињата почнуваат да сонуваат уште пред да се родат!

Ме интересира како го докажаа ова?
јас пак мислам дека секогаш сонуваме lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Сре Ное 19, 2008 11:24 pm

И знајте што велат друго? Дека сонот таре мннн помалку од една секунда...баш чудно.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Чет Ное 20, 2008 1:59 am

[G]irL4[E] напиша:
И знајте што велат друго? Дека сонот таре мннн помалку од една секунда...баш чудно.
тоа не е можно ... како може јас да сонувам толку многу нешта и сето тоа да се има случено во 1 секунда ... или секогаш нов сон е некоја нова слика која што ја сонуваме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пет Ное 21, 2008 2:20 pm

интересни факти кумашине,ти изгледа си ја згрешил струката...хаха си требал да одиш медицинско хахха ќе си бил првокласен лекар за умирање луѓе хахах (мала шала) позз Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пет Ное 21, 2008 3:34 pm

ја барем се трудам бе

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   Пет Ное 21, 2008 3:49 pm

Јас мислам дека сонот трае неколку секунди на пример 6,7 секунди така мислам дека имам слушнато
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content




ПишувањеПредмет: Re: Неколку интересни факти за вашето тело   

Вратете се на почетокот Go down
 
Неколку интересни факти за вашето тело
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Дом и семејство-
Отиди до: