CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 IcoFX: Бесплатен уредувач на икони

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: IcoFX: Бесплатен уредувач на икони   Пон Ное 17, 2008 5:02 pm

Конечно бесплатен а солиден уредувач на икони за Windows и Macintosh. Не мора повеќе да барате кракови кога ќе ви притреба икона за вашиот проект.

Овој софтвер претставува сѐ-во-едно решение за креирање, вадење и уредување икони. Поддржани оперативни системи се Windows XP, Vista и Macintosh.

Со многуте алатки, поддршката за транспарентност и преку 40 ефекти на располагање, речиси нема ограничувања во однос на она што можете да го сработите. Лесно може да ги претворите вашите омилени слики во икони, или обратно.

Покрај стандардните графички формати, поддржани се и форматите на Фотошоп и Илустратор, вклучувајќи ја и нивната транспарентност.

Исто така, можете да креирате и библиотеки со икони, или да ги менувате иконите вградени во извршните датотеки. Дополнителна погодност е и можноста за претворање икони помеѓу форматите на Windows и Macintosh, а не е изоставен ни batch режимот на работа. Од официјалната страна можете бесплатно да ја снимите инсталацијата.т.е тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
 
IcoFX: Бесплатен уредувач на икони
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: ОС и програми-
Отиди до: