CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Стоп за PDF фајлови на Мозила

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Стоп за PDF фајлови на Мозила   Вто Ное 18, 2008 5:23 pm

Сигурно често пати додека сте сурфале на интернет со популарниот веб прелистувач Mozilla FireFox, сте сакале да спуштите некој PDF документ. Но при кликнувањето на линкот, наместо да се отвори дијалог прозорецот и да започнете со спуштањето

на документот, FireFox се обидува да го отвори документот преку неговиот вграден плагин (Plugin). Поради ова прозорецот замрзнува неколку минути и не можете ништо да работите. Ако дојде до грешка во плагинот може и да се исклучи прелистувачот. За да го спречите отварањето на PDF документите преку Mozilla FireFox, потребно е да инсталирате дополнителен плагин за FireFox. Овој плагин ви дава можност да одберете како ќе бидат третирани PDF документите, дали да бидат директно отварани во FireFox или да бидат спуштани. Пред да го инсталирате плагинот препорачливо е да имате инсталирано Adobe Acrobat Reader.
За да го инсталирате плагинот отворете го Mozilla FireFox прелистувачот и одете на следнава адреса:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/636
(или ако веќе користите FireFox едноставно кликнете врз линкот)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Стоп за PDF фајлови на Мозила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: ОС и програми-
Отиди до: