CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Дали сме сами во вселенава ?

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Дали сме сами во вселенава ?   Сре Окт 22, 2008 9:43 pm

Па оваа тема ја отворив бидејќи ме интересира што вие мислите...дали сме сами во вселената...Јас мислам дека не сме..дека некаде во другите галаксии постој исто така друг свет каде што се одвива друг живот а и мислам дека таму би биле или понапредни или сеушта се води живот во крамено време. Како и да е тој свет можи да е мн мн мн одалечен од нашата галаксија. Лично како вселената ја замислувам како на пример 20 или повеќе Тихи океани и дека нашата галаксија е само една малечка рибка во тој океан ааа нашата земја е едно зрнце песок во тој океан. Ова е затоа што така јас на пример ја замислувам. Што мислите дали постои друг живот во вселената?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Пет Окт 24, 2008 2:10 pm

Не верувам дека постои живот на друго место во планетата .. бидејќи оддалеченоста помеѓу земјата и сите други делови од галаксијата е огромна и тешки се условите за живот во другите планети.
Но можеби има некој посебен свет кој што е многу поразличен од нас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Пет Окт 24, 2008 3:15 pm

jas veruvam deka ne sme sami..deka postojat nekoi si dr svetovi....neznam zoso taka mislam ama vazno mislam:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Пет Окт 24, 2008 3:24 pm

хехе докажано е дека во соседните универзуми постојат планети со услови за живот како нашиов само има неколку проблеми сликата што ја прима нашиот најголем сателит е стара неколку илјади години а можеби и милиони па можеби и тие планети веќе не постојат ама има и материјални докази за кои се шпекулира дека вистински постојат а тоа е зоната х во пустината невада тамо армијаа на сад врши разни испитувања па и на you tube може да се сретне снимка на аутопсија на вонземјанин снимена 1965......мммм малце морницаво ама вистинско.....
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Саб Окт 25, 2008 1:40 am

pa moze da postoi,a i da ne postoi,taka da so e od moja strana jas ova bi im go ostail na naucnicite da ja resat ova dilema oni se za taa rabota zadolzeni,a jas kako menacer bi trebalo da sedam so skrsteni race haha Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Саб Окт 25, 2008 1:46 am

Dimce* напиша:
pa moze da postoi,a i da ne postoi,taka da so e od moja strana jas ova bi im go ostail na naucnicite da ja resat ova dilema oni se za taa rabota zadolzeni,a jas kako menacer bi trebalo da sedam so skrsteni race haha Very Happy
да да тоа е работа на научниците и ти како менаџер не ти е обврската само да седиш со скрстени раце море .. ќе ја полниш ќесата со пари Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 1:20 am

Па секако дека не сме сами, барем така сметам, а кој не’ дружи...подобро не ме прашувајте. Ни сама не знам.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 11:44 am

е ако де со има врса ке си се дружиме зошто да не хехе замислете некогас еј здраво зелено човече како си Surprised хехе
Вратете се на почетокот Go down
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 1:59 pm

aaa zakon e toa lover Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 2:35 pm

ааахахахахаахха уште тоа да го видам ххахаха ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 4:36 pm

Интересно ќе биде да се шеткаме со вонземјанци... па се е можно, можеби некој ден ќе проживееме нешто такво Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Нед Окт 26, 2008 5:00 pm

Lover20 напиша:
е ако де со има врса ке си се дружиме зошто да не хехе замислете некогас еј здраво зелено човече како си Surprised хехе

Многу си креативен, од кај знаеш дека е зелено човечето, ако воопшто е човече хеххе

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Вто Окт 28, 2008 12:28 am

hehe eee mi kaza edno vrapce hehe
Вратете се на почетокот Go down
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Вто Окт 28, 2008 3:36 pm

јас мислам дека не сме сами во вселенава,дека постои друг свет и дека таму се помодерни од нас...и плус дека се многуу далеку од нас...тоа е мое мислење
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Чет Окт 30, 2008 3:43 pm

хехе да д ане тоа е и докажано само сеуште не е докажано дали постои живот на тие планети иакоима услови за живот....
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   Пет Окт 31, 2008 2:04 am

Па од деветте планети во сончевиот систем, само на Марс е можно да има живот и тоа на некои примитивни алги кои лесно се прилагодуваат на измените на температурата, како и некои габи.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали сме сами во вселенава ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сме сами во вселенава ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: