CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Живот после смртта

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Живот после смртта   Сре Окт 22, 2008 9:46 pm

Што мислите дали има живот после смртта ?! What a Face
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Сре Окт 22, 2008 9:48 pm

јас мислам дека има а незнам зошто така мислам.. Question
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Чет Окт 23, 2008 8:47 pm

Postoi...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Чет Окт 23, 2008 8:54 pm

Од каде знаеш ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Чет Окт 23, 2008 10:03 pm

Pa ne znam ali toa e moe mislenje...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Чет Окт 23, 2008 10:05 pm

hehe jas znam i veruam deka postoi a pricinite ke si gi ostavam za sebe bi bilo premnogu mornicavo koga bi ja kazal pricinata....
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Пет Окт 24, 2008 2:02 pm

незнам дали да верувам во живот после смртта бидејќи тоа досега никој го нема докажано како што знам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Пет Окт 24, 2008 3:20 pm

postoiii .... bar sopred mene ... jas mislam deka se odi vo nekoj dr svet i deka tamu ke bides toa so ne si bil/a sea.... i deka ke prais raboti so ne si gi naprail/a ....i ......aj da ne filozofiram uste..ke si go zadrzam ostanatoto mislenje za sebe:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Нед Окт 26, 2008 1:31 am

Па вака....во животов многу работи се случуваат чудно, па според тоа „ништо чудно“ да има живот после смртта.
Иако научно недокажано, јас верувам во тој некојси задгробен живот. Доколку не постои таков живот, тогаш објаснете ми како на луѓето на сон им се јавуваат мртовци и им даваат јасни пораки после чие извршување видно им се изменува животот?
Или можеби ви се има случено да одите некаде за прв пат, а да се чувствувате како да веќе го имате видено тоа место, знаете дури и што ќе ви се случи, а сигурни сте дека никогаш претходно не сте биле физички присутни на тоа место и во таква ситуација?!?
И како оние претскажувачи на иднината многу често прецизно ја предвидуваат користејќи се, со како што велат, господова помош. Само за потсетување: според Христовото убедување: постои задгробен живот.
Објаснете ми, ако можете и имате желба за тоа, секако.

Ако не постои живот после смртта, тогаш сигурно има некоја вонземска сила што го движи светот, според моето мислње.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Пет Окт 31, 2008 2:27 am

Пет работи кои можеби не сте ги знаеле за Апокалипсата

Низ човечката свест постојано се провлекувала идејата за судниот ден и крајот на светот. Иако сценариото секој пат е различно, идејата е иста. Но едно е факт. Секое предвидување за пропаста на светот до сега се покажало неточно. Еве пет факти кои можеби не сте ги знаеле за Апокалипсата.1. Јеховините сведоци до сега најмногу пати погрешиле

Движењето на Јеховините сведоици започнало во 1876 година. До сега пропаста на светот ја предвидувале во 1874, 1878, 1881, 1910, 1914, 1915, 1918, 1925, 1932, 1941, 1975, 1994 и 2004 година. Во случај да не сте забележиле тоа е 0:13 погрешни тврдења за пропаста на светот.

2. 2012 година се чини како клучна година за Апкалипсата

Tврдења кои ја потпираат оваа теорија

-еден аспект од теоријата е оној кој вели дека на 21 декември 2012 година ќе се промени положбата на земјината оска и ротацијата на планетата ќе предизвика големи природни катастрофи

-во книгата “Орионово пророштво“ се тврди дека магнетското поле на Земјата ќе се промени во 2012 година предизвикувајќи огромни катастрофи. Факт е дека се менува магнетското поле до некоја точка (како и многу пати до сега) но сето тоа се случува преку ноќ

-судејќи според алгоритмите кои се извлечени од библијата и книгата “Библиски код“ во 2012 година Земјата ќе ја погоди голем атероид

-и Хидусите 2012 година ја сметаат како клучна година кога ќе се појави автарот (Бог во човечки облик) и ќе започне нова доба исто како и оние кои сметаат дека потекнуваме од вонземјани кои таа година би требало да се спуштат на Земјата и да го уредат нашиот свет

-дали заборавивме да споменеме дека древниот ацтешки календар престанува во 2012 година?

3. Нострадамус никогаш точно не предвидел

Нострадамус аптекар од 16 век во последно време постојано е во средиштето на вниманието поради своите предвидувања кои наводно се покажале точни. Но неговите следбеници често прават три грешки: Првата е дека се потпираат на лош француски превод на оригиналните текстови по кои подоцна се имаат испечатено многу книги; Втората грешка лежи во интерпретацијата на неговите стихови кои се толку повеќезначни што не може да се сфати буквално секој важен дел;

Третата и можеби најважна грешка е ефектот на ретроактивно предвидување, кога после некој голем настан почнува да се препознаваат во него предвидувачките елементи, а до тогаш немало никаква основа.

4. Многу религиски сценарија вклучуваат зли духови

Иако оригинално се појавуваат во хебрејските свети списи, Гог и Магог се појавуваат во Новиот Завет. Во откровението се дефинираат као нација на четирите страни на светот кои Сатаната ги испратил да ја нападанат и уништат Земјата.

5. Крајот ќе дојде кога ќе се појават влакнести животни
Во Исламот има многу предвидувања за крајот на светот. Една од главните претпоставки е дека крајот на светот ќе настапи кога ќе се појават животни кои ќе бидат толку влакнести што нема да се знае дали тие доаѓаат или заминуваат. Нивната појава коинцидира со големиот број муслимани кои се одвојуваат од Исламот, а тие животни според верувањето ги враќаат на правиот пат.__________________________________________________

Не знаев каде му е местото на ова, па го ставив тука, мислам дека тука најмногу припаѓа. Инаку навистина интересни факти!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Вто Дек 30, 2008 8:08 pm

Можеби постои задгробен живот нели и нашата вера Христијанската кажува така нешто затоа ги закопуваме и идеме на задушница и на гробишта нели ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Сре Дек 31, 2008 4:41 am

Да да тоа го вели верата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   Вто Јан 13, 2009 4:29 am

еиии цел ден читав библија..се’ знам..испрашај ме хаххаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Живот после смртта   

Вратете се на почетокот Go down
 
Живот после смртта
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: