CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинПишувањеПредмет: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   Чет Окт 23, 2008 11:40 am

hehe eve nesto i za nas elektrasite koj vo sto i sto programira i ako ako treba pomos nekoj sovet ili slicno prasjte tuka Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   Саб Окт 25, 2008 2:59 am

како да направам hello во ХТМЛ ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Gravedigger

avatar

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   Вто Окт 28, 2008 1:40 pm

HTML не ти е програмски јазик, он спаѓа во описните јазици за веб-прог.

Иначе еве ти како да напишеш HELLO во HTML

Код:

<html>
<body>
HELLO
</body>
</html>
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   Чет Окт 30, 2008 2:11 pm

а како да направам страна да се логирам со мој јузер и пасс ?!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Gravedigger

avatar

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   Сре Ное 05, 2008 12:10 pm

Кажи малку поконкретно за кај да се логираш. Страна да си направиш со сопствен администрационен панел и да се логираш да ја изменуваш? Да има за регистрирање на членови, бла бла бла... За сопствен админ панел ќе треба во АЅР, а за ова второто може и во РНР.. кажи поконкретно ќе ти објаснам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D   

Вратете се на почетокот Go down
 
za site koi znaat da napravat ponesto vo koj bilo programski jazik :D
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Програмирање и програмски јазици-
Отиди до: