CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 koj operativen sistem (OS) go korstite

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
??????
ГостинПишувањеПредмет: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 12:11 pm

koj spored vas e najdobar operativen sistem (OS) i kakvi iskustva imate so nego dokolku ste rabotele na nego:D
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 12:14 pm

Најдобар оперативен систем...икс п ...затоа што е најраспространет и навикнат сум на него да работам доста добро..го користам и линукс но малце послабо иде.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 1:37 pm

hehe epa bratko ke te razocaram xp e najnikakov sistem i zatoa e najpodlozen na virusi ima najslaba struktura i obicen covek so malce poveke poznavanje na komjuteri moze da napravi nova verzija so nekoi dodatoci hehe a dodeka apple linux se mn postabilni i podobri a ne jadat tolku mn resursi kako xp to....
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 1:43 pm

знам но навика си е навика..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 3:39 pm

Моментално работам на Виндовс ХП , а имам работено и на Виста и Линукс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 7:31 pm

i koj kako ti se dopaga :d
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Чет Окт 23, 2008 7:35 pm

pa na Windows XP najmnogu sum naviknat na rabota , najdobro go poznavam .. vistata na lap topot .. a pak linuxot go koristam na uciliste i ne mi e nisto posebno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
milan

avatar

Male Број на мислења : 23
Age : 26
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Окт 24, 2008 4:05 pm

Vo momentov go koristam WIndows Xp i sum mnogu zadovolen od nego,a prethodno go koristev i vista ama ne e nisto posebno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Окт 24, 2008 4:07 pm

da da za vistata se najavuva deka ke go usovrsat tek vo 2010 ke bide na nivo na xp posebno dobar go pravi xp ovoj najnov sp3 so mn prakticni dodatoci i cudno duri se namaluvaat i potrebnite resursi za odlicna rabota na sistemot:D
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Окт 24, 2008 4:12 pm

еј ја сеа симињам Last XP v19 модифицирана верзија на виндоус
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Окт 24, 2008 4:42 pm

LoL , Service Pack 3 za nisto ne go biduva , nisto ne poddrzuva . nikakvi igri pa ni programi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Саб Окт 25, 2008 3:05 am

ХП е најзафркнат виндос со багови и вируси дека го користат сите луѓе на светот. Кога би го користеле Linux и за него би измислувале. А најлесен за пробивање е linux !!!

Соте има право, СП3 е bull sh*t !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Сре Окт 29, 2008 2:00 am

грешка си linux има уникате изворен код и е мн тешко да се пробие или да се забиколат заштитите впрочем тој ја има и најдобрата системска платформа врз кој се базира стабилен софтвер кој ретко кочи и не бара мн ресурси......
Вратете се на почетокот Go down
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Окт 31, 2008 2:51 am

во виндос е потребно многу нешта да се отворат за да се влегува, а во линукс само пути и најди некој што несменил пас. Но секако, ако би го сменил пасот тогаш нема пробување
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   Пет Дек 05, 2008 1:22 pm

користам Windows XP али кај и да е ќе ставам Vista Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: koj operativen sistem (OS) go korstite   

Вратете се на почетокот Go down
 
koj operativen sistem (OS) go korstite
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: ОС и програми-
Отиди до: