CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Босанец преживеал пад на глава од 10 метри

Go down 
АвторПорака
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Сре Ное 26, 2008 11:50 pm

Илија Маглајчевиќ(46) од Брезово Поље кај Брчко преживеал пад на глава од височина поголема од десет метри и притоа не се здобил со ниту една посериозна повреда, објави хрватскиот Тпортал.
Маглајчевиќ вчера бил отпуштен од болница каде бил на петдневно набљудување. Изјавил дека се чувствува одлично и дека имал само една мала исекотина на глава. Тој објаснил дека незгодата му се случила минатиот четврток кога во поткровје на неговата двокатна куќа поставувал надворешно осветлување.

- Се сеќавам само дека со една нога застанав на една штица, по што таа се скрши под мојата тежина. Почнав да паѓам и веќе на ништо не се сеќавам – кажал Маглајчевиќ по излегувањето од болница.

Продавачка Јорданка Недиќ која работела во дуќан во приземје од куќата рекла дека слушнала „само како нешто удрило“. Кога истрчала надвор го видела шефот како неподвижно лежи.


Началникот на хирургија во болницата Драган Нинковиќ изјавил дека Маглајчевиќ е вистински феномен бидејќи такви случаи најчесто завршуваат со кршење на базата на черепот.

- Такви повреди преживува само мал број од унесреќените кои обично остануваат трајни инвалиди. Овој човек помина со минимални повреди, без поторес на мозокот и со неоштетени коски. Навистина имаше необјаснива среќа или пак, подарок од Господ – изјавил хирургот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Сре Ное 26, 2008 11:53 pm

и после македонците биле тврдоглави хаххха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Сре Ное 26, 2008 11:55 pm

Овој има челична глава хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Чет Ное 27, 2008 12:00 pm

Одлика на босанците бе човек

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Чет Ное 27, 2008 1:47 pm

Не дај боже овој да го изнервираш и да ти мавне една глава SmileSmile готово крај е за тебе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Пет Ное 28, 2008 3:48 am

ќе те нокаутира од прва хахха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   Пет Ное 28, 2008 3:52 am

Ќе го замени на Зидан
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Босанец преживеал пад на глава од 10 метри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Босанец преживеал пад на глава од 10 метри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: