CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 American Music Awards

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:19 am

Доделувањето на наградите на American Music Awards, беше одржана вчера
во Лос Анџелес и остана во знакот на Rihanna и Chris Brown. Пејачката
која што на доделувањето се поијави во поприлично провокативно издание
на кое што не сме навикнати да ја гледаме, си замина дома со две
награди.

А за црвениот килим и настапот таа се одлучи за
садо-мазо верзија “вечерна тоалета“, која што сигурно би ја позајмила и
Nives Celzijus за некој нов во низата на своите контроверзни спотови.
Пејачката на која што навикнавме да ја гледаме во попристојни изданија
беше без сомнение главна атракција на доделувањето.

Освен тоа
што таа ги маѓепса сите присутни со својот секси изглед, што дури ја
засени и Beyonce Knowles, таа привлече внимание и со тоа што доби две
награди. Беше наградена во категоријата за најдобра женска изведувачка
во soul и R&B категоријата, за која што таа беше фаворитка, а дома
си замина и со наградата за најдобра женска изведувачка во pop - rock
категоријата.

Исто така и Chris Brown никого не остави
рамнодушен. Освен со најценетата награда за изведувач на годината,
Chris ги наполни рацете и со наградата за најдобар pop-rock изведувач,
како и за soul R&B изведувач на годината.

Alicia Keys, исто
така освои две награди, и двете награди се за најдобрар албум на
годината, во категоријата за pop-rock и soul R&B. Исто така уште
еден пејач од сцената во големата сала во Лос Анџелес си замина со две
награди во своите раце.

Kanye West односно неговиот албум
“Graduation“ беше прогласен за најдобар албум на годината во
категоријата rap/hip –hop. Освен тоа што неговиот албум доби признание,
West исто така беше прогласен за најдобар машки изведувач во
категоријата rap/hip-hop.

Момците од групата Daughry ја
освоија наградата за бенд на годината. Soundtrack-от за анимираниот
филм “Alvin и верверичките“ беше прогласен како најдобар за оваа
година. Дури и заборавениот Enrique Iglesias доби награда како најдобар
(или можеби и единствен?) латино пејач.
_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:23 am

Еееј се убаво ама од кај ја најде оваа информација ? Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:25 am


_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:32 am

Ц.ц.Ц ќе им одам на лице место ќе ги убијам
И да си знаете за друг пат да ми ги давате изворите за да знам да реагирам одма
КАКО ТИЕ ЌЕ МИ ПИШУВАТ ЗА ЕНРИКЕ ДЕКА БИЛ ЗАБОРАВЕН ..
МОЖЕБИ Е ЕДИНСТВЕН АМА И НАЈДОБАР .. МИ ГИ ДИГНАА ЖИВЦИИТЕЕ !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:05 pm

Хехе Гока тејк ит изи...смири се абе забораиле да го стаат па и ти еее не се нервирај

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Чет Ное 27, 2008 12:20 pm

да бе да ... уште нешто ако видам на форумот против Енрике ќе ве срамнам со земјава сите еееј ! хехе се шалам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Сре Дек 03, 2008 2:30 pm

најср*ње ивент кој го имам гледано. залудно потрошени 120 минути.
од кога крис браун прави поп/рок музика, а и ријана и мараја кери?!
ма ајде ви се молам. американциве везе си немаат од стилови на музика Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Сре Дек 03, 2008 2:56 pm

ајде бе глупаци
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Нед Дек 07, 2008 5:01 pm

хахахха како и да е мора да се признае дека беше многу гледано Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   Вто Дек 09, 2008 3:36 am

viktor_mak напиша:
најср*ње ивент кој го имам гледано. залудно потрошени 120 минути.
од кога крис браун прави поп/рок музика, а и ријана и мараја кери?!
ма ајде ви се молам. американциве везе си немаат од стилови на музика Wink
e да бе ние сме најдобри нели хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: American Music Awards   

Вратете се на почетокот Go down
 
American Music Awards
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: