CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Музичарите на македонската естрада

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Музичарите на македонската естрада   Чет Ное 27, 2008 2:46 am

На македонската музичка сцена се јавуваат скоро секојдневно некои нови фаци, секој сака да се пробие. Но што треба да направат тие за да успеат и на кој според вас од сегашниве македонски пеачи му претстои огромна слава
И што мислите дали публиката делува врз одвивањето на нивната кариера
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Чет Ное 27, 2008 11:52 am

Како прво ако сакаат да бидат ѕвезди мора да бидат свои..ова го нагласувам заради пеачи како Влатко Лозановски,Александар од о.т итн...Тие немаат свое јас туку во буквална смисла копираат друг лик,и сите знаеме дека тоа е Тоше Проески..незнам едноставно што сакаат да постигнат со ова..Втора работа е да бидат хумани како тоа што некои го прават..и трета работа да не бидат плагијатори.Тогаш за мене ќе бидат прави пејачи

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Чет Ное 27, 2008 12:16 pm

Не ми е јасно зошто баш Влатко и Александар кои во моментов се најдобри во Македонија мора веднаш да ги ругате... Не верувам дека ќе излезе некој пеач добар а македонците да не плукаат по него бидејќи нив им стои дека го копира Тоше и одма треба да се линчуват таквите. Можеби Влатко има слична боја на гласот но сепак не треба да заборавиме дека тие биле големи фанови на Тоше( и влатко и александар)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Чет Ное 27, 2008 12:45 pm

Да ок е нега бидат негови фанови..но немора во буквална смисла да ги копираат.

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Пет Ное 28, 2008 4:03 am

мене лично, многу ми оди на нерви кога ќе видам некој нов, како што кажа гока нова фаца, и одма издава албум па отпосле ги промовира песните. А некој не може да собере средства за веќе снимените песни да ги собере во албум. И многу сакам скромни луѓе, па оттука мразам пејач кога ќе каже: не сум од тие што велат дека албумите им достигнале голем тираж за брзо време, ама навистина се распродаде албумов за два дена! Веќе ми се жалеа луѓе дека нема примероци по трафиките!

Мизерно...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Пет Ное 28, 2008 3:18 pm

Незнам навистина кој пеач од нашава естрада би можел да стане пеач во вистинска смисла на зборот Александар од о.т. мислам дека има чист и добар глас можеби ке направи некоја кариера незнам бидејки не сум Баба Ванга хеххехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Пет Ное 28, 2008 9:33 pm

па никој не може да претпостави во која насока ќе отиде неговата кариера .. но сепак уште од самиот почеток се гледа кој има можности и квалитети
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Сре Дек 03, 2008 2:20 pm

од македонската естрада ги почитувам само Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Родерт Билбилов и толку Wink
асални пеачки немаме.
а ако збориме за македонската музика у глобала би ги спомнал Самоил Радински, Мирко Попов, Robotek, маестро Кирил Џајковски и можда уште некој од нивниот калибар Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Сре Дек 03, 2008 2:22 pm

Борис Трајанов и Симон трпчески респект!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Сре Дек 03, 2008 2:27 pm

[G]irL4[E] напиша:
Борис Трајанов и Симон трпчески респект!
е да и нив ги заборавив. сепак они не се естрада како што не се ни диџеите кои ги набројав Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 3:26 pm

viktor_mak напиша:
од македонската естрада ги почитувам само Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Родерт Билбилов и толку Wink
асални пеачки немаме.
За Лозано си во право
а зошто велиш дека немаме пеачки .. ехее многу се: бојана, сузана гавазова, каролина Razzнемој така да зборуваш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 3:45 pm

Go Ka напиша:
viktor_mak напиша:
од македонската естрада ги почитувам само Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Родерт Билбилов и толку Wink
асални пеачки немаме.
За Лозано си во право
а зошто велиш дека немаме пеачки .. ехее многу се: бојана, сузана гавазова, каролина Razzнемој така да зборуваш
хммм... збориме за пеачки или за квази/вонаби пеачки?! Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 4:07 pm

за тие вторите

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 4:09 pm

Добро ... ајде да кажеме дека сте во право немаме пеачки. Па тогаш јас да одам да пеам =)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 4:14 pm

па зашо да не?! Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 4:16 pm

Ее гока може да запее..таман се спремаше пред некој ден за патронат...па ќе ни пее на плоштад хаха

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   Вто Дек 09, 2008 5:00 pm

Иво напиша:
Ее гока може да запее..таман се спремаше пред некој ден за патронат...па ќе ни пее на плоштад хаха
хахахахахаха да бе да може и ќе ви свирам во исто време ... ќе го дигнеме плоштадот не се сеќирајте
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Музичарите на македонската естрада   

Вратете се на почетокот Go down
 
Музичарите на македонската естрада
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: