CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Музички Новости

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Музички Новости   Чет Ное 27, 2008 2:58 am

Мајкал Џексон стана муслиман ?

Поп пеачот Мајкл Џексон одлучил да ја промени верата и сега е муслиман кој се вика Микаеел по еден од Алаховите ангели.


Кралот на попот и најконтраверзниот пеач Мајкл Џексон стана мулиман и доделено му е името Микаеел пренесува The Sun.
Церемонијата на преоѓањето во муслиманската вера се одржала во вилата на пријател на Џексон во Лос Анџелес.Прво му беше доделено името Мустафа но Џексон го одбил па се одлучил за Микаеел.
Најголемо влијание за преминувањето во новата вера има неговиот брат Џермани кој веќе подолго време живее во Арапските Емирати.
Дојдов од Мека и му донесов на Мајкл многу книги за исламот,а откако ги прочитал се заинтересирал.Му објаснив дека исламот е мирољубива и прекрасна вера изјави братот на Џексон кој додал дека сигурно ќе го заштити од луѓето кој лажно го обвинуваат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Музички Новости   Чет Ное 27, 2008 11:48 am

Go Ka напиша:
Мајкал Џексон стана муслиман ?
Дојдов од Мека и му донесов на Мајкл многу книги за исламот,а откако ги прочитал се заинтересирал.Му објаснив дека исламот е мирољубива и прекрасна вера изјави братот на Џексон кој додал дека сигурно ќе го заштити од луѓето кој лажно го обвинуваат.
Дека е мирољубива вера кажува самиот факт со тоа што сакаат света војна против христијаните.. не коментирам повеќе .уа за мајкл џексон

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
 
Музички Новости
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: