CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Врска помеѓу зависта и љубомората

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Врска помеѓу зависта и љубомората   Пон Дек 01, 2008 4:47 pm

Завист и љубомора? Исто или различно? Вашето објаснување молам! Дали чувствувате завист кон нешто и некој? Или сте многу повеќе љубоморни? Дали кога знаете дека нешто не можете да го имате, му завидувате на тој што го има тоа?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Врска помеѓу зависта и љубомората   Чет Дек 11, 2008 9:32 pm

Завист како завист или завист како зависен од нешто? инаку љубомора..тоа е релативна ствар...ја иам у мали количини...инаку за тоа што рече магдалена ако немам нешто што друг има секако дека не му завидувам едноставно самиот на себе си викам...биди упорен добиј го тоа,купи го тоа...и слично.не се јадам од нервоза

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Врска помеѓу зависта и љубомората   Пет Дек 12, 2008 2:40 pm

Па мислам дека се две различни работи но сепак во основа се лош карактер на човекот ако го користиме во голема мера... а ако сме како Иво тогаш тоа претставува најнормална појава која што ја има во сите нас.
Завист кон компјутерот и гитарата =)
А со љубомората не сме баш спријателени многу. Кој што има тоа е за него... ние треба со наш труд да го постигнеме тоа што го сакаме. Колку е да е малку тоа што го имаме треба да бидеме задоволни со него и ако имаме огромна упорност и желба.. секако и , моќ ќе го добиеме и тоа што го посакуваме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Врска помеѓу зависта и љубомората   

Вратете се на почетокот Go down
 
Врска помеѓу зависта и љубомората
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: