CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Што е љубов?

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Што е љубов?   Пон Дек 01, 2008 6:12 pm

Што мислите вие, што е љубовта? Толку апстрактности, визии, илузиони толкувања за едно чувство? Или не? Што претставува љубовта според вас, ќе ве молам без гола вода, кој е расположен за поезија нека ни пише во литературната секција. Овде сакам објективно. Што подразбирате под поимот ЉУБОВ?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пон Дек 01, 2008 7:47 pm

Да правиш нешто за некого, да ја даваш целата душа а тој да не го забележува тоа и да гази по тебе и ти пак да си траеш
Не зборувам само за љубов помеѓу момче и девојче туку и пошироко.
Љубовта може да биде возвратена .. но љубовта има и лоша страна .. да љубиш а да не добиеш ништо
Толку од мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Сре Дек 03, 2008 1:53 pm

хмм зошто си толку разочарана од љубовта? Или само така делуваш?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Сре Дек 03, 2008 2:02 pm

љубов е љубов,ако не се вика љубов нема да биде љубов

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Сре Дек 03, 2008 4:46 pm

да ви кажам право-поим немам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Чет Дек 04, 2008 12:02 am

[G]irL4[E] напиша:
хмм зошто си толку разочарана од љубовта? Или само така делуваш?
јас сум вечен критичар(на лошите особини)
Тоа е одговорот на твоето прашање! Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Чет Дек 04, 2008 9:52 pm

Абе одговорот и е како политичар !!!! ти сигурно имаш нешто со зајчо хихихихи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Чет Дек 04, 2008 11:40 pm

@komita@ напиша:
Абе одговорот и е како политичар !!!! ти сигурно имаш нешто со зајчо хихихихи
ауу ми меша политика и љубов ц.ц.ц
ти изгледа си преокупиран со политиката бре Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пет Дек 05, 2008 11:32 pm

ај без апсурдни сваЃи ви се моЉам хаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Саб Дек 06, 2008 12:14 am

хехех ок извини ајде ке се вратам на темата незнам љубов барем јас неможам да ви ја опишам со зборови незнам како тоа се доживува и нема зборови со кои можеш да ја опишеш Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Саб Дек 06, 2008 9:06 pm

Се сложувам со саржо...треба да се доживее за да се дознае што е тоа љубов.само ќе кажам дека тоа е едно најубаво чуство

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Нед Дек 07, 2008 4:32 pm

конкретно. Состојба на ум или состојба на срцето?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Саб Дек 20, 2008 11:00 pm

и двете сега неможам да одвојам а иначе да ти кажам какви прашања поставуваш 'кога бил на испит некој студент кај својот професор и одговара за Втора светска војна и го прашува колку загинале во Хирошима откако била фрлена бомбата
- и овој му кажал 3 000 000
а професорот му вика имиња колега имиња Razz ' е такви прашања поставуваш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пет Дек 26, 2008 12:02 am

хахаха еми да..па нели се фалите дека се многу паметни.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пет Дек 26, 2008 1:15 am

се фалам ке се фалам и ... засо да не што има врска кога си е вистина хахахах Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Саб Јан 03, 2009 8:58 pm

ете ти го...пак....фалбаџија!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пет Јан 09, 2009 2:31 pmЉубов во апче

Љубовта
навистина може да биде своевидна дрога, која според научниците, еден
ден ќе може да се почувствува со земање на апче или со мирисање на
одреден парфем.


Иако можеби не е најромантичниот гест, но научниците работат на
медикамент кој ќе може да го предизвика чувството на љубов кај луѓето.


Експертите ја проучуваат хемијата на мозокот, која е задолжена
за создавање на ова комплексно чувство кое се јавува кон некој друг,
чувство кое не‘ држи моногамни.

Новиот лек пред се ќе биде
наменет за срамежливите луѓе, кои имаат проблем да започнат врска, како
и за оние кои сакаат да и‘ дадат уште една шанса на нивната врска, пред
да стават крај.

Научниците велат дека овој лек истовремено ќе го потисне генот
поради кој некои луѓе стануваат премногу пребирливи при изборот на
партнерот.

- Лекот го зголемува чувството на љубов кое го
имаме кон одредена личност. Окситоцинот делува на ист начин како и
хероинот, односно создава еуфорија и зависност, вели професорот Лери
Јанг, од американскиот „Emory University“.

Сепак чувството на
љубов има кратко траење, 24 часа, поради што лекарите велат дека овој
тип на лек ќе треба да се зема секојдневно доколку сакате да се
чувствувате вљубено.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Пет Јан 09, 2009 2:36 pm

Зголемена побарувачката на „појасот на невиност“

И
покрај рецесијата и финансиската криза во светот се уште има огромна
побарувачка за појасите на невиност, кои ги произведува една
италијанска фирма од местото Губио.

Во понудата на оваа фирма,
која е специјализирана за средновековни реквизити, можат да се најдат
појаси на невиност за жени по цена од 143 евра и за мажи кои изнесуваат
158 евра.

Претставници на фирмата тврдат дека пазарот постојано
се зголемува и денес имаат клиенти не само во Европа, туку и ширум
светот. Меѓу нивните први купувачи биле Кинезите, а голем број порачки
имаат и од русија, Америка и арапските земји.

Појасите на
невиност главно ги купуваат колекционерите на необични предмети, но и
лица кои дале „заклетва за невиност“, објаснуваат претставниците на
фирмата. Исто така, ги купуваат и луѓе кои сакаат да подарат нешто на
шега, но и оние кои целата работа ја разбираат сериозно.
Пред
некоја година еден љубоморен Британец купил појас на невиност за
неговата млада сопруга, која требала сама да патува за Грција. До
патувањето сепак не дошло, бидејќи на жената, која е запрена на
детекторот за метали, и бил забранет влез во авионот со овој железен
предмет тежок околу три килограми.

И ова ли е љубов?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Саб Мар 21, 2009 1:29 am

Abe kakva ljubov..ne postoi ljubov!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mr V

avatar

Male Број на мислења : 17
Age : 34
Registration date : 2008-10-31

ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   Вто Jул 14, 2009 3:10 pm

Еее љубов е чудна работа lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што е љубов?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што е љубов?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: