CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Флерт

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Флерт   Пон Дек 01, 2008 6:20 pm

Што е според вас флертот? Вие флертувате почесто или сакате кога флертуваат со вас? Со кој дел од телото флертувате? Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Сре Дек 03, 2008 4:48 pm

ее супер тема!ај сега објаснете ми што е тоа затоа што ПОИМ НЕМАМ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Саб Дек 20, 2008 11:02 pm

епа барај да ти објасни магденце бидејки ја поставила темата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Вто Дек 23, 2008 3:58 pm

ФЛЕРТ е англиски збор (flirt). Значи да се забавуваш. Да флертуваш се изедначува и со додворувањето, намигнувањето, кокетирањето.

Или, уште пошироко – да сигнализираш. Да даваш знаци. Прикриено да соопштуваш. Итн.

Појавата се среќава во сите области на животот. Политиката, бизнисот. Во секојдневниот живот.

Но, кога ќе го чуеме тој збор, првата содржина што ќе ни ја соопшти е некаков однос меѓу маж и жена. Ќе не асоцира на љубов.

Ако се задлабочиме во анализа на суштината ќе отидеме предалеку. Сите можеме да му придодадеме некакво, свое, специфично, вообичаено, или, сосема лично значење.

Сите флертуваме. Во безбројни различни ситуации.

Ајде, да останеме во секојдневието!

Флертот е, сепак, упатување пораки.

Со поглед.

Со збор.

Со насмевка.

Со подигната веѓа.

Со израз на лицето.

Со тонот на гласот. Со комплимент. Со алузивни досетки.

Со сè што им е достапно на нашите сетила.

Насекаде во просторот.

Лице в лице. Очи в очи.

Сепак, флертот е „невина работа“. Често тој останува само мисла или помисла. Нема дефинирана намера и строга цел. Тој е далечна реминисценција на ловецот и животното што се лови. Тој е почеток на еден крај со можност да добие продолжение.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Вто Дек 23, 2008 4:37 pm

дообро е барем некој ми објасни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Вто Дек 23, 2008 4:59 pm

Ane напиша:
дообро е барем некој ми објасни
E така така да си знаеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Вто Дек 23, 2008 10:52 pm

ееехехехх има тука искусни деца како мислиш ти Razz хехехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Сре Дек 24, 2008 12:08 am

Ее хаха ... изгледа никој нема да дискутира за темава
Или ќе се најде некој ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Сре Дек 24, 2008 4:01 pm

Убаво објаснето од твоја страна и опфатено е се....па мислам дека нема кој не сака или пак не флертува, искрено мене ми е забавно=)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Чет Дек 25, 2008 11:50 pm

ее супер објаснување...јас бев отсутна па ете коалицијата ви објаснила се’, дали од искуство или не, не навлегувам во таа тема.

И ај сега, кој не сака да флертува?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Саб Дек 27, 2008 9:54 pm

ЈАС!затоа што сум мала...мислам помала..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Саб Јан 03, 2009 8:53 pm

ххехе има време..ќе сакаш Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Саб Мар 21, 2009 1:35 am

Daaa Ane veruvaj deka ke sakas top e cuvstvoto hahhaa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mr ivceБрој на мислења : 1
Registration date : 2009-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Пон Дек 07, 2009 5:28 pm

најдобро несто е флертот само треба да знаеш како да флертуваш пупу да не се уроцам ама ми иде мене во тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
unFaiThFul giRL*

avatar

Female Број на мислења : 17
Registration date : 2009-12-08

ПишувањеПредмет: Re: Флерт   Вто Дек 08, 2009 5:38 pm

.. Bsh e cool temava.. =) Inache kako sho vika Plavushka probaj pa che vidish kakvo e 4ustvoto hahahah =D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Флерт   

Вратете се на почетокот Go down
 
Флерт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: