CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Како ви звони моболниот телефон

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Како ви звони моболниот телефон   Чет Окт 23, 2008 12:27 pm

за тие што користат понапредни телефони, дали имате поставено на секој број т.е. од именикот на секој контакт различна мелодија?

која мелодија ја користите за аларм, смс порака, ммс порака...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Пет Окт 24, 2008 2:18 pm

Боже чувај ја од зло-Тоше Проески
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Нед Окт 26, 2008 3:09 am

Волим осмех твој - Тоше ми пее на ринг тон, за аларм ме буди една одлепена музика со телефонот што идеше, зашто друга не може да ме разбуди. Кога ќе почне да пишти рипам од кревет Smile За СМС ми е Громови на душа од Тоше. ММС што се вика и не добивам хаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Пон Окт 27, 2008 6:45 pm

на рингтон ми ѕвони инто д најт од никелбек,за порака прати ми смс од боби а за будење ме буди некоја песна од ангели(која било)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Пон Окт 27, 2008 10:20 pm

Ane напиша:
а за будење ме буди некоја песна од ангели(која било)

Мене тие песни повеЧе ме успиваат отколку што ме будат SmileSmile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Пон Окт 27, 2008 10:43 pm

hehe mene ring tone mi e blue fish hehe
Вратете се на почетокот Go down
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Сре Дек 03, 2008 6:55 pm

е сега сменив
ми ѕвони со ријана-дистурбиа
ја обожавам таа песна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Пет Дек 05, 2008 1:06 pm

Armin van Buuren - In and Out of Love
порака: Chris Lawyer - Shine On Me
аларам: Tommy Vee ft. Scumfrog - Serenade Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Саб Дек 06, 2008 12:33 am

телефончето како ми ѕвони ај сега ке ви кажам хехе

Тхе хардест тинг
Месаге тон
и на аларм незнам зависи кога како ете тоа е се Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Vale

avatar

Female Број на мислења : 15
Age : 23
Локација : Скопје
Registration date : 2008-11-02

ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   Вто Јан 06, 2009 7:17 pm

Ринг тон - Гас Гас од Северина
Аларм - Why don't you kiss her од Jesse McCartney
Порака - со мобилниот идеше...мислам дека сите Нокии ја имаат..и на реклама ја има..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.valerija-penko.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Како ви звони моболниот телефон   

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ви звони моболниот телефон
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Мобилни телефони и телефонија-
Отиди до: