CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Помош околу избор на име ;)

Go down 

Кое име е поприкладно за DJ?
DJ Vici
0%
 0% [ 0 ]
DJ Vice
100%
 100% [ 5 ]
некое друго (ќе наведам во пост)
0%
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 5
 

АвторПорака
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Помош околу избор на име ;)   Нед Дек 07, 2008 4:50 pm

Бидејќи не знаев кај да пишам, решив тоа да го сторам овде.
Започнувам со аматерска диџејска кариера, ама ќе си правам миксови само за мој вкус. Проблемот ми е само името.
Што мислите што би било подобро:
DJ Vici
или
DJ Vice (вајс=порок)
Гласајте и доколку имате и некој свој предлог слободно кажете го Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 3:35 am

Само што ја видов оваа тема .. Вториот предлог е подобар според мене па затоа ќе го дадам мојот глас за DJ Vice
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 12:10 pm

Да се согласувам со Го Ка и јас така да за вториот предлог сум и јас бидејки повеке ми се допага...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 1:31 pm

Другар за гласање на име се плаќа 100 денари..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 3:00 pm

Иво напиша:
Другар за гласање на име се плаќа 100 денари..
Гласачите да плакаат?
Епа тогаш го повраќам својот глас lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 4:08 pm

аа не готово...хх тоа второто е бољи..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Вто Дек 09, 2008 4:09 pm

Иво напиша:
аа не готово...хх тоа второто е бољи..
па што не кажете пред време администраторе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Пет Дек 12, 2008 7:45 pm

ја за второто гласав
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Пет Дек 12, 2008 10:54 pm

the second Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Саб Дек 13, 2008 12:25 am

Ајде сите да платите сегаRazz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Пон Дек 15, 2008 9:46 pm

аа мало сутра
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   Пет Дек 19, 2008 6:01 pm

Како бре ... мора мора немојте да го избегнувате сега најважниот дел
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Помош околу избор на име ;)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Помош околу избор на име ;)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: