CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Бизарни фобии

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Бизарни фобии   Вто Дек 09, 2008 10:24 pm

Aerophobia: страв од проголтување воздух
Ambulophobia: страв од пешачење
Anablephobia: страв од гледање нагоре
Anemophobia: страв од ветар
Anthrophobia: страв од цветови
Arithmophobia: страв од бројки

Barophobia: страв од гравитација
Blutophobia: страв од миење или капење
Batophobia: страв од близина на високи згради
Bibliophobia: страв од книги
Blennophobia: страв од насмевки

Cathisophobia: страв од седење
Catoptrophobia: страв од огледала
Chaetophobia: страв од коса
Chionophobia: страв од снег
Chromatophobia: страв од бои
Chronophobia: страв од време ( нели времето не постои? )
Cibophobia: страв од храна

Deciophobia: страв од донесување одлуки
Dendrophobia: страв од дрва
Dextrophobia: страв од работи кои се наоѓаат на десната страна на телото
Didaskaleinophobia: страв од училиште

Eleutherophobia: страв од слобода
Eosophobia: страв од денска светлина
Epistemophobia: страв од знаење
Ergophobia: страв од работа
Ereuthophobia: страв од црвената боја

Geniophobia: страв од бради
Genuphobia: страв од колена
Geumaphobia: страв од вкус
Graphophobia: страв од пишување
Geliophobia: страв од смеа

Heliophobia: страв од сонце
Hemophobia: страв од крв
Homichlophobia: страв од магла
Hypnophobia: страв од спиење
Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: страв од долги зборови ( иронично, зарем не мислите така? )

Ichthyophobia: страв од риби
Ideophobia: страв од идеи

Kainophobia: страв од се што е ново
Kathisophobia: страв од седење

Lachanophobia: страв од зеленчук
Leukophobia: страв од белата боја
Levophobia: страв од работи кои се наоѓаат на левата страна на телото
Logophobia: страв од зборови

Melanophobia: страв од црната боја
Melophobia: страв од музика
Metrophobia: страв од поезија
Mnemophobia: страв од сеќавања


Nephophobia: страв од облаци
Nomatophobia: страв од имиња


Octophobia: страв од бројот 8
Ommetaphobia: страв од очи
Oneirophobia: страв од сонови

Panophobia: страв од се
Papyrophobia: страв од хартија
Paraskavedekatriaphobia: страв од Петок 13
Peladophobia: страв од ќелави луѓе
Photophobia: страв од светло
Phronemophobia: страв од размислување


Sciophobia: страв од сенки
Selenophobia: страв од месечината
Siderophobia: страв од звезди
Sitophobia: страв од храна

Triskadekaphobia: страв од бројот 13

Xanthophobia: страв од жолтата боја

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   Вто Дек 09, 2008 10:30 pm

хаха

Blennophobia: страв од насмевки
Photophobia: страв од светло
Sitophobia: страв од храна
Nomatophobia: страв од имиња
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   Чет Дек 11, 2008 9:14 pm

Sitophobia: страв од храна- ако се лажеме хаха
Ambulophobia: страв од пешачење-кога ели ќе ми рече:Иве срце ај да прошетаме до Бисер...
Bibliophobia: страв од книги-сите ја имаат ова фобија ама само јас си признав
Didaskaleinophobia: страв од училиште-исто така..
Graphophobia: страв од пишување-кога англиски ќе ми дае домашна
Hemophobia: страв од крв-е од ова стварно ми е страв
Melophobia: страв од музика-неможам да си го замислам животот со оваа фобија
Phronemophobia: страв од размислување-секојдневно ми е

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   Сре Дек 31, 2008 4:39 am

Баш е убаво да имаш Phronemophobia хахаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   Сре Дек 31, 2008 5:32 pm

Јас мислам бидејки го имаме боки Triskadekaphobia: страв од бројот 13 најубаво е страв од ова :Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   Саб Јан 03, 2009 7:35 pm

само вие терајте сеир ама има луѓе кои мака мачат со овие фобии. Имав
една комшика, се плашеше да купи весник во трафика. Имаше фобија дека
некој ќе ја повлече во бараката и нема да излезе повеќе. Shocked

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Бизарни фобии   

Вратете се на почетокот Go down
 
Бизарни фобии
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: