CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Дали казнувањето има ефект на децата?

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Дали казнувањето има ефект на децата?   Пон Дек 22, 2008 11:03 am

Самиот наслов кажува...

Мислам дека казнувањето има ефект, но НИКАКО тепање... тоа остава вечен траг на психата на детето, и никогаш нема да го заборави... ќе го памети како нешто најболно (повеќе боли психички отколку физички)...

Значи, според мене, правилно се воспитува детето ако прво се разговара со него за неговите проблеми без разлика на која возраст е...
Казнување доаѓа ако претера многу... мора за да не се разгали детето..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали казнувањето има ефект на децата?   Вто Дек 23, 2008 4:39 pm

па епа малце мора,ама не до толку
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали казнувањето има ефект на децата?   Вто Дек 23, 2008 10:55 pm

да ви кажам право бидејки јас од моите родители посебно од татко ми ретко скоро никогаш не сум бил удрен и секогаш кога сме правале проблеми со брат ми разговарал со нас и сме и решавале проблемите и никогаш не сум бил казнет во смисла нема надвор или нема град и сл. и затоа сметам дека не би требало да се казнуваат децата бидејки во некои случаеви може да доведе до контраефект ... но се разбира има и исклучоци нели ? Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали казнувањето има ефект на децата?   Пет Дек 26, 2008 12:14 am

Секогаш има ефект..а позитивен или негативен? Е тоа зависи од казнувачот и казнениот.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали казнувањето има ефект на децата?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали казнувањето има ефект на децата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Дом и семејство-
Отиди до: