CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Најскапиот мобилен на светот

Go down 
АвторПорака
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Најскапиот мобилен на светот   Сре Јан 14, 2009 6:57 pm

Најскапиот мобилен на светот


Најскапиот мобилен телефон на светот е Apple-овиот iPhone 3G
"King's Button", кој чини нешто повеќе од 2.5 милиони долари.
Расположени за шопинг? Smile Не е ништо посебно, сериозно...


Скапоцениот телефон, дизајниран од австрискиот златар Петер Алоисон,
е изработен од 18-каратно бело злато и е украсен со 138 дијаманти од
најфин квалитет.
Првото што паѓа во очи е т.н. home копче, кое е всушност редок
дијамант од 6.6 карати. Златарот Алоисон веќе неколку години со ред
дизајнира екстравагантни луксузни мобилни телефони. Пред десет години
овој контроверзен дизајнер го лансираше првиот мобилен телефон украсен
со дијаманти, а минатата година повторно го привлече вниманието на
јавноста врз себе со дизајнирањето на дијамантски крипто-заштитен
паметен телефон кој го изработи по порачка на една руска компанија.
Е, каде ќе го продава King's Button во вакво време, навистина не би
можеле да претпоставиме. Ние не сме заинтересирани за телефончево....
не за друго, дизајнот е тапа.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Најскапиот мобилен на светот   Сре Јан 14, 2009 9:05 pm

ПФфф не го бива ич ... се гледа од далеку
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Најскапиот мобилен на светот   Чет Јан 15, 2009 6:52 pm

Така велат од кајгана а јас не сум го видела па да тврдам Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најскапиот мобилен на светот   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најскапиот мобилен на светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Мобилни телефони и телефонија-
Отиди до: